Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov príjmu

Ahojte! Prosím Vás sme spoločenstvo od roku 2003. Doteraz spracovávala účtovníctvo staršia pani, no nakoľko nevládze poprosili ma či by som to nerobila ja, ale nakoľko absolútne neviem čo to obnáša prosím usmernite ma : podáva SVB daňové priznania/bytovka neprenajíma žiadne nebytové priestory, hradí len vodu, teplo, elektrinu a nájomníci platia nájomné/, na základe akej zmluvy vykonávate účtovnícke práce? Prosím upozornite ma na čo všetko nesmiem zabudnúť resp. čo všetko treba urobiť. Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Viera3 je offline (nepripojený) Viera3

žena Viera3
Ahoj.
mám nie velmi dobru skusenosť s učtovníctvom pre SVB,ked môžem poradiť
nedaj sa opiť rožkom,sadni si a prejdi čo všetko tato práca obnaša.
Ja som sparvila zmluvu na sparcovanie učtovníctva,ale to je velmi mala kvapka v mori.tu je práca zamerana na predpisy pri zvyšovaní vody,tepla
vodné stočné,a velký význam ma aj fond oprav,to je čarovný kruh,musí byť tam spravna rada aj dozorná rada a všetko by malo spolupracovať,ja som zažila nie velmi dobru spolupracu a preto som s tým skončila.nikto si nevaži že som podchytila aj inu evidenciu pre ludí ktorí nechapu vytlačeným dokladom z počitača,tak som to rozučtovala do hrubých zožitov každeho na jednu dvojstranu a všetky predpisy za mesiace,na konci roka sa len spočíta a fa kolko sa zaplatilo tak sa rozučtuje na jednotlive byty,treba mať podpísane čestne prehlasenia na počet osob na vodu-vodne stočne,možno moja zla skusenosť bude pre teba dobra že sa vyvaruješ niektorým veciam,aj tak asi som si na všetko nespomenula,keby si mala otazky tak sa pýtaj rada odpoviem.Ahoj Viera

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
inge57
Ahojte! Prosím Vás sme spoločenstvo od roku 2003. Doteraz spracovávala účtovníctvo staršia pani, no nakoľko nevládze poprosili ma či by som to nerobila ja, ale nakoľko absolútne neviem čo to obnáša prosím usmernite ma : podáva SVB daňové priznania/bytovka neprenajíma žiadne nebytové priestory, hradí len vodu, teplo, elektrinu a nájomníci platia nájomné/, na základe akej zmluvy vykonávate účtovnícke práce? Prosím upozornite ma na čo všetko nesmiem zabudnúť resp. čo všetko treba urobiť. Ďakujem
SVB podava danove priznanie ale je len informativne, kedze je to neziskova organizacia.
Uctovnictvo nam zatial vzdy robil na niekto na fakturu- cize zivnostnik, pripadne fy.
Ale da sa to riesit aj formou individualnej odmeny po odsuhlaseni nadpolovicnej vacsiny zucastnenych na zhromazdeni vlastnikov bytov a NP.

Heni je offline (nepripojený) Heni

Heni
inge57
podáva SVB daňové priznania/bytovka neprenajíma žiadne nebytové priestory, hradí len vodu, teplo, elektrinu a nájomníci platia nájomné/, na základe akej zmluvy vykonávate účtovnícke práce? Prosím upozornite ma na čo všetko nesmiem zabudnúť resp. čo všetko treba urobiť. Ďakujem
Ak nemáte príjem za výkon správy (podľa § 13 ods.2 písm.d zákona o dani z príjmov) - nemusíte podávať DP, ak takýto príjem máte, DP podať treba (na základe § 41 ods.1), aj ked je tento príjem od dane oslobodený.

myslím, že na účtovnícke práce možno použiť aj príkaznú zmluvu - spracovanie účtovnej evidencie v období (alebo skôr za obdobie od-do).

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

PeterNR
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o účtovníctve v SVB ďalej pokračuje na téme "Účtovníctvo v SVB", a o daňovej problematike SVB na téme "Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie".

Spoločenstvo vlastníkov príjmu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.