Zavrieť

Porady

Nárok na materské

K 10.3.2012 so ukoncila trvaly pracovny pomer (dcera dosiahla 3 roky) u zamestnavatela, kde som bola iba vedena na rodicovskej dovolenke. Odvtedy som nezamestnana. Dna 1.2.2013 mam nastupit do trvaleho pracovneho pomeru, momentalne som v 16. tyzdni tehotenstva. Budem mat narok na najvyssiu matersku, t.j. 762€, ak budem mat od 1.2.2013 az do 22.5.2013, kedy nastupim na MD, hrubu mzdu 1172€ ? Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    hádam to aj vyjde, že áno....

    prepočítaj si 270 dní a 2 roky do zadu ku dňu nástupu na MD, popr. ku dňu pôrodu

    a nezabudni na 90 dní poistenia bez PN, Očr, NV či nejakých takých podobných náhrad....
    neprepočítavala som ani dni a ani VZ....1179 je max.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte
    Mala som PP na dobu určitú od 05/2012 do 02/2013 som na PN od 12/2012 lebo som tehotná. Zamestnávateľ vzhľadom na môj stav už mi pracovnú zmluvu nepredĺži. Budem mať nárok na MD?
    Ďakujem

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    majernikova Pozri príspevok
    Ahojte
    Mala som PP na dobu určitú od 05/2012 do 02/2013 som na PN od 12/2012 lebo som tehotná. Zamestnávateľ vzhľadom na môj stav už mi pracovnú zmluvu nepredĺži. Budem mať nárok na MD?
    Ďakujem
    Ktohovie . Porátaj si kalendárne dni od začiatku do skončenia PP ... z mesiacov sa to s určitosťou určiť nedá. Tých dní musí byť 270 aby si mala nárok na MD.
    Ahojky.... ja mam podobny problem co uZ lustim asi 3 mesiace,CI DOSTANEM VLASTNE MATERSKU???? od kedy mi dali vypoved a to necakane...
    TAKZE.......SOM MOMENTALNE NEAMESTNANA OD 23.12.2012, ALE PREED TíM SOM PRACOVALA V CELOM ROKU OD 10.10.2011 AZ DO 30.10.2012 A POTOM SOM SII ZMENILA PRACU V DRUHEJ FIRME A TAM SOM BOLA od 7.10.2012 AZ DO 23.12.2012 CIZE NECELE 3 MESIACE... ALE MAM ODROBENýCH VIAC AKO 270 DNI........ A TERAZ SOM MOMENTALNE NA URADE PRACE.......... A NEWEM CI MAM NAROK ALEBO NIE........VIE MI NIEKTO PORADIT???? VOPRED DAKUJEM PEKNE .........

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Kikuskaaa Pozri príspevok
    Ahojky.... ja mam podobny problem co uZ lustim asi 3 mesiace,CI DOSTANEM VLASTNE MATERSKU???? od kedy mi dali vypoved a to necakane...
    TAKZE.......SOM MOMENTALNE NEAMESTNANA OD 23.12.2012, ALE PREED TíM SOM PRACOVALA V CELOM ROKU OD 10.10.2011 AZ DO 30.10.2012 A POTOM SOM SII ZMENILA PRACU V DRUHEJ FIRME A TAM SOM BOLA od 7.10.2012 AZ DO 23.12.2012 CIZE NECELE 3 MESIACE... ALE MAM ODROBENýCH VIAC AKO 270 DNI........ A TERAZ SOM MOMENTALNE NA URADE PRACE.......... A NEWEM CI MAM NAROK ALEBO NIE........VIE MI NIEKTO PORADIT???? VOPRED DAKUJEM PEKNE .........
    zabudla si napísať kedy máš termín pôrodu
    Kikuskaaa TERMIN PORODU JE 5.7.2013

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Kikuskaaa Pozri príspevok
    SORRY, TAK PREDPOKLADANY TERMIN PORODU MAM 5.7.2013
    ak ti nevznikne nové nemocenské poistenie budeš mať nárok na MD v OL
    Kikuskaaa A TO JA SA SKADE DOZVIEM CI SA MI ZMENILO ALEBO NIE???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kikuskaaa Pozri príspevok
    SORRY, TAK PREDPOKLADANY TERMIN PORODU MAM 5.7.2013
    Pracuješ v roku 2013 na dohodu ? (počas evidencie na UP)
    Kikuskaaa MNO NIE JA TERAZ NEPRACUJEM VOBEC OD VTEDY, A ANI Z UP NEDOSTAVAM ZIAADNE PENIAZKY, VLASTNE NEMAM ZIADNY PRIJEM, LEN MOJ MANZEL....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.