Zavrieť

Porady

Usporiadat
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
KEJKA Pozri príspevok
tak pardon, z otázky mi to nevyplynulo, že sa pýtaš, ako to bdue po novom. Síce už je to tak ako je, musíme s tým počítať, ale do konca roka je ešte dosť času, budú ešte mnohé dohody....tak som písala o aktuálnom stave.
Platí to, čo už je tu zodpovedané, akurát mi nie je jasné, resp neviem o tom, že by sa po novom rozlišovali dohody na typ príjmu-pravidelný vs nepravidelný.
Ja neviem, či sa do ZP budú prihlasovať osobitne dohodári, alebo nie..... pripúšťam, že predchádzajúca odpoved je aj v tomto bode správna. Zatiaľ ma to takto do podrobností netrápi, ešte sa môže všeličo zmeniť.
PO "novom" budú dohody s pravidelným príjmom a nepravidelným príjmom. Pravidelný príjem - platia sa všetky odvody ako u "bežného" zamestnanca, u dohodára s nepravidelným príjmom sa platia všetky odvody s výnimkou NEMOCENSKEHO POISTENIA A POISTENIA V NEZAMESTNANOSTI. Len mi nebolo celkom jasné, či aj dohodár sa bude znova prihlasovať v SP -
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

evire Pozri príspevok
PO "novom" budú dohody s pravidelným príjmom a nepravidelným príjmom. Pravidelný príjem - platia sa všetky odvody ako u "bežného" zamestnanca, u dohodára s nepravidelným príjmom sa platia všetky odvody s výnimkou NEMOCENSKEHO POISTENIA A POISTENIA V NEZAMESTNANOSTI. Len mi nebolo celkom jasné, či aj dohodár sa bude znova prihlasovať v SP -
Také jednoduché to asi nebude.
To, čo si napísal/a sa vzťahuje na kategóriu dohodárov - Ostatní.
0 0
_dasenkaa_ _dasenkaa_

_dasenkaa_ je offline (nepripojený) _dasenkaa_

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ak pracujem na dohodu o pracovnej činnosti, mám mesačný príjem 168,48 Eur a nemám podpísané Vyhlásenie u zamestnávateľa, je povinný mi zaměstnavatel sraziť z hrubej mzdy sociálné a zdravotné poistenie? Riešim situáciu za rok 2012.

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

_dasenkaa_ Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ak pracujem na dohodu o pracovnej činnosti, mám mesačný príjem 168,48 Eur a nemám podpísané Vyhlásenie u zamestnávateľa, je povinný mi zaměstnavatel sraziť z hrubej mzdy sociálné a zdravotné poistenie? Riešim situáciu za rok 2012.

Ďakujem za odpoveď.
Za rok 2012 zamestnanec neplatil žiadne odvody.(zamestnáv. mu ich nestrhával z odmien) Len zamestnáv. G a ÚP. AK nemal podpísané Vyhlásenie, strhol mu len daň.
0 0
_dasenkaa_ _dasenkaa_

_dasenkaa_ je offline (nepripojený) _dasenkaa_

Prepáčte, že som zadala otázku dvakrát a ďakujem za odpoveď. Poplietlo ma, že v zákone písalo, že sa zrušila zrážková daň a nahradila sa preddavkovým sposobom..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

_dasenkaa_ Pozri príspevok
Prepáčte, že som zadala otázku dvakrát a ďakujem za odpoveď. Poplietlo ma, že v zákone písalo, že sa zrušila zrážková daň a nahradila sa preddavkovým sposobom..
Áno, daň, ktorú zaplatíš je preddavková.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať