Zavrieť

Porady

§ 51

Prosím pekne, podala som DPH za december. Dnes mi však klient priniesom PF s dátumom fakturácie a dodania 31.12.2010. Po prečítaní § 51 mi vychádza, že nemusím podať dodatočné DPH, ale môžem túto daň odp
očítať v roku 2011. Chápem ten § správne.

Za všetky názory veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katarina Pozri príspevok
Prosím pekne, podala som DPH za december. Dnes mi však klient priniesom PF s dátumom fakturácie a dodania 31.12.2010. Po prečítaní § 51 mi vychádza, že nemusím podať dodatočné DPH, ale môžem túto daň odp
očítať v roku 2011. Chápem ten § správne.

Za všetky názory veľmi pekne ďakujem.
Nie, nechápeš, buď ešte dnes podáš opravné DP, alebo potom podáš DDP.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Citujem: Ak platiteľ nemá doklad do uplanutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období v ktorom dostane doklad. Posledným zdaňovacím obdobím v mojom prípade je december, preto som si myslela že DPH z dodatočne prineseného dokladu budem nárokovať v januári 2011.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

zadávam otázku z inej témy, ak si túto dph neuplatním, zaučtujem ju na 548 nedaňovú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ada159 Pozri príspevok
zadávam otázku z inej témy, ak si túto dph neuplatním, zaučtujem ju na 548 nedaňovú?
áno
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katarina Pozri príspevok
Citujem: Ak platiteľ nemá doklad do uplanutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období v ktorom dostane doklad. Posledným zdaňovacím obdobím v mojom prípade je december, preto som si myslela že DPH z dodatočne prineseného dokladu budem nárokovať v januári 2011.
prečítaj si ten paragraf až do konca, tam sa dozvieš, že uplatníš najneskor do konca kal. roka..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katarina Pozri príspevok
Citujem: Ak platiteľ nemá doklad do uplanutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období v ktorom dostane doklad. Posledným zdaňovacím obdobím v mojom prípade je december, preto som si myslela že DPH z dodatočne prineseného dokladu budem nárokovať v januári 2011.
Ale tu vidíš, prečo sa neoplatí podávať DP v predstihu. Dnes si dostala doklad, a tak by si to mala opraviť. Hlavne že všade hovoria, aby sa to nenechávalo na poslednú chvíľu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ewita888 Pozri príspevok
prečítaj si ten paragraf až do konca, tam sa dozvieš, že uplatníš najneskor do konca kal. roka..
To sa vzťahuje na §49 ods.2 písm b) a teda na §69 ods. 2-4,7,9-12

Myslím, že u nej ide o odpočítanie podľa §49 ods.2) písm a)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katarina Pozri príspevok
Citujem: Ak platiteľ nemá doklad do uplanutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období v ktorom dostane doklad. Posledným zdaňovacím obdobím v mojom prípade je december, preto som si myslela že DPH z dodatočne prineseného dokladu budem nárokovať v januári 2011.
Ja si naopak myslím, že môžeš tú DPH uplatniť v januári 2011, lebo si do podania DP za posledné zdaňovacie obdobie doklad nemala



(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Evinka.
Ale keď ten doklad dostala dnes, tak ho vlastne mala do termínu podania DP a teda by to mala opraviť.
Alebo to tak nie je?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

548 ale ako nedanovú, ano?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina Pozri príspevok
Ja si naopak myslím, že môžeš tú DPH uplatniť v januári 2011, lebo si do podania DP za posledné zdaňovacie obdobie doklad nemala



(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
Ale veď ona ten doklad mala, to len konateľ ho doniesol až dnes, neznamená to, že nebol vo firme už aj skôr.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ada159 Pozri príspevok
548 ale ako nedanovú, ano?
Daň, pri ktorej máme nárok na odpočet, ale mi si ho z rôznych príčin neuplatníme, zaúčtujeme na 548 nedaňový náklad.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

z otázky nevidím, že konateľ nedostal ten doklad až v januári...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
Ale veď ona ten doklad mala, to len konateľ ho doniesol až dnes, neznamená to, že nebol vo firme už aj skôr.
A toto ako chceš vydokladovať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
A toto ako chceš vydokladovať?
Veď určite majú nejaký spôsob evidencie došlej pošty, či už el., alebo ručne, stručne.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

marjankaj Pozri príspevok
Evinka.
Ale keď ten doklad dostala dnes, tak ho vlastne mala do termínu podania DP a teda by to mala opraviť.
Alebo to tak nie je?
Včera som sa trikrát spýtala či sú dodané všetky doklady, že na 100 %. Tak som vypočítala ročný koeficien za 12 mesiacov a zostavila DPH za december. Dne po obdržaní dokladu som sa tak rozčúlila, že som nebola schopná podať opravné DP.
Naposledy upravil Katarina : 25.01.11 at 13:17
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katarina Pozri príspevok
Včera som sa trikrát spýtala či sú dodané všetky doklady, že na 100 %. Tak som vypočítala ročný koeficien za 12 mesiacov a zostavila DPH za december. Dne po obdržaní dokladu som sa tak rozčúlila, že som nebola schopná podať opravné DP.
Veď mu to vyfaktúruj, nech sa rozčúli on.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Katarina Pozri príspevok
Včera som sa trikrát spýtala či sú dodané všetky doklady, že na 100 %. Tak som vypočítala ročný koeficien za 12 mesiacov a zostavila DPH za december. Dne po obdržaní dokladu som sa tak rozčúlila, že som nebola schopná podať opravné DP.
Zdravím, to ja som posielala klientovi dnes o 10-tej daňové priznanie mailom a poobede mi jeho kamarát priniesol balíček s faktúrami a blokmi novembrovými aj decembrovými...Odteraz posielam tie tlačivá polhodinu pred skončením úradných hodín DÚ.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, to ja som posielala klientovi dnes o 10-tej daňové priznanie mailom a poobede mi jeho kamarát priniesol balíček s faktúrami a blokmi novembrovými aj decembrovými...Odteraz posielam tie tlačivá polhodinu pred skončením úradných hodín DÚ.
Veď mu to pošli aj na druhý deň. Ako dodatočné DP a vyfaktúruj. Veď sa zbadá.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

evina Pozri príspevok
Ja si naopak myslím, že môžeš tú DPH uplatniť v januári 2011, lebo si do podania DP za posledné zdaňovacie obdobie doklad nemala



(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
Lehota na podanie daňového priznania uplynie 25.1.2011 o 24.00 hod.
Ak by v zákone bolo napísané: ak do podania riadneho daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d)... ,
tak by nebolo potrebné podať opravné priznanie do 25.1.2011.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať