Zavrieť

Porady

Fakturácia do Rakúska FO

Idem faktrurovať do rakúska FO, s DPH alebo bez DPH? Mne sa zdá že teraz je neaké podmienka, že keď požiada tak bez DPH???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tica2 je offline (nepripojený) Tica2

    Tica2
    Faktúrovať by si mala s DPH. Pokiaľ požiada o faktúru bez DPH, je to možné ale musí sa v Rakúsku zaregistrovať a DPH zaplatiť tam.
    Katarína Cigánová
    Je potrebné vediet v akej pozícii je dodavatel , v akej pozícii odberatel - myslím z pohladu DPH , a čo sa fakturuje . Dodávka tovaru alebo služba ? ak služba aká ???
    Doplnenie : málo informácií na správnu odpoved
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 05.05.11 at 10:21 Dôvod: doplnenie
    lenka_bodorova
    Jasné, dopĺňam informácie jedná sa o dodávku okien s montážou v hodnote 5000,-Eur. A ak by sme to mohli fakturovať s DPH, tak podľa ktorého pragrafu? lebo mi vychádza, že by to malo byť bez DPH podľa §69ods. 3. Ďakujem za každý názor.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Doplň podľa Katkinej rady postavenie odberateľa. Platca-neplatca DPH? Firma-občan?
    Katarína Cigánová
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Je to fyzická osobna, občan.
    No dodávka okien s montážou je podla mojho názoru dodanie podla §13 odst.1b .
    Teda miesto dodania je Rakusko. Treba dodanit rakuskou DPH
    Vzhladom k tomu že nemáte na koho preniest daňovú povinnost - odberatel je obcan - nezdanitelná osoba , máte povinost registrovat sa pre DPH v Rakusku , vystavit doklad s rakuskou DPH a odviest DPH v Rakusku
    - teda podla mojho názoru .
    lenka_bodorova
    A nemal by sa práveže zaregistrovať on, aby som mala IČ DPH do súhrnné výkazu? a ešte by som chcela upozorniť na §69 ods. 2. Budem vďačná keď mi to niekto vysvetlí.
    Katarína Cigánová
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    A nemal by sa práveže zaregistrovať on, aby som mala IČ DPH do súhrnné výkazu? a ešte by som chcela upozorniť na §69 ods. 2. Budem vďačná keď mi to niekto vysvetlí.
    Pri prácach v inom štáte je potrebné si legislatívu daného štátu aspon zmapovat.
    Ja nepoznám celkom rakusku legislatívu , vychádzam z toho , že zákon o DPH je zosúlaďovaný v rámci EU čím dalej tým viac . / jednotlivé štáty však môžu mat určité odchýlky.
    Vychádzam z nášho zákona o DPH , a pri predpoklade , že v AT sa riadia podobne , tak občan je osoba nezdanitelná a teda mu zákon neukladá povinnost zaregistrovat sa .
    Povinnost registrácie zákon ukladá zdaniteľnej osobe .
    Vy ako dodavatel ste zodpovední za dodržanie zákona a správne odvedenie dane .
    Ako vravím - nemáte na koho preniest daňovú povinnost
    lenka_bodorova
    Ďakujem, ešte som sa s tým nestretla, ako mám postupovať ďalej, kde sa zaregistrovať, ako odviesť daň???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.