Zavrieť

Porady

odvody do soc. poistovni

žena
Ahoj chcela by som sa spýtat, môj syn je živnostník ale minulý rok mal odvody vyššie ako príjem bude aj nadalej musiet platit socialku celý rok ked bol v mínuse? dakujem za info
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Koľko mal príjmy za rok 2011?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babicka1 Pozri príspevok
Ahoj chcela by som sa spýtat, môj syn je živnostník ale minulý rok mal odvody vyššie ako príjem bude aj nadalej musiet platit socialku celý rok ked bol v mínuse? dakujem za info
Príjmom rozumieš tržby alebo základ dane (zisk) ? Povinná registrácia závisí od výšky tržieb - bez ohladu na výšku výdavkov.
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
neviem presne, ale nemal ani ten základ na ktorý ešte sa nemusí podávat danové
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babicka1 Pozri príspevok
neviem presne, ale nemal ani ten základ na ktorý ešte sa nemusí podávat danové
Zisti jeho príjmy, nie základ dane. Potom doplníme odpoveď.
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
neviem presne, ale nemal ani 4070 eur za rok základ dane bola 0,0
Naposledy upravil babicka1 : 22.06.12 at 07:39
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
babicka1 Pozri príspevok
neviem presne, ale nemal ani 4070 eur za rok základ dane bola 0,0
Povinnosť prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do 9. júla 2012 a povinnosť platiť poistné má za obdobie od 1. júla 2012 SZČO, ktorá dosiahla za rok 2011 príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 4 078,68 EUR (12 x 339,89 EUR).

http://www.socpoist.sk/kalkulacky-na...istneho/31489s
1 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
to si to má ist do poistovne vybavit ,alebo oni pošlú oznámenie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aaké oznámenie?
povinnosť má živnostník, nie SP.
Tak ako bol povinný sa prihlásiť, tak sa má teraz odhlásiť.
SP má možnosť to kontrolovať, ale kedy by sa stihliozvať, to je vo hviezdach.
Nech syn ide a podá odhlášku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babicka1 Pozri príspevok
to si to má ist do poistovne vybavit ,alebo oni pošlú oznámenie
Uveď presnú výšku príjmov, nech ho nepreháňaš, lebo ak príjem prekročil, treba prihlášku na reg.liste fyzickej osoby. Pri súčasnom "bordeli" - ak je to trochu možné, treba radšej osobne, najneskôr do 8.7.2012.
Ak osobna návšteva nie je možná, treba poslať doporučene (s doručenkou). Prílohou správne vyplnenej prihlášky je aktuálna kopia živ.listu.
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
Dobrý den potrebovala by som poradit ohladom odvodou za januar sa platilo ešte po starom odvody? až od februara sa platili vyššie alebo ako je to ? teraz prišlo synovi zaplatit 3.58 eur ako nedoplatok za januar má to zaplatit? jasne mi učtovníčka ked som sa nato pýtala v januari povedala ,že po novom sa platí až od februara za januar po novom aj mi vypísala kolko aj zdravotnú aj socialku a teraz to nie je pravda ja tomu nerozumiem,nie je to velká suma ,ale ja sa pýtam prečo ? prečo si niekto robí z človeka blázna v o februari 5.2.2012 sa zaplatilo po novom tak ako to je dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babicka1 Pozri príspevok
Dobrý den potrebovala by som poradit ohladom odvodou za januar sa platilo ešte po starom odvody? až od februara sa platili vyššie alebo ako je to ? teraz prišlo synovi zaplatit 3.58 eur ako nedoplatok za januar má to zaplatit? jasne mi učtovníčka ked som sa nato pýtala v januari povedala ,že po novom sa platí až od februara za januar po novom aj mi vypísala kolko aj zdravotnú aj socialku a teraz to nie je pravda ja tomu nerozumiem,nie je to velká suma ,ale ja sa pýtam prečo ? prečo si niekto robí z človeka blázna v o februari 5.2.2012 sa zaplatilo po novom tak ako to je dakujem za odpoved
Poistné sa platí mesiac pozadu - do 8. kal. dňa nasl. mesiaca. (prvá platba do 8.2.2012)
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
ved práve prvá pladba bola 5.2.2012 práve preto neviem prečo má zaplatit za januar ked má všetko v poriadku
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babicka1 Pozri príspevok
ved práve prvá pladba bola 5.2.2012 práve preto neviem prečo má zaplatit za januar ked má všetko v poriadku
Na to ti poraďáci neodpovedia, musí si to zistiť v SP, kde si vyžiada výpis platieb.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

babicka1 Pozri príspevok
ved práve prvá pladba bola 5.2.2012 práve preto neviem prečo má zaplatit za januar ked má všetko v poriadku
však riešenie je jednoduché - skontrolovať si všetky platby! Prípadne nech si syn vypýta výpis na SP .. tam uvidí, kde je pes zakopaný.
A ak je to v poriadku, tak reklamujte
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babicka1 Pozri príspevok
ved práve prvá pladba bola 5.2.2012 práve preto neviem prečo má zaplatit za januar ked má všetko v poriadku
Akú sumu a s akým ŠS uhradil vo februári ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž tak asi to nemá v poriadku, v poisťovni to spracovali, ak chcete namietať, treba ísť osobne, pozrú do systému a povedia.
Oni si mohli prípadné sankcie za oneskorené platby započítať a vznikol kumulatívny nedoplatok, ktorý oni evidujú pod obdobím ako im to vychádza v systéme.
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
nie všetko bolo v poriadku celé výpisy má v poriadku lebo mu na to dávam pozor v januari platil 109,07 a v februari 112,66eur všetko mal vyplatené preto nerozumiem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

babicka1 Pozri príspevok
nie všetko bolo v poriadku celé výpisy má v poriadku lebo mu na to dávam pozor v januari platil 109,07 a v februari 112,66eur všetko mal vyplatené preto nerozumiem
keď to má v poriadku - tak reklamujte ... však pomýliť sa môže hocikto .. či
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
to neviem písala som im meil ani neodpovedali to nič zaplatíme to ,ale prečo?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak im zavolaj, neplať, ked si si istá. Prečo - túto otázku musíš adresovať im, nie nám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať