Zavrieť

Porady

Tak a začínam stavať

Zdravím, len som sa chcel pochváliť, že už som konečne 10.05.2010 o 07.00hod začal stavať)) A nastali hned prvé problémy!!
1 pozemok som kúpil stým, že tam stál starý dom a pôvodný majiteľ mal všetko odstrániť z pozemku. Dom odstránil a mysleli sme si že všetko je ako má byť. tak sa začalo kopať, jasné že sme narazili na staré základy!! takže všetko som musel na svoje náklady odstrániť/ťažké stroje, a odvoz odpadu, nikdy by som neveril že odpad-bordel je taký drahý/myslím odvoz/!!!!
dalsia vec, stará pivnica, plná stavebného pordelu!! všetko vybrať a zas odniesť. pôvodný plán kopanie základou do 5 hod. s bágrom 24x9m, pretiahlo sa to na dva dni!!
2, v projekte sme mali základy bez železa!! rozhodli sme sa že tam dáme armatúru, tak sme tam dali komplet do celých základou/ a to mi tvrdil ten čo to kopal, že taký labyrint ešte nekopal/ poviem Vám že aj to že aj to železo nebolo lacné. 14.05 .2010 sme dali doniesť beton, jasné že sme museli zavolať aj pucmajstra, tiež nie lacná záležitosť!! takže už tam mám 55m3 betonu. dnes celú stavbu zašalovali/nedávam šalovačky/ zajtra zalievame./ a to tu stále prší SENEC/ robotníci aj tak robia denne 12hodín!!naozaj kvalitná firma. piatok chcu robiť deku. povedali že stačí 5 dní a ide sa murovať. Vedúci stavby povedal. že do 20.06.10 budem mať komplet hrubú stavbu so strechou 24x9 dvojpodležná!! A to sme ešte ani neni rozhodnutý aké tehly dáme pezin. alebo heluz)) dúfam že všetko pojde hladko. Pridám nové zážitky zo stavby ked budú.
Usporiadat
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Caute, človek si už myslí že všetko ide tak ako má a v tom: idem ráno otvoriť stavbu cca 05:30 a skoro som odpadol, všade cca 40cm vody, na celom pozemku!! už to začalo skoro isť aj do domu( susedia plné pivnice, garáže. Bolo prasknuté hlavné vod. potrubie!!!!!! to vytekalo a vytekalooooo. hned sme volali vodárov, a oni "hned" za cca 40 došli z modry, je to asi do 25km do SC!! odstavili vodu a poslali tam opravárov. Nejako sa to spravilo, a ja že ako tomuto predísť, že nijako tieto staré potrubia praskajú, že to boli na p..., rúry!! tak to ma fakt potešili. Ešteže som mal na pozemku starú kanali. rúru, som tam otvoril poklop a ako štupel vo vani, skoro celá voda z pozemku tam išla. No poviem Vám že nebolo mi všetko jedno!! a čo tý chudáci ludia čo sú tam potopy!! fakt ich LUTUJEM. No ale aj tak sme dnes zaliali vence a schodiská aspon že to.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

petosc Pozri príspevok
Caute, človek si už myslí že všetko ide tak ako má a v tom: idem ráno otvoriť stavbu cca 05:30 a skoro som odpadol, všade cca 40cm vody, na celom pozemku!! už to začalo skoro isť aj do domu( susedia plné pivnice, garáže. Bolo prasknuté hlavné vod. potrubie!!!!!! to vytekalo a vytekalooooo. hned sme volali vodárov, a oni "hned" za cca 40 došli z modry, je to asi do 25km do SC!! odstavili vodu a poslali tam opravárov. Nejako sa to spravilo, a ja že ako tomuto predísť, že nijako tieto staré potrubia praskajú, že to boli na p..., rúry!! tak to ma fakt potešili. Ešteže som mal na pozemku starú kanali. rúru, som tam otvoril poklop a ako štupel vo vani, skoro celá voda z pozemku tam išla. No poviem Vám že nebolo mi všetko jedno!! a čo tý chudáci ludia čo sú tam potopy!! fakt ich LUTUJEM. No ale aj tak sme dnes zaliali vence a schodiská aspon že to.
to aký priemer praskol že tak až vytopilo.
O kvalite rúr mi môžeš hovoriť ulica na ktorej bývam je dlhá 500 m za posledných 15 rokov už bol vodovod opravovaný cca. 35-krát. Tu ide aj o kvalitu práce keď prídu 20 na 3 nákladných autách jednej dodávke a dvoch bagroch jeden pošlú naspäť dvaja opravujú a zvyšok ich sleduje a potom to zasypú nie pieskom ale riečnym štrkom s kameňmi o priemere 15 cm tak sa nečudujem. Ja osobne mám už tretiu prípojku. Už asi 10 rokov plánujú kompletnú výmenu potrubia
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Luky89 Pozri príspevok
to aký priemer praskol že tak až vytopilo.
O kvalite rúr mi môžeš hovoriť ulica na ktorej bývam je dlhá 500 m za posledných 15 rokov už bol vodovod opravovaný cca. 35-krát. Tu ide aj o kvalitu práce keď prídu 20 na 3 nákladných autách jednej dodávke a dvoch bagroch jeden pošlú naspäť dvaja opravujú a zvyšok ich sleduje a potom to zasypú nie pieskom ale riečnym štrkom s kameňmi o priemere 15 cm tak sa nečudujem. Ja osobne mám už tretiu prípojku. Už asi 10 rokov plánujú kompletnú výmenu potrubia
no neviem, ale asi cca 15-20cm priemer, a taká dlhá prasklina tam bola!! presne došlo ich tam plno robotníkov a jeden robil a všetci pozerali!! )) už to tam bolo prasknuté pred 2 rokmi, takže sa teším, ked tam budem mať všetko hotové a stane sa to potom!!!!
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

petosc Pozri príspevok
Takže daľšie nové foto, zajtra sa dokončí horné poschodie, a bud. týžden vence a schodisko a šup strecha.
Petosc na štvrtej fotke vidno vysunuté murivo podkrovia do vonka nad vencom. Kôli čomu je to tak? Okrem toho sa zdá, že smerom k balkónu sa vysunutie zmenšuje. Dúfam, že to je len skreslenie fotografie.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Ferdosondo Pozri príspevok
Petosc na štvrtej fotke vidno vysunuté murivo podkrovia do vonka nad vencom. Kôli čomu je to tak? Okrem toho sa zdá, že smerom k balkónu sa vysunutie zmenšuje. Dúfam, že to je len skreslenie fotografie.
aj ja som si to všimol na stavbe, ale že to sa len posunulo šalovanie, že to vôbec neni vada a načo to tak je, aj mi to hovorili, ale neviem presne. tie tehly spodné a a čo sú na poschodí sú zvislo na seba, neni sú vysunuté.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
petosc Pozri príspevok
aj ja som si to všimol na stavbe, ale že to sa len posunulo šalovanie, že to vôbec neni vada a načo to tak je, aj mi to hovorili, ale neviem presne. tie tehly spodné a a čo sú na poschodí sú zvislo na seba, neni sú vysunuté.
Neviem či idete zatepľovať.Ale nemáte zateplený veniec.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
Neviem či idete zatepľovať.Ale nemáte zateplený veniec.
Na zateplenie venca má tú medzeru, ktorá vyzerá na fotke ako vysunuté murivo. V podstate je to dobre. Namiesto XPS môže použiť pred omietkou EPS. Akurát, ako píše, medzera nemá po celej dlžke rovnakú hľbku(posunul sa šalung), tak bude treba použiť rôzne hrúbky polystyrénu.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Ferdosondo Pozri príspevok
Na zateplenie venca má tú medzeru, ktorá vyzerá na fotke ako vysunuté murivo. V podstate je to dobre. Namiesto XPS môže použiť pred omietkou EPS. Akurát, ako píše, medzera nemá po celej dlžke rovnakú hľbku(posunul sa šalung), tak bude treba použiť rôzne hrúbky polystyrénu.
hej, presne zateplovať sa bude a aj preto to tam je tak hotové, niečo také hovorili že sa tam bude ešte dávať.ale že to neni žiadny problém tam je tá nerovnosť len na asi 1m ani nie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prapodivný postup.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

220870 Pozri príspevok
Prapodivný postup.
Rozprával som sa s veľa ludmi o tom a nevideli v tom problém.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som ešte o takomto postupe nepočul,nečítal ani ho nikde nevidel.Ale netvrdím ,že preto musí byť zlý.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

220870 Pozri príspevok
Prapodivný postup.

ved preto sa im to salovanie posunulo asi
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

caute tak po dlhšej dobe zas niečo nové, daľšie problémy. Mal som objednaný krov/ od bratranca, nikdy nič nerobte s rodinou!!/ mal dojsť v pondelok, ešte v sobotu pred tým mi to potvrdil, v pondelok ráno mi volal že sa to bude nakladať a dal mi číslo na pílu kde to robili. Tak si tam zavolám a oni mi povedia že to ešte neni ani komoplet hotové!!! a robotníkov som už mal na stavbe a čakali na krov!!!! dnes je streda a ešte stáále neviem čo bude!! ale zistil som že drevo ide od júla rapídne hore!!!! teraz čakám tel. že kedy mi povedia že krov je hotový a odoslaný( a to tento týžden mala byť komplet strecha hotová, už aj komíny sme spravili.

A ešte otázka, má niekto skúsenosti s plas. oknami od firmy NOVES?idem si tam dať robiť rozpočet tak som chcel vedieť čí má niekto snimy skúsenosti.
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Za Noves pracoval moj kamarat a pocas debaty pri pivku parkarat spomenul kolko rekalamacii chodi robit...tyzdenne montoval zo 20-30 okien ked bol ten boom plastovych okien a po montazi chodil kazdy den este riesit reklamacie...hlavne co sa tyka dostelovania okien k ramom. Je to vraj shit ako on tvrdil a aj ked v tej firme robil a mal zlavu na nakup, okna vzal od inej firmy na cely dom
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

petosc Pozri príspevok
caute tak po dlhšej dobe zas niečo nové, daľšie problémy. Mal som objednaný krov/ od bratranca, nikdy nič nerobte s rodinou!!/ mal dojsť v pondelok, ešte v sobotu pred tým mi to potvrdil, v pondelok ráno mi volal že sa to bude nakladať a dal mi číslo na pílu kde to robili. Tak si tam zavolám a oni mi povedia že to ešte neni ani komoplet hotové!!! a robotníkov som už mal na stavbe a čakali na krov!!!! dnes je streda a ešte stáále neviem čo bude!! ale zistil som že drevo ide od júla rapídne hore!!!! teraz čakám tel. že kedy mi povedia že krov je hotový a odoslaný( a to tento týžden mala byť komplet strecha hotová, už aj komíny sme spravili.

A ešte otázka, má niekto skúsenosti s plas. oknami od firmy NOVES?idem si tam dať robiť rozpočet tak som chcel vedieť čí má niekto snimy skúsenosti.
Nechcem ťa strašiť, ale na tie komíny by som si dával pozor...pokiaľ príde nejaká veterná "smršť" tak nemusia bez "opory krovu" vydržať...hovorím o osobnej skúsenosti...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mokré drevo na ktorom sa ešte včera vrabci nadŕdali nieje vhodné na krov.Mimo iné je ho treba ešte pred montážou natrieť proti červotočom ....
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

petosc Pozri príspevok
ale zistil som že drevo ide od júla rapídne hore!!!!
a to z akého dôvodu?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

iv@n Pozri príspevok
a to z akého dôvodu?
vraj su podmoknute lesy, stromy samovolne padaju tak je zakazana tazba a vstup do lesa.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pepa78 Pozri príspevok
Nechcem ťa strašiť, ale na tie komíny by som si dával pozor...pokiaľ príde nejaká veterná "smršť" tak nemusia bez "opory krovu" vydržať...hovorím o osobnej skúsenosti...
a to prečo, ten komín stavaný popri stene a asi 2m. je spostaný tak čo sa ničoho nedotýk, tak si myslím že by to nemal byť problém, však tam išlo železo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

http://www.porada.sk/attachment.php?...3&d=1218986240

zelezo pomoze, ale ani ja by som nenechal 8m komin len tak stat v priestore.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať