Zavrieť

Porady

Neuznana reklamacia notebooku, ako dalej

Dobry den.

Na notebooku sa mi zacal "rozlievat" displej. Som presvedceny, ze displej bol chybny a zavada nebola sposobena nespravnym pouzivanim.

Preto som isiel notebook reklamovat, volal som na tel. cislo spol Lenovo. Po notebook prisiel kurier UPS. Pri sledovani balika som mal moznost vidiet, ze notebook putoval az do Polska.

Po par dnoch mi prisiel email, ze zistena zavada vznikla nespravnym pouzivanim a jedna sa o mechanicke poskodenie. Mal som sa rozhodnut, ci mi vymenia displej, alebo poslu notebook naspat, na co som odpisal, ze nesuhlasim s takymto zaverom. Notebook poslali spat neopraveny.

(rovnaky, uplne novy notebook sa da kupit za menej, ako by stala vymena displeja).

Notebook mam uz doma, neopraveny, priniesol mi ho kurier. Nedali mi zaplatit ziadne poplatky za kuriersku sluzbu. V krabici bol tiez jeden papier, kde bolo vyznacene, ze chyba vznikla nespravnym pouzivanim a jedna sa o mechanicke poskodenie.

Chcel by som postupovat dalej, pretoze som si isty, ze chyba nevznikla nespravnym pouzivanim zariadenia a chcem, aby mi bol notebook opraveny v ramci zaruky.

Ako by ste postupovali? Mam si nechat vypracovat znalecky posudok? Aku formu dalsieho riesenia reklamacie by ste zvolili, ked sa servis vykonava na uzemi Polska? (notebook bol kupeny na Slovensku cez Alza.sk).

Za rady vam vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ty si v "obchodnom" vzťahu (teda občianskoprávne) s Alza.sk a nie s Poliakmi. Kde sa vykonáva servis je nepodstatné. Máš možnosť si dať vypracovať nezávislý odborný posudok (zaplatíš za to!) a znova s týmto posudkom si uplatniť reklamáciu. A nedať sa odbiť s tým, že to Poliaci zistili - ty s nimi nemáš nič spoločné, len s Alzou.
    Ak bude uznaná, sú ti potom povinní preplatiť všetky dodatočne vzniknuté náklady a škody.
    Do 6 mesiacov od kúpy - ak sa vyskytne závada - toto sa považuje za výrobnú vadu a tam nemajú čo špekulovať.
    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9
    Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nepises,ako dlho mas ten NB.
    Ak sa chyba prejavila do 6 mesiacov od kupy, tak sa povazuje za "vyrobnu" zavadu. Tj, predajca by ju mal uznat.
    Do 12 mesiacov moze predajca odmietnut reklamaciu iba na zaklade znal.posudku!

    Viac o reklamaciach si precitaj napr. http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    noe112 je offline (nepripojený) noe112

    noe112
    Dakujem za odpoved.

    Ak si teda dam spravit odborny posudok, mam ist s nim aj s notebookom do Alzy, nech si to vyriesia s Poliakmi oni?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jasne! Ty máš právo (aj na základe odborného posudku) na vybavenie reklamácie. Ak zamietnú znova - Poliaci musia doložiť odborným posudkom, kde, čo, a ako bolo mechanicky poškodené nesprávnym používaním. Ich lakonické vyjadrenie
    ze chyba vznikla nespravnym pouzivanim a jedna sa o mechanicke poskodenie.
    by v prípade riešenia u SOI neobstálo (na základe čoho to určili?).

    rabek je offline (nepripojený) rabek

    Informacne technologie :-) rabek
    Ako dlho mas ten notebook ? Mohol by si pripojit aj fotku zavady. Pouzival si ho v kancelarii / doma ? Napis viac detailov .

    gevo je offline (nepripojený) gevo

    gevo
    Tiez mam podobny problem. Neuznali mi reklamaciu, vraj USB port je poskodeny nepsravnym pouzivanim(neviem ci ocakavaju ze do portu sa nebudu davat ziadne USB kluce a periferie.) Ked mi to napisali tak som si povedal ze skusim na starom netbooku niezim zatlacit na port. Ten port to vydrzal a to som nan posobil silou ovela vacsiou oproti tomu aku by som bol schopny vytvorit USB klucom keby ho ta pcham opacne. Hned mi ponukli opravu za 170€, ze nech poslem peniaze vorped na ucet a este k tomu vraj mi neposlu poskodeny komponent naspat.

    Len ja nemozem riesit reklamaciu s predajcom nakolko uz neexsituje takze len priamo cez Lenovo.
    Sice starsia tema ale snad niektio pomoze.

    Dakujem

    Neuznana reklamacia notebooku, ako dalej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.