Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ekopo Pozri príspevok
čo by museli klienti chodiť podpisovať?
Predsa SV, alebo DP k DPH, alebo DzP PO, DzP FO, DzMV.... atď.... proste všetko čo dokážem odoslať elektronicky so ZEP a nič nemusím nikam ešte aj dokladať.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
...no sranda, lebo posielam súhrnné výkazy za klientov v zmysle "dohody" ako splnomocnenec a krycie listy podpisujem ja.........................
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tlačová správa dr sr: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...1_12_08_ek.pdf
8 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja som sa tu pytala, ze ci moze mat firma spravene dve vazby na dve rozne fyzicke osoby, cize ja robim ucto a kamaratka je samostatna SZCO im robi mzdy. Kazda mame svoj ZEP. Bolo mi odpovedane, ze ano. Dnes mi volal konatel tej firmy, vcera tam odniesol splnomocnenie pre kamaratku (nakolko ja uz mam urobenu vazbu davnejsie), ze mu z DU volali, ze vraj ja tam mam generalnu plnu moc (ale to danovy urad doplietol, nakolko ja som tam davala len splnomocnenie na elektronicke podavanie, ale to je teraz jedno) a ze ak chcem aby aj ona mala vazbu musim to ja co mam generalnu plnu moc nejako spravit cez ich stranku. Hladala som ten prispevok ked nieco taketo spominala Kejka, ale neviem ho najst a tiez neviem ani cez co to spravit na ich stranke. Poprosim niekoho kto to robil ci mi to nemoze tak polopatisticky vysvetlit, budem vdacna...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak máš GPM, resp. VPM, tak ak sa prihlásiš na drsr.sk, tak pri tej firme musíš byť uvedená ako štatutár, aj ked omylom

teda vlavo modrým
Statutár a pod tým možnosti, medzi nimi aj
Správa práv daňového subjektu
tam, kde si zástupca štatutára, tam takáto možnosť nie je - klikni na to a dostaneš sa na stranku, kde môžeš pridelovať práva.
v okne vlavo máš vytvoriť nové väzby tak klikni tam,
zadaš ID tej kamaratky, ale musíš mať aj jej osobny ident.kod - ten zadala pri registrácii a musí ho mať=pamatať si ho.
potom zadaš rolu, postavneie - zrejme ako užívateľ s obmedzeným prístupom a bude to.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
po odklikaní, si nechaj zobraziť používateľov, mala by ti tam tá kamarátka pribudnúť. Následne jej zavolaj, nech sa prihlási pod svojim ID a tá firma už bude aj u nej.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem Kejka, vytlacila som si navod, dnes sa s nou asi neskontaktujem ale verim, ze sa mi to podari podla toho spravit.

No tak ja neviem, co tam DU vymyslaju, pretoze ja tam nemam, ze som statutar, mam tam len zastupca statura a teda ani Sprava prav danoveho subjektu. A teda vobec nechapem preco mne posielaju vyzvy a doporucenky z DU. Budem tam musiet zavolat.

A ked mam teda len klasicku plnu moc na elektronicku komunikaciu, nemozeme mat takuto plnu moc dve a dve mat urobenu vazbu, bez toho aby bola jedna staturarom?
Naposledy upravil nika.sum : 08.12.11 at 14:16
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odpoved bola, že môžu byť dve väzby, teraz to tu nenájdem, ale tiež po novom roku budem niečo také riešiť, ešte sme sa s klientom nedohodli. Takže som si zapamätala, že väzieb môže byť viac.
No možno máš GPM na papieri a aj ťa tak evidujú, ked ti všetko posielajú. Ale v systéme si len ako zástupca štatutára.
Takže potom možno stačí, aby si ty napísala splnomocnenie na svoju kamarátku a na základe tvojej plnej moci si ona vybaví ten prístup a väzbu. Aj ked mi to pripadá divné, aby konateľ nemohol konať samostatne preto, že niekoho splnomocní.
Ak nie si v systéme ako štatutár, tak nevybavíš elektronicky nič. A konateľ nemá autorizáciu?
Na toto je dobrý môj postup, lebo moji konatelia tú autorizáciu majú, je len na nich, či ju využijú, alebo nie. V prípade potrebu môžu riešiť, ak to nepôjde "nromálnou" cestou.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

No tak hlavne, že nechali aj tento starý spôsob, kúpil som si pred mesiacom ZEP, už som robil podania a pohoda. Keby to zrušili tak by ma to štvalo, že som ho zbytočne kupoval. Niekto tu pár stránok písal, že všetky doterajšie ID zaniknú, imho blbosť a potvrdila to aj tlačová správa.

Posunuli nám o pár mesiacov, nevadí, osobne som už pripravený teraz, dokonca som si vytvoril väzbu aj medzi mojim kontom a takými klientami, čo nie sú platcovia DPH, ale tak prečo to už nepodávať všetko elektronicky, no nie?

Inak ja som už roky za klientov podpisoval, však som mal plnú moc, takže v tomto sa nič nezmenilo, mnohí moji klienti ani nevedia, že sa takéto niečo teraz deje, proste na základe tej plnej moci mi vytvoril DU väzbu medzi mojim kontom a subjektom a bolo. Kde som nemal plnú moc som si teraz od klientov vypýtal, nikto (až na jedného exota) s tým nemal problém.

Inak vy ste si od klientov za to pýtali peniaze? Ja nie, kúpil som jeden podpis a to keď rozrátam medzi klientov je mi to smiešne od nich pýtať pár eur, navyše tu bola aj bezplatné (menejpohodlná) možnosť. Klienti znášali iba poplatky za notára pri overení podpisu, ale takto bolo aj predtým.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Na DRSR je mala tlačová správa k elektronickému podávaniu. Myslím, že čakajú len na prezidentov podpis.
A čo by bolo, keby tú novelu náhodou nepodpísal ? Existuje plán B ?

Elektronické podávanie daňových priznaní v roku 2012
4 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Plán B je, že zostáva aktuálny stav
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tak určite ujo podpíše novelu
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

A prečo by neplatili? Píšu jasne...

Zároveň ostáva zachovaný súčasný spôsob elektronického doručovania podaní na

základe uzatvorenia Dohody o spôsobe doru
čovania písomností elektronickými

prostriedkami alebo so zaru
čeným elektronickým podpisom.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DÚ majú povinnosť do 31 12 2011 doručiť daňovému subjektu čísla účtov, na ktoré bude od roku 2012 platiť, resp. uhrádzať svoju daňovú povinnosť.....
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

brasci Pozri príspevok
A prečo by neplatili? Píšu jasne...

Zároveň ostáva zachovaný súčasný spôsob elektronického doručovania podaní na

základe uzatvorenia Dohody o spôsobe doru
čovania písomností elektronickými

prostriedkami alebo so zaru
čeným elektronickým podpisom.
Do 1.4.2012 určite, ak bude novela podpísaná.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Asi už vôbec nechápem a potom čo? Podpíše to, schváli sa to a po 1.4 sa udeje čo? Všetky doterajšie dohody padnú? Ak mám ZEP bude mi na nič? Veď čítam z tej tlačovej správy a z toho chápem tak, že zavádzajú novú možnosť, staré možnosti nerušia (tou novelou).
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Myslím, že sa budú musieť uzatvárať nové dohody. ZEP sa nemá prečo meniť.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

A na základe čoho si to myslíš? Nové pre ten 3. spôsob ale sami píšu, že doterajšie dva spôsoby zostávajú zachované.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
brasci Pozri príspevok
Asi už vôbec nechápem a potom čo? Podpíše to, schváli sa to a po 1.4 sa udeje čo? Všetky doterajšie dohody padnú? Ak mám ZEP bude mi na nič? Veď čítam z tej tlačovej správy a z toho chápem tak, že zavádzajú novú možnosť, staré možnosti nerušia (tou novelou).
ZEP ostane v nezmenenej forme. Bol aj v pôvodnej 563 /bol tam iba ZEP/ . Mení sa ostatný spôsob doručovania bez ZEP. Čiže šachy sa týkajú ľudí bez ZEP !
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Ach jaj, z tej tlačovej správy to ale chápem inak. Že sa len doplnila 3. možnosť. No nič, idem venovať energiu na niečo dôležitejšie ako pochopenie tohto daňového bordelu, mám ZEP, to zostáva a viac neriešim...
0 0
Načítať ďalšie