Zavrieť

Porady

Vypoved zamestnavateľa z PP podľa §63 odst. 1 písm. a)

Dostali sme Vypoved zamestnavatela z PP podľa § 63 odst. 1 písm. a) ku 26.10.2012.
Pri výpovedi je uvedená klauzula, že nám nebolo vyplatené odchodné.
Viem, že táto téma je tu rozvinutá viackrát, ale som z toho domotaný.
Chcem sa opýtať, aká je postupnosť, ak chcem dostať odstupné?
Ako je to s úradom práce? Ak nie je uvedená výpovedná doba vo výpovedi? Ako tomu rozumieť, som teoreticky nezamestnaný už od 26.10.2012 alebo mi začína plynúť Vypovedná lehota?
Firma je v konkurze a prakticky nie je ani kde vykonávať vypovednu lehotu..
Viem, zákony sa menia a preto potrebujem poradiť. Ako mam postupovať ďalej?
ďakujem
Naposledy upravil Blueeyes : 24.10.12 at 17:58
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

susan 111979 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, ak dám zamestnancovi výpoveď podľa §63 1a) k 31.12, má odpracované 3 roky- náleží mu 2 mes.výpovedná doba. Môžem mu do výpovede dať aj 3 mesiace VD, i keď v ZP sú len 2? Alebo mi viete poradiť, aký § použiť, aby zamestnanec pracoval do 31.3.2013?
K tej výpovedi? Ruší sa prevdzka? Ak áno, môže tento bod byť. K tej VD, tá je daná zákonom, nemôžeš ju predlžiť.(ak nemáte KZ alebo zástupcov zamestn., kde by sa upravila). AK zamestnanec dostane výpoveď a požiada o skončenie PP dohodou pred zač. VD, PP skončí dátumom na dohode.
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Tweety Pozri príspevok
K tej výpovedi? Ruší sa prevdzka? Ak áno, môže tento bod byť. K tej VD, tá je daná zákonom, nemôžeš ju predlžiť.(ak nemáte KZ alebo zástupcov zamestn., kde by sa upravila). AK zamestnanec dostane výpoveď a požiada o skončenie PP dohodou pred zač. VD, PP skončí dátumom na dohode.
Áno, ruší sa prevádzka, ale až 31.03.2013.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

susan 111979 Pozri príspevok
Áno, ruší sa prevádzka, ale až 31.03.2013.
Tak potom ostáva buď dať výpoveď tak, aby VD začala plynúť vo februári, alebo skončiť dohodou podľa §60 ZP-z dôvodu §63. v marci. VD začne plynúť prvého dňa nasled. mesiaca, po mesiaci, v ktorom bola výpoveď doručená.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Firma dáva výpoveď zamestnancom § 63 ods. 1 písm. b) zrušenie pracovného miesta potrebovala by som vedieť ako je to teraz po novom v ZP v roku 2013 s odtupným s dvojmesačnou lehotou a z úradom práce a podporou po tejto výpovedi
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marcelaStanakova Pozri príspevok
Firma dáva výpoveď zamestnancom § 63 ods. 1 písm. b) zrušenie pracovného miesta potrebovala by som vedieť ako je to teraz po novom v ZP v roku 2013 s odtupným s dvojmesačnou lehotou a z úradom práce a podporou po tejto výpovedi
Kedže si nenapísala ako dlho u zamestnáv. pracoval , nie je možné dať správnu odpoveď. Na podporu treba vedieť celkovú dobu za posledné tri roky.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ano omluvam sa každý pracoval inak mam niektorých ktorý pracovali menej ako rok zaujímajú ma oni pracovali menej ako rok ako to majú z výpovednou lehotou a s odstupným platom?
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Neviem dostať z dátumov, zamestnanec má podpísanú pracovnú zmluvu 1.2.2012 , dostane teraz výpoveď zrušenie pracovného miesta paragraf 63 odst,1 písm. a) podpísanú dňa 31.3.2013 má dvojmesačnú výpoveď aj on alebo ako mám pochopiť dvojemsačnú výpoveď končí aj on 31.3.2013 ? keď uplynie dvojmesačná vypovedná doba ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať