Zavrieť

Porady

bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
Žabinka
buchač
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/3...rskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
Upresním.
Nejde o indegrediencie...paprika,cesnak a podobne.
Mne ide o určitý postup,ktorý je spomenutý a v ňom vidím tú chybu.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, takže :
Mletá paprika v guláši

Do cibuľovo-paradajkového základu treba prisypať mletú sladkú papriku, zároveň aj papriku štipľavú a pre farbu a pre výraznejšiu chuť niekto pridáva aj lyžicu maďarskej paprikovej pasty. V tejto fáze sa do základu pridáva mäso, nakrájané na väčšie kocky, a za stáleho miešania sa restuje. Pri restovaní sa pridáva soľ a mieša ďalej, kým sa mäso nezatiahne.
Neviem síce, ako kto robí, ale ja postupujem úplne opačne.
Najprv mäso na cibuli a až potom tú papriku. Lebo si myslím, že paprika sa v pohode prionačí a zhorkne. Nik a nič potom tú pachuť neodstráni...iba ak kanalizácia.
Autor: SHUTTERSTOCK videl guláš asi len na obrázku......šak tam sú len také onačiny.
ja to tak robím...

papriku nesmieš spáliť, chvílu ju opražím a až potom mäso....
krásna červená farba, ktorú obsahuje paprika je rozpustná v tukoch, nie vo vode....
guláš má krajšiufarbu pri tomto postupe...

zhorknutie papriky je dôkaz kuchárského amaterizmu )
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
bjuty smis
krásna červená farba, ktorú obsahuje paprika je rozpustná v tukoch, nie vo vode....
guláš má krajšiu farbu pri tomto postupe...
zhorknutie papriky je dôkaz kuchárského amaterizmu )
Ale no...amatérizmus ...všetci sme raz začínali a ak to vysvetľujem niekomu,kto začína,tak mu radím orestovať cibuľu - odstaviť hrniec z platne,vsypať mletú červenú papriku,premiešať,vložiť pokrájané mäso a vrátiť na sporák.Tak sa nestane,že sa paprika pripáli a zhorkne.To sú také maličkosti,ale treba ich vedieť
Akurát dnes mi dcéra volá a vraví,že kúpila cesnak a vôbec ho necítiť za cesnakom.Keď ovoniaš hlávku cesnaku,tak ju necítiš,lebo alicín sa aktivuje až narušením strúčika,preto sa nepridávajú celé strúčiky,ale musia sa minimálne rozkrojiť (nakrájať,rozpučiť) A ona,že nikdy si nevšimla,že celú hlávku necítiť za cesnakom,vy hej ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....
Ja viem, že si reagoval na mňa.
Ale mne ešte paprika nezhorkla...a gulášu som navaril za moju éru varenia na kotle-cisterny, nie na hrnčeky-hrnce.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
bjuty smis
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....
To nie je o veku,dnes sa málo varí v rodinách,hlavne vo veľkých mestách.Pre mňa je toto amatérizmus - táto pani tu má cca 400receptov a všimni si ten postup:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kap...27-recept.html
2 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Porkova polievka, francuzske zemiaky s mliekom.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
To nie je o veku,dnes sa málo varí v rodinách,hlavne vo veľkých mestách.Pre mňa je toto amatérizmus - táto pani tu má cca 400receptov a všimni si ten postup:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kap...27-recept.html
Ako je tam napísané, každý varí inak a podľa iného postupu.
Ale hentá recept má spoločné len jedno s kapustnicou = kapustu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Myslim,ze kazdy si vari po svojom.....pre kazdeho je to jeho naj...a kazdy ma ine chute na jazyku....
Moja kapustnica sa rokmi menila...co to je teraz oficialne neviem....ale pre mna je to nasa kapustica.....kde je aj voda z udeneho masa,maso aj udene aj neudene aj klobasa...skor sladka ako kysla...davam vyvarit jablka,slivky....a vela vela hribov...a kapustu preplachujem...
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka z kurčaťa z podstielkového chovu s rezancami, bravčové i kuracie rezníky, maslové zemiaky s vňaťkou, domáci broskyňový kompót. Na prilepšenie ešte lievance z acidka lepené s tvarohom a džemom.
5 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Peggynka
bjuty smis
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....
To nie je o veku,dnes sa málo varí v rodinách,hlavne vo veľkých mestách.Pre mňa je toto amatérizmus - táto pani tu má cca 400receptov a všimni si ten postup:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kap...27-recept.html
amatérizmus som myslel, ak niekomu zhorkne mletá paprika a nedá sa to jesť, ako bolo uvedené.....nie postup, každý nech si robí jak je naučený a hlavne ako mu chutí...

p.s. tú kapustnicu tak skoro robím aj ja, čo je na tom amatérske )
namiesto krkovičky ale bravčové chvosty...dnes už tažko zohnať také dlhé, nekupírované....( kamarát ju minule kvôli tomu odmietol čo i len ochutnať )
koreniny nepoužívam, všetko mám v doma naloženej kapuste, nikdy nepreplachujem...
za hrsť hríbov, ked nie su šampinony...
pred koncom hodí pár štiplavých klobás a hotovo...tú zápražku niekedy spravím, ale vačšinou je dosť zhustá a klobásy ju krásne sfarbia.....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja som včera od samej zlosti ani nenapísala, čo som papkala.. takže naprávam.. kúsok pečeného morčacieho stena so zvyškom zeleninového šalátu.. a dnes ešte netuším, čo budem jesť.. a musím vlastne každý deň jesť?
DSC_1768.JPG  
5 1
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
bjuty smis
p.s. tú kapustnicu tak skoro robím aj ja, čo je na tom amatérske )
Toto:...1
Kyslú kapustu som pokrájala. Dala som ju do hrnca a spolu s litrom vriacej vody, spolu s mäsom z bravčovej krkovičky bez kosti...
Mala mäso nechať zatiahnuť na cibuľovo-paprikovom základe,aby ostalo šťavnaté a tak mala priliať vodu a pridať kapustu
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Peggynka
bjuty smis
p.s. tú kapustnicu tak skoro robím aj ja, čo je na tom amatérske )
Toto:...1
Kyslú kapustu som pokrájala. Dala som ju do hrnca a spolu s litrom vriacej vody, spolu s mäsom z bravčovej krkovičky bez kosti...
Mala mäso nechať zatiahnuť na cibuľovo-paprikovom základe,aby ostalo šťavnaté a tak mala priliať vodu a pridať kapustu

aha,

a ked dá to maso do vrelej vody, tak sa čo stane ??
to isté....

okrem toho, ja tie chvosty nedávam do vrelej, ale do vlažnej, hned na začiatku...tak asi ešte amatérskejšie )
sú také masné, že je maso štavnaté aj po 3 hodinách...

a sila toho vývaru sa nedá porovnať s tvojím postupom...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Tweety
Polievka z kurčaťa z podstielkového chovu s rezancami, bravčové i kuracie rezníky, maslové zemiaky s vňaťkou, domáci broskyňový kompót. Na prilepšenie ešte lievance z acidka lepené s tvarohom a džemom.
no teda ty tu robis chute,som sa skoro zadusila slinami-tie lievance,hmmmm
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zvyknem robiť iné ale terazky som tieto vyskúšala a sú tiež mňamky.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som vcera upiekla cokoladovo-vanilkovu tortu-na nedelnu akciu,prave som ju dozdobila....
zu nechcem mixer ani vidiet....

takze na varenie moc casu nezbulo-hodila som brokolicu na paru,zemiaky v supke od vcera,hodim len ohriat a usmazim syr-polotovar,co v nasom pripade je teda rarita,ale vsak o chvilu zu aj do prace treba bezat :-D
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

co sa tych receptov tyka-jedna vec je tradicne varenie-ktore je,uznajte,v nasich koncinach fakt dost mastne a nezdrave...
a druha vec je ze chorych ludi stale pribuda a zu je trend hladat lahsie stravitelne varenie-cize aj tradicne recepty sa upravuju.

Jurko,ja sice nemam tolko skusenosti ako ty,ale ked navarim gulas-tradicne,tiez sa vsetci olizuju za usami.
ale taky zu ani nevarime,ja bachnem vsetko naraz k cibuli a mäsu do kuchty,nemusim sa o to ani ozret a vysledok-gulasik ako vysity,mnaaaam a ovela lahsi,jediny tuk je tam za lyzicu olivoveho oleja na nom orestujem cibulku ,neskor trochu ósmahnem mäsko a ostatne zu
len natrepem k tomu,napr.davam aj kurkumu-zabi ma ale je zdrava :-D...
nedolievam ziadnu vodu,nedvam ziadnu zatrepku ci zasmazku,nic....zahustia to jedine zemiaky,ktorych je zo zasady tiez pomenej....
zavrem kuchtu a idem si po svojom.

vratim sa az ked je hotovy,premiesam a podavam :-D
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Paradajková polievka s mušličkami a strúhaným syrom, škoricové osie hniezda s polevou.
3 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Dnes bufetová strava, údené rebrá, chren, cvikľa
20151119_152224.jpg  
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Paradajková ešte zostala aj na dnes, tak iba granadír s kyslou uhorkou, alebo cviklovým šalátom.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať