Zavrieť

Porady

pravidelný a nepravidelný príjem

Dobrý deń,chcela by som sa spýtať, pre koho platí pravidelný príjem a pre koho nepravidelný príjem?
Dohodárom zadám aký príjem?
že pri pravidelnom príjme sa musí dávať odmena, podľa čoho? a koľko?
Ďakujem
Usporiadat
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

robin1 Pozri príspevok
Zamestnanec zamestný na príkaznú zmluvu s nepravidelným príjmom bol v juni na zahraničnej PC, kde mu bolo priznané vreckové. Odmenu za príkaznu zmluvu bude mať vyplatenú za jún a júl v juli. Môžem mu vreckové zdaniť v júlovej mzde, alebo ho musím prihlásiť v juni na ZP a SP, zdaniť?
... opýtam sa ešte ... príkaznú zmluvu podpísal kedy? ... v júni? ... registračnú povinnosť do SP má zamestnávateľ od vzniku nároku na odmenu v súvislosti s uzavretím predmetnej príkaznej zmluvy ...
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Príkazná zmluva je z roku 2011. Prihlásený je aj od roku 2011, avšak na ZP je to komplikovanejšie, tam treba prihlasovať a odhlasovať podľa toho, kedy sa vypláca odmena.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pridám otázku sem, komplexnejšie sa pýtam v inej téme.
Považuje sa preplatenie nevyčerpanej dovolenky po skončení PP za nepravidelný príjem?
0 0
Katkatika Katkatika

Katkatika je offline (nepripojený) Katkatika

som cela domotana, zaujimalo by ma odkial mam vediet ci dohodar bude mat pravidelny alebo nepravidelny prijem. Uzavriem s nim dohodu o vykonani prace s pravidelnym prijmom od 1.1.2013 do 31.12.2013, ale co ked januar, februar bude mat pracu = tym padom dostane mzdu a zaplatia sa odvody a v marci nebude roboty tak bude mat prijem 0€. je stale dohodar s pravidelnym prijmom?Proste nevedia mi povedat ci ozaj bude kazdy mesiac pre nu robota alebo nie....chcu jej vyplacat pravidelne, ale ked snad nic neodrobi tak snad ani nic nedostane tym padom ziadne odvody....
0 0
Katkatika Katkatika

Katkatika je offline (nepripojený) Katkatika

nikto nic???
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Katkatika Pozri príspevok
som cela domotana, zaujimalo by ma odkial mam vediet ci dohodar bude mat pravidelny alebo nepravidelny prijem. Uzavriem s nim dohodu o vykonani prace s pravidelnym prijmom od 1.1.2013 do 31.12.2013, ale co ked januar, februar bude mat pracu = tym padom dostane mzdu a zaplatia sa odvody a v marci nebude roboty tak bude mat prijem 0€. je stale dohodar s pravidelnym prijmom?Proste nevedia mi povedat ci ozaj bude kazdy mesiac pre nu robota alebo nie....chcu jej vyplacat pravidelne, ale ked snad nic neodrobi tak snad ani nic nedostane tym padom ziadne odvody....
bude zalezat co bude napisane v uzatvorenej dohode, ci je narok na vyplatu po kazdom mesiaci alebo nie... aj ked nasledne bude odmena za mesiac nula pojde o pravidelny prijem...


viac a koplexnejsie je vsetko rozoberane aj v tejto teme
http://www.porada.sk/t204951-p66-doh...ml#post2218062
Naposledy upravil Sarlotka : 07.01.13 at 17:35
0 0
Katkatika Katkatika

Katkatika je offline (nepripojený) Katkatika

sarlotka - mohla by si mi este vysvetlit prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov???dnes bola kolegyna v zdravotke a povedali jej ze nezalezi ci dohodar je pravidelne alebo nepravidelne vyplacany stale ho treba odhlasovat a prihlasovat na tie dni kedyje v praci - je to fakt pravda???dodrziavat treba tu lehotu 8 dni...OZAJ??????
0 0
Katkatika Katkatika

Katkatika je offline (nepripojený) Katkatika

v zdravotnej poistovni mi povedali ze oni nerozlisuje ci je pravidelne alebo nepravidelne odmenovany,
prihlasuje sa dohodar vtedy ked je fyzicky v praci, ALE ak mam snim podpisanu dohodu, ze bude na konci roka vyplateny(AKOZE) a za ulohu ma toto a toto urobit a ma na to cely rok - tak snad aj cely rok chodi do prace, ale peniaze neuvidi (tak ako sme sa dohodli) lenze zdravotka chce aby som ho vzdy ked je v praci prihlasila ale ak je prihlaseny chce vidiet aj odvody, lenze ako mam poslat odvody ked peniaze este nema, a odvody sa platia len z vyplatenych penazi, cize na konci roka, nech mi toto niekto vysvetli.
teta v zdravotke STALE OPAKUJE ze ju neuzaujima aku dohodu ma podpisanu ale to ze kedy je a kedy nie je vpraci a ma z toho odvody, lenze ja ho az na konci roka chcem vyplatit (podla dohody) vyzera to ako keby bol len "raz v praci". teta v zdravotke vravi ze ked je na konci roka vyplateny len v ten jeden den na konci sa prihlasi a odhlasi naraz. ale vsak on chodil cely rok do prace, ako inak??to ma urobit??len tak ze pride do prace a daco urobi a snad ho aj musim prihlasit nie???CELE JE TO POSTAVENE NA HLAVU. lenze ak ho prihlasim aj odhlasim (dohodar nepravidelny prijem) a poslem 0 € odvody tak to bude asi blbost....(spytala sa ma "a co robi zadarmo???)moja odpoved"vsak nie ale prachy uvidi az na konci roka"dookola to iste sme sa tam vadili. jasne ze ju nezaujima ze okrem zdravotnej mam aj ine papierovacky ale vsetko so vsetkym suvisi....dohodar na pravidelny prijem - stane ze ze v jeden mesiac nepride do prace tak ani prijem nebudem mat pravidelne kazdy mesiac, VSAK TEN JEDEN MESIAC ked nemakal nema prijem nemam odvod a hotovo nie???
0 0
Katkatika Katkatika

Katkatika je offline (nepripojený) Katkatika

pravidelny a nepravidelny prijem sa tyka len dohodarov, PP je vzdy "pravidelny" nie???
0 0
cita174 cita174

cita174 je offline (nepripojený) cita174

treba do zmluvy o dohode o vykonani prace uviest aj ci ide o pravidelny alebo nepravidelny prijem?ja mam zmluvu podla §226 ods4 ZP,pracujem kazdy den ,ale nemam uvedene o aky prijem ide,zmluva je do konca r.2013,s tym ze vyplatena budem vzdy k 15 dnu v mesiaci,
o aku zmluvu sa jedna v mojom pripade?
dakujem za odpoved
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

cita174
treba do zmluvy o dohode o vykonani prace uviest aj ci ide o pravidelny alebo nepravidelny prijem?ja mam zmluvu podla §226 ods4 ZP,pracujem kazdy den ,ale nemam uvedene o aky prijem ide,zmluva je do konca r.2013,s tym ze vyplatena budem vzdy k 15 dnu v mesiaci,
o aku zmluvu sa jedna v mojom pripade?
dakujem za odpoved
vyplata mesacne = pravidelny prijem
0 0
m.b. m.b.

m.b. je offline (nepripojený) m.b.

S dohodárom bola uzatvorená dohoda v apríli. Pracoval 3 dni v apríli, vyplateny bol posledny den ked pracoval, teda nie 15. ako ostatní zamestnanci. Je to pravidelny alebo nepravidelny príjem?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ako ste ho prihlásili? Ved je máj - uzavrieš to tak, ako bol nahlásený do SP.
pokračuje dohoda, alebo skončila?
0 0
m.b. m.b.

m.b. je offline (nepripojený) m.b.

Nahlásila som ako nepravidelny prijem, ale neviem, ci som urobila správne. Dohoda skoncila.
0 0
m.b. m.b.

m.b. je offline (nepripojený) m.b.

Nikto mi neporadí? Takéto prípady sa mi budú opakovat cely rok, potrebujem vediet, ako mám postupovat! Prosim o rady!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak dohoda je uzatvorená na obdobie najviac jeden kalendárny mesiac, tak je to vždy dohoda s nepravidelným príjmom.
1 0
m.b. m.b.

m.b. je offline (nepripojený) m.b.

Dakujem velmi pekne.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

v zdravotnej poistovni mi povedali ze oni nerozlisuje ci je pravidelne alebo nepravidelne odmenovany,
prihlasuje sa dohodar vtedy ked je fyzicky v praci, ALE ak mam snim podpisanu dohodu, ze bude na konci roka vyplateny(AKOZE) a za ulohu ma toto a toto urobit a ma na to cely rok - tak snad aj cely rok chodi do prace, ale peniaze neuvidi (tak ako sme sa dohodli) lenze zdravotka chce aby som ho vzdy ked je v praci prihlasila ale ak je prihlaseny chce vidiet aj odvody, lenze ako mam poslat odvody ked peniaze este nema, a odvody sa platia len z vyplatenych penazi, cize na konci roka, nech mi toto niekto vysvetli.
teta v zdravotke STALE OPAKUJE ze ju neuzaujima aku dohodu ma podpisanu ale to ze kedy je a kedy nie je vpraci a ma z toho odvody, lenze ja ho az na konci roka chcem vyplatit (podla dohody) vyzera to ako keby bol len "raz v praci". teta v zdravotke vravi ze ked je na konci roka vyplateny len v ten jeden den na konci sa prihlasi a odhlasi naraz. ale vsak on chodil cely rok do prace, ako inak??to ma urobit??len tak ze pride do prace a daco urobi a snad ho aj musim prihlasit nie???CELE JE TO POSTAVENE NA HLAVU. lenze ak ho prihlasim aj odhlasim (dohodar nepravidelny prijem) a poslem 0 € odvody tak to bude asi blbost....(spytala sa ma "a co robi zadarmo???)moja odpoved"vsak nie ale prachy uvidi az na konci roka"dookola to iste sme sa tam vadili. jasne ze ju nezaujima ze okrem zdravotnej mam aj ine papierovacky ale vsetko so vsetkym suvisi....dohodar na pravidelny prijem - stane ze ze v jeden mesiac nepride do prace tak ani prijem nebudem mat pravidelne kazdy mesiac, VSAK TEN JEDEN MESIAC ked nemakal nema prijem nemam odvod a hotovo nie???
tak dnes bolo aj mne povedane toto iste tak ako to je
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja len tolko, že naozaj ZP nerozlišuje pravidelný a nepravidelný príjem.
Tiež som mala dohodára, ktorého som prihlásila na dni, kedy robil, a mal nulovú mzdu, takže aj nulové odvody, poslala som vykaz a nikto to dodnes nereklamoval.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať