Zavrieť

Porady

DP: 4 mesiace príjem na SVK; v Nemecku 8 mesiacov

Kolega pracoval prvé 4 mesiace (január-apríl) roka 2012 na Slovensku, potom odišiel za prácou do Nemecka. Okrem bežného príjmu mal príjem aj ako poslanec obecného zastupiteľstva (prvé 2 prílohy). Daňové priznanie za obdobie máj-december mu spravia v Nemecku.

Moje otázky sú:
- aká je výška odpočitateľnej položky v takom prípade (je nejaká pomerná časť)???
- má nárok na vrátenie dane za príjem na SVK?
- podáva teda jedno priznanie na Slovensku a jedno v Nemecku?
Naposledy upravil stefan-s : 14.03.13 at 16:22
Usporiadat
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Marína Pozri príspevok
Nezabudni vyplniť odd. XII.
Evka ten oddiel XII. nevyplňajú len nerezidenti -
obmedzená DP ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Anika, v type B áno, v type A odd. XII je žiadosť o vrátenie preplatku. Ja som len otvorila súbor v prísp. 16 a tam je DP_typ_A, má daňový preplatok a nezaškrtol, že chce vrátiť, tiež nešpecifikoval, či na účet alebo poštovou poukážkou.
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Práca v zahraničí od apríla 2012. Hrubý príjem zo zahraničia od daného obdobia do konca kalendárneho roka: 13920€.

V riadkoch 33a a 33b sú zahrnuté povinné odvody platené v zahraničí vo výške:
33a: 1743,52€ sociálne poistenie
33b: 1141,44€ zdravotné poistenie

Na zdanenie bola použitá metóda vyňatia.
Takto som to napísal do poznámok (IX. ODDIEL)...

Ďakujem aj za pripomenutie zaškrtnutia oddielu XII. + dopísaný bankový účet.
Naposledy upravil stefan-s : 16.03.13 at 21:04
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

akym kurzom prepocitavas prijem z Cr? sumy na potvrdeni su v Kč
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mam prijem z Cr 1-6/2012 prac.pomer v Cr, 7-12/2012 MD na SR, trvaly pobyt bol na SR. Zuctovanie dane v CR nebolo urobene, mam len potvrdenie, vyplnim riadky 32,33,34 ... ma narok aj na NZC ak splna podmienky prijmu z ktoreho je mozne si uplatnit nzc. ? ako pokracujem dalej do ktorych riadkov? dakujem velmi pekne za radu
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Majka Pozri príspevok
akym kurzom prepocitavas prijem z Cr? sumy na potvrdeni su v Kč
25,149 priemerný ročný kurz
1 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Anik Pozri príspevok
25,149 priemerný ročný kurz
Anik dakujem ti
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

asi tak nejak by mali vyzerať riadky, ktoré budeš vypisovať aj ty keď prepočítaš príjem kurzom, nebudeš síce vedieť rozpísať odvody do tých r. napíšeš len sumár.
v ČR by tiež mala podať DP a ak jej tam stiahli daň aj by jej ju vrátili samozrejme cez ČR DP.
Na odp. pol. má samozrejme nárok na celú a vyňatie urob podľa vzoru. Na r.62 a 64 nedáš v tvojom prípade nič.

http://www.porada.sk/attachment.php?...2&d=1363451574
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Anik dakujem velmi pekne, pokusim sa to urobit. No s DP v CR nemam ziadne skusenosti ...netrufam si co by bolo potrebne ake tlacivo a pod.
0 0
RenataGat RenataGat

RenataGat je offline (nepripojený) RenataGat

Dobrý deň,
ďakujem za zadanie témy a za vaše príspevky - pomohlo mi to pri vypĺňaní daňového priznania.
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Majka Pozri príspevok
Anik dakujem velmi pekne, pokusim sa to urobit. No s DP v CR nemam ziadne skusenosti ...netrufam si co by bolo potrebne ake tlacivo a pod.
skús ho poslať za človekom, ktorý tomu rozumie resp. skús naštudovať cez internet je to v pohode len sa s tým treba pohrať a chcieť to vedieť urobiť nech sa ti darí
1 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Všetky potrebné info k českému DP nájdeš tu:http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/
Tlačivo platné pre DP za rok 2012 je toto :http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/t...13/5405_19.pdf

A inak súhlasím s Anik, dá sa to vyplniť, keď má človek čas a naštuduje si to, a v prípade českej republiky je to o to jednoduchšie, že jazyková bariéra nie je až taká veľká ako v prípade napr. nemeckých DP. Netreba sa toho báť.
1 0
Hegyi Hegyi

Hegyi je offline (nepripojený) Hegyi

Prosím o pomoc, zamestnanec na SVK, má investované fin.prostriedky v Nemecku, kde je registrovaný ako SZČO. Mesačne dostáva od tejto spoločnosti na účet výnos, z investície, ktorý je už zdanený. Ako má postupovať pri DP. Nemecká strana mu zatial neposlala žiadne potvrdenie. Stačí zrátať čistý príjem z výpisov z účtu a ten vyňať v DP B.? Ďakujem pekne
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Anik Pozri príspevok
asi tak nejak by mali vyzerať riadky, ktoré budeš vypisovať aj ty keď prepočítaš príjem kurzom, nebudeš síce vedieť rozpísať odvody do tých r. napíšeš len sumár.
v ČR by tiež mala podať DP a ak jej tam stiahli daň aj by jej ju vrátili samozrejme cez ČR DP.
Na odp. pol. má samozrejme nárok na celú a vyňatie urob podľa vzoru. Na r.62 a 64 nedáš v tvojom prípade nič.

http://www.porada.sk/attachment.php?...2&d=1363451574
dakujem velmi pekne, cize skoncim riadkom 46.

zajtra si nastudujem to DP v Cr ci by vysla nejaka dan na vratenie ...
anik ty ma skusenosti z danov.zakonom v Cr?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Majka Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, cize skoncim riadkom 46.

zajtra si nastudujem to DP v Cr ci by vysla nejaka dan na vratenie ...
anik ty ma skusenosti z danov.zakonom v Cr?
Majka napíš čo konkrétne potrebuješ ak budem vedieť poradím.
0 0
Hegyi Hegyi

Hegyi je offline (nepripojený) Hegyi

nevie nik poradiť? prosím..
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Hegyi: No tu vzniká problém, keď nemáš potvrdenie, lebo ako vieš dokázať, že z tých príjmov už bola zrazená daň? Neviete nejakým spôsobom vyžiadať z Nemecka nejaké potvrdenie? Čo sú to za výnosy? Skús to bližšie špecifikovať.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Hegyi Pozri príspevok
nevie nik poradiť? prosím..
v takomto prípade je dobré požiadať o odklad v prípade zahraničných príjmov sa to dá
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, SZČO pracoval od 9.1.2012 do 21.3.2012 v Rakúsku, má k tomu doklady Anmeldung a Abmeldung. Na týchto dokladoch má uvedené:
Geldbezuege (Monatslohn Brutto)
inkl. Prov.Trinkgelder, 1 414,70 Eur

avšak mám pred sebou ešte Lohn/Gehaltsabrechnung Jänner 2012 - je to snáď Vyúčtovanie mzdy za január 2012, kde mám tieto údaje:
Jahressummen:
Brutto ohne PAR 26 : 1078,99
einbehaltene Lohnsteuer: 50,36
Jahressechstel : 2157,98
einbehaltene Sozialvers. : 165,59
steuerfreie Bezuge PA 26: 160,31

Prosím Vás, čo z toho potrebujem zadať do DP? Beriem do úvahy aj údaje z Anmeldung a Abmeldung? Alebo len ten ročný súhrn. Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, SZČO pracoval od 9.1.2012 do 21.3.2012 v Rakúsku, má k tomu doklady Anmeldung a Abmeldung. Na týchto dokladoch má uvedené:
Geldbezuege (Monatslohn Brutto)
inkl. Prov.Trinkgelder, 1 414,70 Eur

avšak mám pred sebou ešte Lohn/Gehaltsabrechnung Jänner 2012 - je to snáď Vyúčtovanie mzdy za január 2012, kde mám tieto údaje:
Jahressummen:
Brutto ohne PAR 26 : 1078,99
einbehaltene Lohnsteuer: 50,36
Jahressechstel : 2157,98
einbehaltene Sozialvers. : 165,59
steuerfreie Bezuge PA 26: 160,31



Prosím Vás, čo z toho potrebujem zadať do DP? Beriem do úvahy aj údaje z Anmeldung a Abmeldung? Alebo len ten ročný súhrn. Ďakujem pekne.
Ćo je vlastne to Jahressechstel?
0 0
Načítať ďalšie