Zavrieť

Porady

Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Bravčový mletý rezeň so syrom,/ktorý sa tvári ako fašírkyzemiaky,hlávkový šalát
IMG_20150524_162432-1.jpg  
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

polievka fazuľovo-zeleninová s mrvenicou, cestoviny s mäsovo-baklažánovou omáčkou, strúhaný syr..
DSC_0459.jpg  
DSC_0461.jpg  
1/1
8 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

polievka kurací vývar, bravčové prírodné, hranolky alebo zemiaková kaša , volské oko, zeleninový tanier
10 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Cestou od doktorky som si kúpila 2 pagáče.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

babka - ježibabka
Cestou od doktorky som si kúpila 2 pagáče.
oli, a čo tak diétno..
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Ostalo nám zo včera Liptovská kyslá polievka s haluškami, pečená kačka na červenom víne, zemiaky, domáce zavárané brusnice, sme sami s 1/2 tak možno budeme kosti obhrýzať aj zajtra
005.jpg  
10 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Gulášová polievka,marinované kuracie stehná,ryža,uhorkový šalát.
8 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Žabinka
babka - ježibabka
Cestou od doktorky som si kúpila 2 pagáče.
oli, a čo tak diétno..
Lebo na dnes som nemala nič navarené a hoci u pána pekára majú veľký výber, na sladké výrobky nemám chuť, cesnakové uzle som tiež kúpila ale dala som ich po ceste jednej tete a v chladničke nejaký jogurt, termix, smotana vždy je. Už som aj vybuvaná a robí sa mi obed čo mal byť včera. (Zas ušanujem). Paprikáš z kuracích krídeliek a kolienka. To bude večera.
7 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Vidím nezaháľate varíte-samé fajnotys každého keby sa dalo okoštovať ja som pol dňa strávila v mestetak len rýchlovečka'''upečený napaprikovaný a cesnakovanýbôčik s chlebom
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Hneď po robote boli 3 druhy cestovín...teraz dopekám živánsku /alobalové balíčky v rúre/..k tomu uhorkový šalát a chilli ...
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Zeleninová polievka,halušky s bryndzou.
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Hrachová polievka s krupicovými haluškami, cibulovo-zemiakový šalát, grilované klobásky.
6 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Plnené lángoše: cca 20 ks, mne vyjde aj 25 ks, robím už menšie

1 kg hladkej múky
1 kyslá smotana /200-250 ml/
4 dcl mlieka
kocka kvasníc /42 g/
cukor do kvásku
2 vajcia
plátky šunky/šunkovej salámy /cca 20-25 ks/
plátkový syr /cca 20-25 ks/
trošku soli
olej na vyprážanie

Z kvásku a surovín vypracujeme cesto /nedáva sa kysnúť, ale môže, bude nadýchané/. Kvások nerobím samostatne, ale fuknem ho rovno do stredu vandlíka s múkou a tam nechám podkysnúť, aby bolo čím menej riadu. Stačí takých 20 min. kým si pripravíme ostatné veci. Z cesta si olejovou /alebo pomúčenou/ rukou oddelíme guľku /veľkosť do ruky/. Guľku rukou na pomúčenej doske vyformujeme na placku /netreba použiť valček na cesto - menej rárohov na umývanie /. Na placku uložíme šunku, syr, preložíme na polovicu, prstame dobre popritláčame okraje a takéto polkruhy vysmažíme z oboch strán v horúcom oleji do zlatista. Pritlačiť treba dobre, aby sa placka pri smažení neotvárala. Vyzerá potom síce ako perlorodka , ale môže vytiecť syr a to nem dobre, lebo nám znehodnotí olej... Oleja dať viac, aby sa pri smažení neprilepili na dno. Osúch pri smažení zväčší objem, tak treba robiť také, aby ste vládali otvoriť ústa ... Ale po vysmažení prvých kúskov to budete mať v oku ... Hotové vyberieme a necháme odkvapkať na papierovej kuchynskej utierke.

Ideálne ku kyslej fazuľovej, prípadne inej polievke. Vtedy nekupujem ani chlieb, lebo ten aj tak nikoho nezaujíma, v kurze sú len lángoše... Horúce, prekrojené na polovicu, s ťahajúcim sa syrom... Alebo vychladnuté. Prípadne na druhý deň zohriate v mikrovlnke /ale obyčajne už nie je čo zohrievať/... A ak sa náhodou niekto zastaví na návštevu a zo slušnosti sa ponúkne jedným, nikdy len pri jednom nezostane...

Takto som recepis obdržala od kolegyne a takto jednoducho ho už pár rokov robím. Až včera som klikla na net a vykukli na mňa haldy lángošov s rôznymi plnkami a obmenami... Fantázii sa medze nekladú, ale nevidím dôvod, načo tam dávať strúhaný syr, ktorý sa aj tak spojí a roztečie rovnako ako plátkový... Šetríme si čas aj na iné, ako sporákové záležitosti...

Syr kto má aký rád, ale mne sa najviac osvedčili CBA plátky neúdené /kúpujem 3 balíčky/ v priesvitnom vákuoovom balení a rozmerom syra prispôsobím nákup šunky. Jeden lángoš = jeden plátok syra = jeden plátok šunky. Podotýkam, že klasické lángoše som nikdy nerobievala, lebo sa mi to zdalo príliš tenké a mastné... Tieto nie sú... Mne pripomínajú taký fajnovejší chlebík, už obložený, ale zvnútra... Prajem všetkým, ktorí sa dočítali až sem - dobrúúú chuť!

A tým, ktorí si uvaria k nim aj dobrú fazuľovicu, zdravé prdkanie...

http://www.cbask.sk/sk/stranka/syry syr číslo 16
Naposledy upravil Oliwa : 27.05.15 at 18:52
13 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Krúpková polievka s údeným a hubami , plnené pečené zemiaky , dip z bieleho jogurtu , rukola
003.jpg  
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

včera aj dnes.. bravčová pečeň na cibuli a slaninke, ryža, uhorkový šalát, jahôdky s kyslou smotanou..
DSC_0506.jpg  
DSC_0494.jpg  
1/1
6 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
To cesto na lángoše má výhodu,že ho strčíš do chladničky a môžeš robiť čerstvé lángoše každému príchodziemu Ja ho robím večer a kysne v chladničke.
4 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Halušky s praženicou cibuľkou a slaninkou,krémová brokolicová polievka
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Lazane bollonese, budú aj na zajtra.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

toto je len desiata.. podľa terezky som robila, všetkého přiměřeně..
DSC_0510.jpg  
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Revem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať