Zavrieť

Porady

Chaos - už sa na..... aj domáci

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

od začiatku roku 2012 vládne v daňovej správe chaos.
najedovalo to už aj obyčajných zamestnancov a tak po 37 dňoch chaosu - nefunkčný informačný systém - je na na svete " Sťažnosť vo veci vykonávania štátnej služby":


Služobný úrad FR SR
(mesto), 10.02.2012
Sťažnosť vo veci vykonávania štátnej služby

Podpísaní štátni zamestnanci oddelení správy daní Daňového úradu (mesto) služobného úradu Finančné riaditeľstvo SR so sídlom Vazovova 2, 811 07 Bratislava
podávame týmto sťažnosť v zmysle § 65 zákona č. 400/2009 Z. z. zákona o štátnej službe a o zmene o doplnení niektorých zákonov.
V zmysle § 59 ods. 1 písm. a) zákona č. 400/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov má štátny zamestnanec právo na vytvorenie podmienok nevyhnutných na riadne vykonávanie štátnej služby. Tieto podmienky v súčasnosti na správe daní nie sú vytvorené. Nefunkčnosť daňového informačného systému nám znemožňuje plnenie riadnych zákonných povinností. Bez funkčného informačného systému zabezpečujúceho celé spektrum činností správcu dane nie je v súčasnosti možné tieto činnosti vykonávať riadne, správne a tak aby boli dodržané zákonné lehoty. V súčasnosti ani nemáme žiadne konkrétne informácie o novom informačnom systéme, resp. systémoch, a spôsoboch ich používania po ukončení odstávky. Nie je nám známy termín uvedenia celého systému do reálnej funkčnej prevádzky. Z dôvodu odstávky systému od 2.1.2012 do dnešného dňa /37 dní/ nie je možné z pozície správcu dane

- zabezpečiť včasné vrátenie nadmerných odpočtov a preplatkov splatných po 1.1.2012
- zistiť aktuálny stav osobných účtov daňových subjektov /overiť úhrady platieb po 1.1.2012/, k dispozícii máme len údaje o stave osobných účtov daňových subjektov k 31.12.2011
- spracovať a overiť správnosť podaných daňových priznaní k dani z motorových vozidiel, daňových priznaní k dani z pridanej hodnoty, prehľadov na závislej činnosti podaných po 1.1.2012 a vystaviť predpisy
- zistiť informácie o daňových subjektoch /ukončenie činnosti, prerušenie činnosti, zmena bydliska, adresy na doručovanie a iných informácií relevantných pre bežnú komunikáciu s daňovým subjektom/


Nakoľko táto prekážka nevznikla na našej strane, odmietame akúkoľvek zodpovednosť za chyby a škody vzniknuté za celé obdobie počas ktorého nebol a nebude
služobným úradom poskytnutý plne funkčný informačný systém poskytujúci všetky relevantné informácie pre riadny výkon našich služobných úloh a plnenie našich zákonných povinností.
V prípade, ak spustenie nového systému prebehne do ostrej reálnej prevádzky, vzhľadom na to, že do dnešného dňa sme neboli zaškolení, netestovali sme pracovné činnosti v novom systéme, nepoznáme jeho fungovanie, odmietame zodpovednosť za škody a chyby vzniknuté po takomto spustení, nedodržanie zákonných termínov, nesplnenie príkazov a úloh.

zdroj: sme.sk

to o čom sa doteraz šuškalo, je faktom. kto je za tento stav zodpovedný?

viac tu:
Daňová správa sa topí v chaose

Kauza u daniarov rastie. Na peniaze čaká 1 700 firiem


DPH vracia štát naslepo. Úradníci to počítajú ručne
Naposledy upravil srska : 15.02.12 at 02:37
Usporiadat
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

a čo by sa stalo,keby sme sa aj my vyhovorili na chaos,ktorý spôsobil DU a DP by sme podali 30.4 ???
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

balunka Pozri príspevok
a čo by sa stalo,keby sme sa aj my vyhovorili na chaos,ktorý spôsobil DU a DP by sme podali 30.4 ???
môžeme aj 30.06.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

balunka Pozri príspevok
a čo by sa stalo,keby sme sa aj my vyhovorili na chaos,ktorý spôsobil DU a DP by sme podali 30.4 ???
Skúsime? Máme také vysoké poistky v prípade pokút? Či ?Museli by sme sa všetci účtovníci naraz, no to určite nehrozí....čo je škoda.... bolo by na čase....
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

balunka Pozri príspevok
a čo by sa stalo,keby sme sa aj my vyhovorili na chaos,ktorý spôsobil DU a DP by sme podali 30.4 ???
No ved to je jednoduche, staci podat oznamenie. A ja realne uvazujem, ze ho fakt vyuzijem. Lebo tieto vsetky neistoty - pockam, kym sa to utrasie.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Nefungujú eDane? Ani portál? Potrebujem poslať priznanie DPH skôr....
Naposledy upravil witch : 15.02.12 at 07:03 Dôvod: úprava
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
No ved to je jednoduche, staci podat oznamenie. A ja realne uvazujem, ze ho fakt vyuzijem. Lebo tieto vsetky neistoty - pockam, kym sa to utrasie.
Nikdy za svojej praxe som túto možnosť posunutého termínu nevyužila, ale v tomto chaose ako vládne a ešte keď mi je znemožnené podávať už hotové DP elektronicky teraz asi inú možnosť mať nebudem.... Ukradli nám veľa času....

Podľa mňa externí účtovníci toto budeme tohto roku musieť využiť... iné nám neostáva.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Economic Pozri príspevok
Nikdy za svojej praxe som túto možnosť posunutého termínu nevyužila, ale v tomto chaose ako vládne a ešte keď mi je znemožnené podávať už hotové DP elektronicky teraz asi inú možnosť mať nebudem.... Ukradli nám veľa času....

Podľa mňa externí účtovníci toto budeme tohto roku musieť využiť... iné nám neostáva.
Inak, keby sa dohodli vsetci, hlavne ti, co platia a posunuli by si termin do 30.6. to by tusim pocitil aj tento stat. ze sa ma k danovnikom chovat inak. Lebo prave oni su zdrojom, z ktoreho maju aj vyplaty.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

witch Pozri príspevok
Nefungujú eDane? Ani portál? Potrebujem poslať priznanie DPH skôr....
edane funguju, akurát tam neurobíš danove priznanie k dph za 1/2012. Nezmenis rok na danovom priznani. Zatial iba suhrnny vykaz sa da za rok 2012.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
Inak, keby sa dohodli vsetci, hlavne ti, co platia a posunuli by si termin do 30.6. to by tusim pocitil aj tento stat. ze sa ma k danovnikom chovat inak. Lebo prave oni su zdrojom, z ktoreho maju aj vyplaty.
to by pocítil, aj keď tí čo platili preddavky v 2011 by to museli potiahnuť až do júna.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

neviem ci je to tym chaosom,lebo meskaju aj platby zo socialnej poistovne
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
edane funguju, akurát tam neurobíš danove priznanie k dph za 1/2012. Nezmenis rok na danovom priznani. Zatial iba suhrnny vykaz sa da za rok 2012.
nestačí zmeniť rok - je úplne nový formulár (nové riadky)
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Keby boli naše príslušné inštitúcie normálne, tak túto situáciu už rieši
MF a dá pokyn, že automaticky sa predlžuje termín pre DP DzP do 30.6.
a nemusíme písať listy, že DP DPH pri oneskorenom podaní nebude
v prvom polroku nijako sankcionované atď. Lebo tentokrát to všetko
kompletne spôsobuje daňová správa. Malo by sa tým zaoberať MF aj parlament
ak chcú ukázať, že sú tu pre občana, ako to do 10.3. budú deklarovať.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievčence a chlapci,

a čo tak štrajk účtovníkov a ekonómov.... to tu ešte nebolo.... a asi ani nebude.....
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Dievčence a chlapci,

a čo tak štrajk účtovníkov a ekonómov.... to tu ešte nebolo.... a asi ani nebude.....
Ak by bol, som v ňom !
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no jasne, tí, ktorým to neukazu, tí by sa nepripojili. Sú aj takí, čo to potrebujú kvôli úverom napríklad.

Ale aj tak by bolo dosť tých, čo by to štát zasiahlo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

VieraPopluharova Pozri príspevok
Dievčence a chlapci,

a čo tak štrajk účtovníkov a ekonómov.... to tu ešte nebolo.... a asi ani nebude.....
Alebo skôr "ŠTRAK DAŇOVýCH SUBJEKTOV"
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

skvrnka Pozri príspevok
Keby boli naše príslušné inštitúcie normálne, tak túto situáciu už rieši
MF a dá pokyn, že automaticky sa predlžuje termín pre DP DzP do 30.6.
a nemusíme písať listy, že DP DPH pri oneskorenom podaní nebude
v prvom polroku nijako sankcionované atď. Lebo tentokrát to všetko
kompletne spôsobuje daňová správa. Malo by sa tým zaoberať MF aj parlament
ak chcú ukázať, že sú tu pre občana, ako to do 10.3. budú deklarovať.
chcel som to napísať skôr - myslím si, že to oficiálne oznámia po zajtrajšom zasadnutí fv nrsr (pritlačia na miklóša) lebo aj ten pamflet o plnení programu unitas - nasadenie systémov KONS IS a (reRDS - novitech), ktorý preberali na vláde 02.11.2011 sa asi nenaplnil ani z polovice aj keď systémy boli dodané 15.09.2011
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

som rád, že sa ukazuje, že to, čo som upozorňoval v decembri 2011 "prináša" svoje ovocie.
http://www.porada.sk/t182128-nove-ci...tov-nazor.html

Skutočne veľmi by ma zaujímalo koľko miliónov eur stálo to prideľovanie účtov, nakoľko 300-tisíc zásielok bolo
poslaných mŕtvym živnostníkom.

O tom, že bude ešte väčší chaos a neporiadok sme vedeli. Momentálne sa zvyšuje priestor na daňové úniky, momentálne ani správkyňa dane nevie oznámiť saldá na dph, čiže nefunguje ani to, čo fungovalo pri zberných účtoch. V prípade že klesnú daňové príjmy štátu samozrejme to pocítime všetci.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Občania sú zaujímaví pre kandidátov strán a poslancov iba vtedy, keď im ide o hlasy a na základe nich o miestečka a válovy. Inak na nás z vysoka kašlú.
Daňový poriadok bol prijatý v roku 2009. Ustanovenia mali byť pôvodne v platnosti od 1. 1. 2012. Posunuli termín od 1. 4. 2012 pretože všetci na to kašlali, a hlavne potreboval sa niekto na tom riadne nabaliť. A vymysleli podľa mňa hlúpe indentifikátory a ešte lepšie účty, s ktorými je od začiatku jedine problém. Nevedia si ani skontrolovať, či daňový subjekt uhradil DPH. O ostatnom systéme nehovorím.

Aj teraz kašlú na to, Mikloš sa tvári ako keby všetko fungovalo tak ako má. A ako keby sa ho to vôbec nedotýkalo. My nikoho nezaujímame...
My musíme podávať všetko na čas, a hlavne platiť všetko a na čas, tak aby práve oni mali včas výplaty a hlavne odmeny. Nevidno, že by bola kríza podľa odmien, ktoré si vyplatili.
Naposledy upravil Economic : 15.02.12 at 07:50
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Braňo Pozri príspevok
som rád, že sa ukazuje, že to, čo som upozorňoval v decembri 2011 "prináša" svoje ovocie.
http://www.porada.sk/t182128-nove-ci...tov-nazor.html

Skutočne veľmi by ma zaujímalo koľko miliónov eur stálo to prideľovanie účtov, nakoľko 300-tisíc zásielok bolo
poslaných mŕtvym živnostníkom.

O tom, že bude ešte väčší chaos a neporiadok sme vedeli. Momentálne sa zvyšuje priestor na daňové úniky, momentálne ani správkyňa dane nevie oznámiť saldá na dph, čiže nefunguje ani to, čo fungovalo pri zberných účtoch. V prípade že klesnú daňové príjmy štátu samozrejme to pocítime všetci.
braňo, máš pravdu, ale (nebránim DUO M+M) z časti za to asi môže aj novitech. jasné subjekty ale hlavne zamestnancov fs (tých dole) tie konflikty hore nemusia zaujímať - oni potrebujú funkčný systém a za to uvedenie do ostrej prevádzky je niekto osobne zodpovedný (pm, mf, drsr, ...). predsa nemôže byť taký stav, že dva mesiace štát len tuší aký má výber daní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať