Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti

Som super baba
Dobrý deň kto mi poradí?? Mám známu ktorá končí k 31,10,2005 no firma jej dala este na mesiac november brigadu na 160 hod za cely mesiac. Chcem vedieť ci má nárok na podporu od 01,11,2005 alebo az od 01,12,2005 Má odpracované 19 rokov cize viem ze na to ma narok len chcem vediet ci sa jej to neskrati ta podpora alebo ci jej bude vyplacana o 01,12,2005 az po 30,05,2006 cize 6 mesiacov Dakujem za rychlu odpoved
<!-- / message -->
Usporiadat
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

Nárok na davku v nezamestnanosti?
Dobry den, prestudovala som si pomienky naroku na uplatnenie si naroku na davku v nezamestnanosti na stranke Soc. poistovni, no celkom tomu nerozumiem. Mozte mi prosim Vy odobornici povedat, ci nejaky narok mam, ak: Od 05/2008som zamestnana vo firmeXX, v r.2009 idem na RD+MD, v 07/2011sa zrusil zamestnavatel, ale hned na druhy den som mala dalsi HPPuz na novu firmuXY, cize by tam nemalo byt prerusenie ohladom platby poistenia. RD mi skoncila2/2013 a po ukonceni znova pokracujem v zamestnani(je to ten ta ista firma, len je novo zalozena, s novym ICO...), no pravdepodobne nie na dlho, mozno este max. mesiac a potom dostanem vypoved. Viete mi prosim povedat, ci mam narok, ked za zaevidujem na UP, na davku v nezamestnanosti, a ktore obdobie sa bude ratat na vymeriavaci zaklad?dakujem, Jana
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nárok na dávku v nezamesnanosti je - poistenie bolo apoň 2 roky, vrátane rodičovskej dovolenky.
Pri výpočte dávky sa spočíta vymeriavací základ z posledných dvoch rokov zo všetkých zamestnaní a vydelí sa počtom kal. dní, za ktoré sa poistné platilo (bez RD, materskej, PN, OČR, neplateného voľna a pod.). Z toho 50 percent bude dávka.
2 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

dakujem
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

ja-ne Pozri príspevok
dakujem
teraz este tak ale rozmyslam, v tom pripade, to bude vymeriavaci zaklad tento posledny? co je, ako som nastupila vo februari? kedze obdobie 2 roky - bolo RD, alebo sa bude brat do uvahy este pred RD,MD.. co je ale viac ako 2 roky. dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Bude sa brať len ten posledný VZ, ak v rámci 2 rokov iný nebol.
2 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

Jana Motyčková Pozri príspevok
Bude sa brať len ten posledný VZ, ak v rámci 2 rokov iný nebol.
dakujem, teraz uz rozumiem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať