Zavrieť

Porady

detská imunita

Dobrý večer mamičky - poradáčky ! Mám problém-môj 4 ročný syn pokiaľ nenavštevoval materskú škôlku bol zdravý ako buk. Vlani začal chodiť do škôlky a začali sa pravidelné nádchy, kašle, antibiotiká - 1 občas 2 x do mesiaca.Vybrali mu aj nosné mandle čo však vôbec nezabralo, takže v škôlke bol dokopy asi 3 mesiace počas vlaňajšieho roku.Doktor tvrdí že tieto choroby prekoná buď v tomto rannom veku alebo neskrôr ako školák.Ale ak je nachladnutý každý 2-3 týždeň začínam pochybovať či je to v poriadku.Obehala som s ním aj krčné odd a imunologičku a tá zistila že má mierne oslabenú imunitu a našťastie nie je alergik.Bral probiotiká a lieky na podporu imunity.Leto mimo detského kolektívu bolo v poriadku, no a od septembra sa to znovu začalo opäť.Pravidelne každý deň niekoľko krát denne čistíme noštek Vincentkou vodou,jedáva veľa ovocia, zeleniny, dávam mu cibuľové čaje a šťavy z nej,bylinkové čaje,imunoglukán na zlepšenie imunity,veľa chodíme do prírody a príde do škôlky a ako taký malý vysávač nasaje do seba znovu všetky chorôbky od ostatných detí.Takže ak máte podobné skúsenosti s deťmi a už to máte za sebou tak mi prosím Vás poraďte ako ste to obdobie prekonali, čo pomohlo alebo treba naozaj len čakať a dúfať že to raz prejde.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moja dcéra bývala chorá v jasličkách ani nie z kolektívu, ale z veľkého rozdielu teplôt. Brala som ju v zime rovno z postieľky z prekúrených jaslí do starého studeného domu. Odtrpeli sme to, dnes je našťastie zdravá. V tej dobe bolo populárne otužovanie.
Ja v sychravom počasí nevyjdem z domu, kým nemám niečo teplé v žalúdku, čaj, kakao, polievku, prehreje sa celé telo a prechladnutie sa mi našťastie vyhýba.
Vrelo odporúčam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja mam toto obdobie chvala bohu za sebou, boli sme kazdy mesiac na antibiotikach, syn (dneska uz ma 15 rokov) jedol aj lieky na posilnenie imunity a nic nepomahalo, priblizne asi v 3-4 triede sa obdobia medzi antibiotikami zacali predlzovat a dneska byva chory tak raz za rok, niekedy ani to nie. Kazdy rok sa zaockujeme proti chripke a chripku nepozname....
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

U nás to bolo také isté, malý ked nastúpil do škôlky, tak bol 3 týždne z mesiaca doma. Prekonali sme to. Teraz je prvák a už je to pohode. Mne vtedy lekárka povedala asi to isté, bud to dieťa prekoná teraz alebo neskôr. Musí si zvyknú na bacily, a vytvoriť si imunitu.
0 0
Lindus Lindus

Lindus je offline (nepripojený) Lindus

Môj malý tiež prvý rok v škôlke viac nebol ako bol. Potom sa nám v lete podarilo ísť k moru a ďalší rok bol ako vymenený. Nehovorím, že nebol vôbec chorý, ale asi len 2 alebo 3 krát za celý rok. A takú istú skúsenosť s morom má aj moja kolegyňa.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Moja dcérka taktiež bývala chorá,niekedy aj 2 x do mesiaca,ale jej častejšie chytalo priedušky.Raz dostala strašne vysoké teploty,nič jej nepomáhalo,až mi ju zobrali do nemocnice.Tam keď sa preliečila jej údajne pichli " gamaglobulín",neviem naisto,či som to napísala dobre,či som si to nepoplietla,lebo je tomu už strašne veľa rokov a odvtedy býva chorá tak 2 x do roka na bežné prechladnutie a má 21 rokov.Neviem.či to teraz existuje,ani to si nepamätám,či to bolo aj na posilnenie imunity,ale viem,že jej to pomohlo.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja som doteraz nebola veľmi na také veci ako aloe vera a pod., ale keď vidím, ako bezhlavo lekári predpisujú lieky a antibiotiká, tak začnem si viac všímať tieto veci, tak len ti chcem dať do pozornosti. Napr. Zázračné lieky z prírody: http://zena.centrum.sk/~kcjuh~/styl/...l?id=100000257

My sme až takto choroby nechytali, ale pri vstupe do škôlky aj do školy áno a boli sme na to upozornení detskou, čo som jej ani nechcela veriť, že ako môže vedieť, že ochorieme a bolo to tak. Vraj zmena prostredia, kolektív...

Možno treba ešte viac zvýšiť prísun C vitamínu, napr. šípkový čaj je dobrý. Zeleninu a ovocie píšeš, že dávaš dosť. A veľa pohybu. A to otužovanie aj naša detská radí. Normálne doma prestriedaš aj chladnejšiu sprchu a chladnejšou aj ukončíš.
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Aj moja dcéra bývala dosť chorá. Samozrejme čajíčky, ovocie a zelenina to sú veci základné, ktoré však nie vždy stačia. Nie som zástanca nadpriemerného užívania vitamínov ale je pravda, že cez zimné obdobie dcéra jedávala marťankov (nie každý deň ale každý druhý) a keď na ňu niečo liezlo tak echinaceový sirup. Ten vrelo odporúčam, je na posilnenie imunity a u nás zaberá. Od 4 rokov ju dávam očkovať proti chrípke a zatiaľ (dúfam že to nezakríknem) absolvujeme zimu len s kašľom prípadne nádchou. Žiadne priedušky a pod. Dcéra bude mať teraz 10, takže...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Imunitný systém detí si musí "zvyknúť" na rôzne vírusy, preto pri vstupe do škôlky, jasiel sa objavujú soplíky, kašle, ochorenia. Mám 3 deti a takú skúsenosť, že najviac chorý v škôlke býval najstarší syn, mladšie deti už zrejme doma si privykali na vírusy, ktoré on priniesol zo škôlky a nástup do škôlky zvládali zdravotne lepšie. Mám dokonca pocit, že to až tak nezáviselo od množstva ovocia a zeleniny, ktoré zjedli. Tá najmladšia ovocie a zeleninu totiž moc nechce a býva chorá najmenej. Napriek tomu každý rok na začiatku školského roku absolvujeme u všetkých nejaké to prechladnutie - zrejme vyrovnanie sa so zmenou - stresom (najstarší syn má 9r., najmladšia 5). Najťažšie som ja znášala pocit bezmocnosti pri chorobách detí. Preto som si urobila kurz reiki. To mi pomohlo jednak v tom, že som sa prestala obávať, "že zase budeme chorí", a jednak veľkú väčšinu zdravotných problémov si viem vyriešiť sama, a nemusíme brať antibiotiká. A ešte jedna skúsenosť s antibiotikami - ak mám všetky 3 deti choré a jednému dám antibiotiká, tak v priebehu 1-2 mesiacov bude toto dieťa znova choré, ostatné nie. Keby som mu dala opäť antibiotiká, tak sme v začarovanom kruhu.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Tiež som mala s dcérkou podobný problém. Lekárka jej predpísala Ribomunyl. Berie sa to tak etapovo, presne podľa návodu a rady lekára. Predtým sme všelico vyskúšali, ale až toto pomohlo. Skutočne. Skúste sa o tom popýtať svojej lekárky. A dobrý je aj sirup Imunoglukán.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Môjmu synáčikovi nezaberalo nič - ani Ribomunil /ten vôbec nie/. Minulý rok ho imunologička zaočkovala proti chrípke /prvý krát/ - a akoby uťal. Ten chlapec bol celú zimu zdravý ako repa. Ja som nevychádzala z údivu. Má 8 rokov. Dovtedy bol ozaj často chorý - každý mesiac. Len ešte jedno ma trápi - skoro stále má opary, či kútiky, ale ozaj stále. Má potvrdenú zníženú imunitu.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja som už síce oveľa staršia, moje deti sú už dospelé, ale dobre si pamätám na tie strašné časy!
Obidve mávali stále angínu (pravdaže stále na antibiotikách) a mesačne som bola rada, ak som odpracovala týždeň. Bolo to ešte za komunistov, ale aj vtedy som mala problémy v zamestnaní.
Trvalo to cca 2 roky. Robili sme tiež všetko možné, boli sme s nimi 3 týždne pri mori, oni boli 2 mesiace na liečení v Čiernej hore. A potom odrazu, ako keby uťal, prestali byť chorí. A odvtedy boli veľmi málokedy chorí. Ani to obrovské množstvo antibiotík podľa všetkého nezaškodilo. Aby som bola presnejšia, prestali chorieť akurát, keď začali chodiť do školy. Takže na šťastie asi v škôlke nadobudli imunitu a potom to už bolo v poriadku.
Preto ja neverím na žiadne zázračné prípravky, asi to to dieťa (a chudera matka s ním) musí prežiť!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Vychovala som troch synov. Takéto problémy sme našťastie namali, ale prostredný bol alergik. Prežili sme všeličo, nechcem ani spomínať. Pomohlo more, telocvik a otužovanie. N I K D Y, aj keď lekárka predpísala antibiotíká
som ich deťom nedávala, iba pri vážnom zápale. 32-ročný ich bral asi 3 krát v živote, prostredný 30-ročný/alergik/ 3 a najmladší- 24 ročný 4 krát.
Iba čaje, vitámín C a ovocie som kupovala na tony!

Teraz mám vnúčatá a v BB im pri obyčajnom nachladnutí dávali antibiotiká. Chodila som za nimi každú druhú sobotu. Išla som na pohotovosť, lebo malý bol už na zomretie a lekár kukal ako puk, že na čo má antibiotiká, veru moja reč.
Vysadil ich a odvtedy je v pohode. Chodíme každý rok k moru, sú stále v lese a na studenom odchove../otužovanie/, už bývajú v našom meste, chodia do škôlky a celkom dobre to znášajú. Majú 4 a pol roka, boli narodení v siedmom mesiaci a všetko dobehli, nechodia ani na kontróly na nedonosenecké od dvoch rokov Aby som to nezakríkla!
Mamičky, treba toto všetko pretrpieť a dávať čo najmenej liekov!!!!
Keď bolí hrdielko olejový obklad a kľud. Viem, že teraz to nemáte ľahké, nervozita sa prenáša aj na tie detičky!

Držím vám palce..a všetko v kľude ak sa dá bez antibiotík prekonajte!

Dovolila som si napísať svoju skúsenosť i keď mám už veľké deti, ale tie vnúčatká strašne milujem a prečítam si tu všetko, čo sa týka malých detičiek a mladých mamičiek
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Vsetky nestastne a spolu s chorymi detmi trpiace maminy, obmedzte lieky na minimum, ak sa da. Tazke je urobit rozhodnutie, ci sa da zdravotny problem dietata este riesit alternativne...Pred mnohymi rokmi som si to s dcerkou odtrpela tiez : v 3.-4. roku mala absolutne rozhadzany imunitny system, hodnoty co mali byt nizke mala vysoke a naopak. A stale choroby s vysokymi teplotami, alebo aspon sopliky + antibiotika ako chlieb, hroza. Mali sme stastie - dostali sme sa k vybornemu pediatrovi, kapacity v ramci Ceskoslovenska. Skoda, ze uz nemozete s nim konzultovat choroby Vasich deti...Dal nam nieco na podporu imunity na prirodnej baze a radu, ktora tu bola len okrajovo spomenuta v jednom prispevku : PRAVIDELNE CVICENIE. A tak sme si nasli telocvicnu, kde sme tahali nasu malu 2x do tyzdna, "liecba" zabrala. Rovnaku terapiu zvolila svagrina a moj synovec po niekolkych tyzdnoch cvicenia s ostatnymi detickami sa zmenil na zdrave dietatko. Je to narocnejsie na cas rodica, ale skusit to asi treba. Mohla by byt ucinna detska joga, ak rodicia tento sposob podpory zdravia nezaznavaju. A este cosi: imunitny system sa nam vyrazne oslabuje pod psychickym tlakom, nezabudnite na to, maminy, drzim palce.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tiež by som sa chcela pridať k vyjadreniam, ktoré tu boli už spomenuté. Mám dcérku, ktorá má teraz 11 rokov. Tak isto, ako väčšina mamín som si musela prežiť obdobie, keď malá začala chodiť do škôlky. Bola viac doma ako v škôlke, mávala časté angíny a každý vírus (okrem chrípkového, čo som bola prekvapená) sa jej chytil. Tiež sme užívali lieky na zvýšenie imunity vždy na jar a na jeseň, v intervale, aký stanovil lekár. Nemôžem povedať, žeby to urobilo nejaké veľké zázraky, ale pravda je, že po roku už tie choroby neboli také časté. Teraz máva angínu tak raz do roka. V škole pravidelne chodieva do sauny, tento rok bola prvý krát pri mori a chvalabohu zatiaľ je v poriadku. Preto si myslím, že treba vydržať, veľa detí to prekoná vekom. Samozrejme súhlasím s tým, že treba dbať na životosprávu, dostatok pohybu, čerstvý vzduch a všetko, čo tu bolo spomenuté. Hlavne pozor na tie antibiotiká, pretože ak je dieťa často choré a zakaždým ich musí užívať, tiež to spôsobuje vedľajšie reakcie a niekedy to deťom viac škodí, ako pomáha. Neskôr už telo na ne nereaguje a ťažko sa potom dieťa s horúčkami nad 39 st. lieči. Toto sme tiež zažili a neprajem to nikomu. Takže všetkým, ktorí zažívajú podobné trápenie prajem veľa výdrže a trpezlivosti.

GabiZ
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Ja sa pripájam k posledným príspevkom a napíšem aj jednu moju skúsenosť. Mám dve deti 8 a 2,5 ročné. Staršia od roka stále chorá, mierne zlepšenie po homeopatickej liečbe (choroby bez vysokých teplot - mávala vyše 40 st. teploty, trvajúce aj niekoľko dní). V jej šiestich rokoch na jeseň sme sa odhodlali dať ju na plavecký výcvik - na plaváreň s najchladnejšou vodou na Slovensku a čo je pomaly ako zázrak - počas celého kurzu nebola chorá (ani nádcha), hoci vo vode bola celá modrá a stále drkotala zubami. Otužovanie je fakt veľmi dobrá vec na posilnenie imunity. Ja som chcela deti večer po kúpaní alebo sprchovaní trocha osprchovať chladnejšou vodou a malá z toho pomaly dostala záchvat. Teraz stačí, keď beriem do ruky sprchu, začína plakať, že chce teplú vodu. Plávať chodíme, ale v bazéne majú veľmi teplú vodu (je to plávanie pre deti od troch mesiacov) a tak ona v lete ani nevliezla na kúpalisku do bazéna.

S mladšou som začala chodievať cvičiť, aj staršia športuje, pravidelne ich saunujeme, mladšiu beriem čo najviac medzi detí (chodievame do materských centier) a čo sa mi zdá, že nám najviac pomohlo, je pravidelné navštevovanie soľnej jaskyne . Objavili sme ju asi vo februári (v marci) a odvtedy obe naše kočky choré neboli (akurát mali asi raz nádchu, ktorá mala rýchly priebeh a trvala veľmi krátko. Mladšia ju chytila zrejme u našej detskej lekárky, keď sme boli na odber krvi a okolo bolo veľa chorých detí). Teraz keď vidím, že sa niektorej začína ťažšie dýchať (alebo aj mne), zájdeme si tam pár dní za sebou a našťastie to už neprejde do ničoho iného. Mne samotnej tiež robí soľná jaskyňa veľmi dobre - ako decko bola stále na ATB, chodievala som na liečenia, vybrali mi aj krčné mandle (potom mi to všetko išlo na priedušky), na výške chronický zápal dutín, potom niekoľko-krát do roka zápaly priedušiek, angíny, chrípky, celoročná nádcha, zaspávala som iba po nosových sprejoch - teraz doma žiaden nosový sprej nemám a ani ho už dlhú dobu nepotrebujem. Dokonca som prestala kupovať aj rôzne vitamíny z lekárne.
Naposledy upravil Tana74 : 03.11.05 at 20:10
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Normálne som v úžase, čo všetko užitočné človek na tejto stránke nájde. Chytala som už poriadne depresie z toho, že moj 3,5 ročný syn je od jesene do jari pernamentne raz za mesiac na antibiotikách. Keď začnú u neho soplíky, hneď chytám paniku a očakávam, ktorý deň to prerastie do kašla a horúčok nad 39. Pripadám si taká bezmocná... Dopujem ho sice vitamínmi - počnúc Marťankami až po C, kupujem čajíčky na prechladnutie a pod.
Nech sa však snažím ako chcem, aj tak po týždennom boji so soplíkmi, skončíme so zápalom priedušiek a antibiotiká nás neobídu. Je to jedno, či sme boli doma, alebo chodí do materskej školky. Ale je pravda, že v tej školke sa to ešte zhoršilo. Ako tak čítam, budem musieť skusiť ešte to cvičenie, snáď to zaberie. Vôbec ma neteší, keď malý začne kašlať. On sa dokáže tak vydráždiť, že z toho aj vracia a to na tom neznášam úplne najviac. Budem sa teda modliť, aby toto obdobie prešlo čo najskôr, iné mi asi nezostáva...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

chytá ma už vianočná horúčka - myslím chuť na pečenie a iné chorobné stavy a tak brúsim po Labužníkovi a hľa, čo som našla!
Babské recepty - kloktanie nielen so soľou, ale aj sódou. Kto chce nech číta
http://www.labuznik.com/forum_posts.php?ID=13872
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som si s mojimi dievčatami tiež toho riadne preskákala. Rok boli v kuse na antibiotikách , lebo bez nich sa nedalo - zápaly pľúc striedali zápaly priedušiek. Tak sme sa rozhodli, že odídeme žiť z Bratislavy niekde , kde je čistý vzduch. Mali v kartách vetu- zákaz do kolektívu , tak som s nimi sedela doma. Jedna sa z toho nástupom do školy dostala, ale druhá veru nie. Nepomáhalo nič, čo sme v tej dobe skúšali. Až raz som sa dočítala o nadácii v Bratislave - NALECH , ktorá organizovala pre alergické deti liečenia k moru na tri týždne. Z toho dva týždne platili rodičia , jeden nadácia. Tak sme tam dcéru každý rok prihlásili a toto jej pomohlo. Jednak sa po každom pobyte pri mori lepšie cítila a jednak sa z toho časom dostala. Dnes je z nej dospelá žena. Ja som mala tiež sama problémy s imunitou, odporúčam saunu , more , soľnú jaskyňu a určite nebrať pri každej príležitosti antibiotiká. Lekári ich veľmi radi predpisujú a niekedy aj zbytočne. Pri obyčajných soplíkoch ich ozaj netreba.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

alušik
Normálne som v úžase, čo všetko užitočné človek na tejto stránke nájde. Chytala som už poriadne depresie z toho, že moj 3,5 ročný syn je od jesene do jari pernamentne raz za mesiac na antibiotikách. Keď začnú u neho soplíky, hneď chytám paniku a očakávam, ktorý deň to prerastie do kašla a horúčok nad 39. Pripadám si taká bezmocná... Dopujem ho sice vitamínmi - počnúc Marťankami až po C, kupujem čajíčky na prechladnutie a pod.
Toto poznám - tú paniku. Dostala som na to 2 rady od 2 ľudí a pomohlo :
1. Keď začnú soplíky, pomysli si - ako fajn, čistí sa organizmus, za 2 dni sme v poriadku. Znie to možno nereálne ale nejaká taká sugescia u detí naozaj funguje. Určite sa vopred neboj, že zase budete chorí.
2. Rada od detského lekára - každý deň aspoň 1 hodina pohybu vonku, či prśí alebo neprší, aj so soplíkmi, pokiaľ to už nie je teplotový stav. Ak má dieťa teplotu, nezrážaj, pokiaľ nie je vysoká. Vysoká je teplota zhruba nad 38.5, ale je to individuálne, u syna zrážam až keď sa to blíži k 39.5 - ale on pri teplote 38.5 vyzerá ako zdravý a vôbec neviem, že má teplotu. A občas má teplotu 6-24 hodín okolo 39 bez ďalšich príznakov a potom je v poriadku, nič mu nie je. Keď som sa niekedy splašila a teplotu zrazila, skončilo to s virózou.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

somij
Toto poznám - tú paniku. Dostala som na to 2 rady od 2 ľudí a pomohlo :
1. Keď začnú soplíky, pomysli si - ako fajn, čistí sa organizmus, za 2 dni sme v poriadku. Znie to možno nereálne ale nejaká taká sugescia u detí naozaj funguje. Určite sa vopred neboj, že zase budete chorí.
2. Rada od detského lekára - každý deň aspoň 1 hodina pohybu vonku, či prśí alebo neprší, aj so soplíkmi, pokiaľ to už nie je teplotový stav. Ak má dieťa teplotu, nezrážaj, pokiaľ nie je vysoká. Vysoká je teplota zhruba nad 38.5, ale je to individuálne, u syna zrážam až keď sa to blíži k 39.5 - ale on pri teplote 38.5 vyzerá ako zdravý a vôbec neviem, že má teplotu. A občas má teplotu 6-24 hodín okolo 39 bez ďalšich príznakov a potom je v poriadku, nič mu nie je. Keď som sa niekedy splašila a teplotu zrazila, skončilo to s virózou.
Podľa mňa to sú perfektné rady.

Ja to robím s teplotou podobne, pri mladšej dcérke už teplomer skoro vôbec nepoužívam a ani nič od teploty.
Soplíky som tak "nebrala", ale v poslednej dobe ak sa náhodou objavia, prechádzajú nám tiež veľmi rýchlo (sme pravidelnými návštevníkmi soľnej jaskyne ).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať