Zavrieť

Porady

Kúpele

Rady pre tých, ktorý sa chystajú na liečenie.
Napíšte svoje skúsenosti z kúpeľov, pozitívne aj negatívne.
Na čo si treba dať pozor, na čo sa pripraviť, na čo Vás dopredu neupozornili, typ na strávenie voľného času počas liečenia a podobne.
Usporiadat
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Lekarka mi navrhla, ze mi napise poukaz na liecenie, aby som si nasla na nete, ktore by som chcela na problem s chrbticou. Vie niekto, prosim, aky je cenovy rozdiel medzi liecenim na poukaz a liecebnym pobytom, ktory si hradim sama? Vedel by mi niekto poradit stranku, kde najdem ceny liecenia na poukaz, vsade som totiz nasla len pobyty, ktore si mozno objednat bez lekarskeho doporucenia.

Este by ma zaujimalo, ci poukaz mozem dostat len v case, ked som na PN, alebo prave naopak, pred liecenim treba PN ukoncit? Dopredu dakujem za ochotu poradit.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Poukazy, ktoré hradí zdravotná poisťovňa komplet celé, majú označenie A. Sú to zvyčajne pooperačné stavy a vážne ochorenia.
Existujú ešte poukazy B, tu hradí poisťovňa liečebné procedúry a ostatné, ako stravu a ubytovanie si hradí pacient sám.
Keďže budeš mať kúpeľný návrh od lekárky, usudzujem, že to bude A alebo B.
Potom sú ešte klasické rekondičné a iné pobyty, kedy si všetko hradí klient sám.
Neviem, akú máš indikáciu, či spľňaš A alebo B. To by Ti mala povedať doktorka.
V každých kúpeľoch je cenník, len si musíš vyhľadať na nete.
Rozdiely sú, pretože nie je ubytovanie ako ubytovanie, za nadštandart sa pripláca.
Ja idem do Bojníc, liečebný dom Lysec, je to komfortné ubytovanie a majú celoročnú zľavu 18 €/ deň doplatok, typ poukazu B. Ale napr. v iných liečebných domoch v Bojniciach je ešte lacnejšie.
Treba si nájsť, čo Ti vyhovuje, ceny sa niekde menia aj v závislosti na ročnom období.
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

pozri tu, ináč Bojnice sú dobré na chrbticu
http://www.kupele-bojnice.sk/index1.php?ids=14
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

pupavka11 Pozri príspevok
Lekarka mi navrhla, ze mi napise poukaz na liecenie, aby som si nasla na nete, ktore by som chcela na problem s chrbticou....

Este by ma zaujimalo, ci poukaz mozem dostat len v case, ked som na PN, alebo prave naopak, pred liecenim treba PN ukoncit? Dopredu dakujem za ochotu poradit.
neviem, mne MUDr. vypísal poukaz na liečenie a zo zdravotnej poisťovne som dostala zoznam, s ktorými kúpeľnými domami v ktorých kúpeľoch majú zmluvu a teda mi to preplatia... takže ak si vyberieš taký kúpeľný dom či ubytovanie, s ktorými poisťovňa zmluvu nemá - tak ti to asi preplatené nebude...

a k tej PN - ja som bola na poukaz B, vypísali mi PN-ku... ak ty už PN si, tak asi bude treba do tvojho pôvodného tlačiva dopísať poznámku, že v čase od - do sa zdržuješ na adrese v kúpeľoch... to kvôli kontrole dodržiavania lieč. režimu, nieže ťa práve vtedy kontrola nenájde tam, kde máš uvedené na tlačive o dočasnej PN...
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Heni Pozri príspevok
neviem, mne MUDr. vypísal poukaz na liečenie a zo zdravotnej poisťovne som dostala zoznam, s ktorými kúpeľnými domami v ktorých kúpeľoch majú zmluvu a teda mi to preplatia... takže ak si vyberieš taký kúpeľný dom či ubytovanie, s ktorými poisťovňa zmluvu nemá - tak ti to asi preplatené nebude...

a k tej PN - ja som bola na poukaz B, vypísali mi PN-ku... ak ty už PN si, tak asi bude treba do tvojho pôvodného tlačiva dopísať poznámku, že v čase od - do sa zdržuješ na adrese v kúpeľoch... to kvôli kontrole dodržiavania lieč. režimu, nieže ťa práve vtedy kontrola nenájde tam, kde máš uvedené na tlačive o dočasnej PN...
Mne kázali napísať na lístok na peniaze, že od kedy do kedy budem na liečení. A nemala som vtedy žiadnu kontrolu.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ja som bol teraz v auguste na 3 tyzdne v Bojniciach. Ak by chcel niekto nejake info, tak cez SS rad odpoviem
A bol som uz aj v Piestanoch-mesto, Lucky, Trencianske a Turcianske Teplice
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

wagner Pozri príspevok
Mne kázali napísať na lístok na peniaze, že od kedy do kedy budem na liečení. A nemala som vtedy žiadnu kontrolu.
Ale peniaze si dostavala zo soc. poistovne? Musela si byt na PN, alebo nemusela?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Keď si na PN ešte pred nástupom do kúpeľov, a lekár Ti ju neukončí, tak PN trvá aj počas kúpeľov a nemocenské máš zaplatené. PN zvlášť na kúpele sa už tuším nevypisuje, to bolo kedysi, na x-ku, ale to už neplatí.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

http://www.kupele-slovenska.sk/

...aj tu nájdete kúpele. Ja som bola v Lúčkach. Bolo tam fajn. Liečila som sa na pohybový aparát /konkr. koleno/
Naposledy upravil Valcake : 10.09.10 at 00:14
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Keď si na PN ešte pred nástupom do kúpeľov, a lekár Ti ju neukončí, tak PN trvá aj počas kúpeľov a nemocenské máš zaplatené. PN zvlášť na kúpele sa už tuším nevypisuje, to bolo kedysi, na x-ku, ale to už neplatí.
mňa sa spýtali, či mi majú vypísať PN... vypísali bez problémov
(jan. 2010 - poukaz typu B )
2 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Heni Pozri príspevok
mňa sa spýtali, či mi majú vypísať PN... vypísali bez problémov
(jan. 2010 - poukaz typu B )

Sranda, ja som bola v Bojniciach na B 07/2009 a moja obvodná, keď mi pripravovala papiere, tak mi povedala, že PN sa na kúpele B nedáva, musela som si zobrať dovolenku. V kúpeľoch som sa na to už nepýtala. Tak neviem, na čo je nárok. Ozaj, v Bojniciach som bola s chrbticou a kĺbmi a bola som spokojná. Milí ľudia, príjemné prostredie. Zasa by som išla..
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

witch Pozri príspevok
Sranda, ja som bola v Bojniciach na B 07/2009 a moja obvodná, keď mi pripravovala papiere, tak mi povedala, že PN sa na kúpele B nedáva, musela som si zobrať dovolenku. V kúpeľoch som sa na to už nepýtala. Tak neviem, na čo je nárok. Ozaj, v Bojniciach som bola s chrbticou a kĺbmi a bola som spokojná. Milí ľudia, príjemné prostredie. Zasa by som išla..
...tak poď .... mám nástup 5.10. ...
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Ja som bol teraz v auguste na 3 tyzdne v Bojniciach. Ak by chcel niekto nejake info, tak cez SS rad odpoviem
A bol som uz aj v Piestanoch-mesto, Lucky, Trencianske a Turcianske Teplice
kde sa ti páčilo najviac?
Viem , že všade sú nejaké priority, ale keby si si mal ešte raz vybrať pobyt?
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Zdenka 0705 Pozri príspevok
...tak poď .... mám nástup 5.10. ...
Jáj, to už nestihnem vybaviť, aj tak mám nárok až 2011. Ale idem aspoň na predl. víkend na wellnes pobyt (darček k narodkám), ešte nemám vybraté, asi oprobujem Bardejov. Tak príjemný pobyt v Bojniciach!
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

hnedoočka Pozri príspevok
kde sa ti páčilo najviac?
Viem , že všade sú nejaké priority, ale keby si si mal ešte raz vybrať pobyt?
Vsetky kupele mali nieco do seba... Urcite mi pomohli. Ale keby si mam zase vybrat co si aj v oktobri vyberiem a podam novu ziadost na rok 2011 , tak prvorade budu Bojnice, druhe Piestany a potom skusim aj Dudince. Lepsie povedane chcel by som ist zase do takych kde som nebol takze Dudince a potom ked tam nebude volno, tak Bojnice resp Piestany.
V Bojniciach ked mas zaplateny Dynamic, tak mas na bazeny stale neobmedzeny pristup...
Na druhej strane v Luckach je pekna okolita priroda a bola ta naj partia...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pupavka11 Pozri príspevok
Ale peniaze si dostavala zo soc. poistovne? Musela si byt na PN, alebo nemusela?
Ja som bola na PN aj pred liečením a aj po liečení, ale len kvôli liečeniu by som nebola musela byť PN.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja som bol v živote len raz v kúpeloch a dosť dávno ( v roku 1992), 7 týždňov v Bojniciach a bol som šokovaný- ja taký mladý chlapec som len zíral-tam sa robilo všetko okrem liečenia- chlastalo sa tam vo veľkom, sexoval tam hádam každý s každým,ledva dievčina čakala,že zajtra odchádza kúpelná láska,veď čakala nová...-som nemyslel,že kúpele sú taká anarchia-ale boli tam dobré tie bazény a tá elektroliečba bola tiež OK a minul som tam 25.000 a to som mal všetko zadarmo...-proste brutus...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

presne takto si to tam predstavujem, stále hovorím, že kúpele sú jedna veľká kur..reňaj keď by som ich potrebovala ako soľ.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Lujza.j - asi ich ešte nepotrebuješ "ako soľ", pretože ak by tomu tak bolo, išla by si a liečila sa, nepozerala by si na pár jedincov, čo tam ozaj chodia pre zábavu a rozptýlenie. Sme dospelí ľudia a kto chce robiť neplechu, robí ju...nielen v kúpeľoch. Nehádž všetkých do jedného vreca, prosím.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Lujza.j - asi ich ešte nepotrebuješ "ako soľ", pretože ak by tomu tak bolo, išla by si a liečila sa, nepozerala by si na pár jedincov, čo tam ozaj chodia pre zábavu a rozptýlenie. Sme dospelí ľudia a kto chce robiť neplechu, robí ju...nielen v kúpeľoch. Nehádž všetkých do jedného vreca, prosím.
No neviem, možno sa od toho roku 92 niečo zmenilo, ale to nebolo zopár jedincov- to bola drvivá vačšina...,ale ja vobec nekritizujem ako by sa mohlo zdať- ja len konštatujem, náhodou, mne sa v tých Bojniciach velmi páčilo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať