Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Stašek
Otázka: Kto a na akom tlačive podáva RZ ZP za týchto podmienok:
1. Je zamestnaný vo vlastnej s.r.o., za konateľstvo nemá príjem, len mzdu ako zamestnanec.
2. Je konateľom vo vlastnej firme, za konateľstvo nemá príjem. Ale je zamestnaný v inej s.r.o., kde poberá mzdu.
3. Je konateľom s.r.o., ktorej nie je vlastníkom, má príjem na DVP 3.000,-, ale je zamestnaný v inej s.r.o., kde poberá mzdu ako zamestnanec.
Vo všetkých prípadoch je to rovnaké. RZP je povinný podať na tlačive S s prílohami SA/príjmy zo zamestnania/ a SB/príjmy konateľa, hoci nulové/
V poslednom prípade sa dohoda o VP do úvahy neberie.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

somij
Bude stačiť RZZP. Dane sa vysporiadajú ak pôjde o nedoplatok (čo asi pôjde) tak v tom mesiaci keď sa zamestnancovi nedoplatok strhne. Ak pôjde o preplatok, neprejaví sa to v mesiaci, ale ide to do §8-ostatné príjmy a musí si sám robiť daňové priznanie.

Skús si stiahnuť hore v sponzoroch program na RZZP - urobí aj X vrátane všetkých výpočtov.
Ďakujem za radu, ale predsa ešte otázka - a ak som im uplatňovala zníženú sadzbu aj v roku 2004, s tým čo mám spraviť?
0 0
Hanka U. Hanka U.

Hanka U. je offline (nepripojený) Hanka U.

Prosim vas, mozno uz niekde je odpoved na takuto otazku ale aspon mi poradte kde ju najdem.
Konatel slovenskej s.r.o. je obcan Nemecka. Na uzemi Slovenska nema ziadny prijem ( ani z titulu konatela ani ziadny iny) Na Slovensku ma prechodny pobyt. Nie je prihlaseny v ziadnej zdravotnej poistovni. Ma robit zuctovanie poistneho? Ak ano z akeho VZ?
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Hanka U*404, nemusí sa prihlásiť ani podávať ročné zúčtovanie, ak si platil v Nemecku.
Naposledy upravil KON-EKON : 06.06.06 at 07:20
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tánička
Ďakujem za radu, ale predsa ešte otázka - a ak som im uplatňovala zníženú sadzbu aj v roku 2004, s tým čo mám spraviť?
Rok 2004 si nepamätám.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Na problém ročného zúčtovania ZP pozerám aj cez zákon o dani z príjmu.
Ako sa zohľadní doplatené ZP u FO, ktorá už nebude podávať daňové priznanie pre daň z príjmu FO za rok 2006?

Otvorená téma v dani z príjmu:

http://www.porada.sk/t28106-roene-zu...-ustavnos.html

apo
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

apo*407, touto otázkou potrebujem aj ja pomôcť a navyše som došla k názoru, že sme prešli takto z 19 % dane pri daň. základe vyššom ako 156 tis. na 33% daň.(19+14) A to mi vadí.... Som veľmi proti takémuto dodatočnému zaňovaniu štátom. Čo to nikto nevidí?? O chvíľu to bude robiť aj sociálna poisťovňa. Ak niekto zarobí viac ako minimálnu mzdu, dodaní zdravotnej poisťovni, ak menej, berie sa minimálna mzda. Nuž a ako sa to zohľadní na zdravotnej starostlivosti, nech mi to páni vysvetlia z Ministerstva Zdravotníctva. Nijak. Plátajú si diery v príjmoch. Ak ste zarobili viac, doplaťte to štátu.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

KON-EKON
apo*407, touto otázkou potrebujem aj ja pomôcť a navyše som došla k názoru, že sme prešli takto z 19 % dane pri daň. základe vyššom ako 156 tis. na 33% daň.(19+14) A to mi vadí.... Som veľmi proti takémuto dodatočnému zaňovaniu štátom. Čo to nikto nevidí?? O chvíľu to bude robiť aj sociálna poisťovňa. Ak niekto zarobí viac ako minimálnu mzdu, dodaní zdravotnej poisťovni, ak menej, berie sa minimálna mzda. Nuž a ako sa to zohľadní na zdravotnej starostlivosti, nech mi to páni vysvetlia z Ministerstva Zdravotníctva. Nijak. Plátajú si diery v príjmoch. Ak ste zarobili viac, doplaťte to štátu.
Môj príspevok je TESTOM na daný problém. Zisťujem, že nie som sám, ktorý si myslí, že tu niečo nie je v poriadku.

Napíšem dotaz na daňové riaditeľstvo. Uvidím čo odpíšu. Ja osobne vidím problém v zákone o dani z príjmu. Požiadavka ZP a čoskoro aj SP je logická. Vzchádzam z toho, že v závislej činnosti sa vymeriavací základ neznižuje o zaplatené fondy a teda u SZČO dochádza mimo iné k nedopaltok na fonde z titulu toho, že základ dane z príjmu sa povýšuje o zaplatené fondy. Je to logické, ale zákon o dani z poríjmu mal na takúto zmenu pamätať.

apo
0 0
Norika Macková Norika Macková

Norika Macková je offline (nepripojený) Norika Macková

Pán Mihál, ročné zúčtovanie zdravotného poistenia sa bude rušiť.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Rušiť sa bude len v tak zložitej forme ,akej bolo ročné zúčt. ZP v tomto roku.
Má byť jednoduchšie. Počkajme si a dúfajme, že nevymyslia ešte väčšiu "debilovinu".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Norika Macková
Pán Mihál, ročné zúčtovanie zdravotného poistenia sa bude rušiť.
Možno si spomeniete, že Nádej chcela RZ nielen zrušiť ale i "amnestovať" tých, čo RZ 2005 nepodali alebo podali s chybami, takže fajn.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Obavám sa len toho, že keď sme sa tak pracne učili pochopiť ten zákon a konečne sme nadobudli pocit že aj rozumieme, veď sme tu celé dni lúskali poradu, že to niečo NOVÉ bude zas len o tom, že budeme musieť študovať. Nemohlo to už ostať tak? Stále sa len niečo mení. Príde nová vláda a my teraz budeme mať zmeny DPH, Z.DzP, Sociálne zákony a je to stále dokola
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať