Zavrieť

Porady

Vysoký krvný tlak a závraty 2 týždne po chorobe

Dobrý deň,
pred 2 týždňami som dostal nádchu. V ten istý deň sa k tomu pridali teploty, ktoré boli dosť vysoké...39 st. Na druhý deň som išiel k doktorke, dala mi antibiotiká Xorimax 500. Zobrala mi krv, kde som mal vysoké CRP.
Za dva dni mi však večer začala trocha bolieť hlava. Neskôr to bol tlak v oblasti ľavého spánku a dokonca som aj odpadol. Na pohotovosti mi povedali, že som dehydratovaný a mám užívať nejaké minerály. Na druhý deň mi volala doktorka aby som išiel na krčné, kde nič lekárka nezistila ani na RTG nosových dutín. Predĺžila mi užívanie antibiotík a postupne mi bolesť hlavy-tlak prestal.
Teraz po dvoch týždňoch sa mi to z ničoho nič vrátilo večer späť, keď som si fúkal nos. Zahmlilo sa mi pred očami a potom mi začali trpnuť nohy a ruky, trocha aj líca. Mal som vysoký tlak 150/70 a tep dokonca až 110. Myslel som si, že do rána mi to prejde ale ráno mi nebolo o nič lepšie. Tlak vysoký aj tep. Pitný režim dodržiavam lebo za deň vypijem aj 3 litre vody. Mám aj zvýšenú teplotu 37,5...

Prosím Vás o radu. Mám 16 rokov a bojím sa toho.
Ďakujem.
Naposledy upravil a02sk : 23.06.13 at 15:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ......povedz to mame/rodičom/ nech s tebou opätovne zájde k doktorke
    a02sk Mama o tom vie, lebo keď mi príde zle vždy ma ratuje.
    Zajtra chcem ísť k doktorke.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Múdre rozhodnutie - ten lekár ...........veľmi múdre .

    Systolický alebo horný tlak krvi je aj na ten mladý vek vysoký ...
    Ten diastolický alebo dolný tlak krvi je v poriadku ...

    Nehodno sa zahrávať , nakoľko sa to môže zvrhnúť na iné problémy ...a tých je teda neúrekom ...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ten vyssi tlak a pulz si mohol mat aj z paniky - uzkosti ... urcite ale zajdi k lekarke a popis jej presne co sa s tebou dialo

    Vysoký krvný tlak a závraty 2 týždne po chorobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.