Zavrieť

Porady

príspevokov na opatrovanie

Netuším či som dobre zaradila svoju otázku,až nie tak ma nasmerujte lepšie.
Momentálne som na materskej dovolenke,bývame s mojou babičkou,ktorej som každým dňom viac a viac ako predĺžená ruka-tak som sa chcela spýtať či by bola u mňa možnosť aby som poberala so soc.poisťovne aj nejaký prídavok vzhľadom na túto situáciu-doteraz sme to neriešili,len ma napadlo,že až by bola možnosť prečo to nevyužiť?Prípadne na ktorom oddelení soc.poisťovne sa treba spýtať.Ďakujem Miroslava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Musíš ísť na ˇUPSVaR odbor Kompenzácie, oni ti povedia aby si doniesla zdravotnú kartu starej mamy a potom posudkový lekár posúdi, či potrebuje opatrovanie. Ak ti to schvália, budeš dostávať mesačne viac ako 200 € v prípade že tvoj príjem nepresiahne 2 násobok sumy životného minima, čo je asi 379 € mesačne.

    miroslava23 je offline (nepripojený) miroslava23

    miroslava23
    Katy ,ďakujem,ešte sa tu moc nevyznám aj som hľadala ale tieto témy mi nejako nenašlo,podľa toho čo som čítala,je každý prípad osobitný ,tak najlepšie bude zájsť buď na tú obec alebo ÚPSVaR a popýtať sa radšej tam.
    určite nebudeš dostávať viac ako 200eur. ja opatrujem svoju starú mamu. V roku 2009 som dostávala mesačne 126 eur. ked´jej zvýšili dôchodok , mňe znížili na 70 eur. teraz dostávam 116 eur. ale budém zvedavá o koľko sa mi zníži, kedže jej teraz zvýšili. čiže suma opatrovania závisí od toho koľko má babička dôchodok. moja nad 300(t.j.starobný a vdovský)

    miroslava23 je offline (nepripojený) miroslava23

    miroslava23
    Andrejka86 Pozri príspevok
    určite nebudeš dostávať viac ako 200eur. ja opatrujem svoju starú mamu. V roku 2009 som dostávala mesačne 126 eur. ked´jej zvýšili dôchodok , mňe znížili na 70 eur. teraz dostávam 116 eur. ale budém zvedavá o koľko sa mi zníži, kedže jej teraz zvýšili. čiže suma opatrovania závisí od toho koľko má babička dôchodok. moja nad 300(t.j.starobný a vdovský)
    To nevadí,vlastne keby nám neschválili nič,tak nevadí-ja len ,že až mám nárok-prečo teda nie?Babička má len vdovský dôchodok,svoj nemá a ten je cca 230 €

    príspevokov na opatrovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.