Zavrieť

Porady

sused

dobry den, velmi pekne prosim o radu.
mam byt po rekonstrukcii je tam plavajuca podlaha, nebyvam v nom, ale urobila som si z neho pracovnu. platim ho ale ako byt, nie je tam sidlo firmy, ani ho nikomu neprenajimam, ani nemam nijaky prijem z prenajmu.suseda pod nami sa stale stazuje, ze jej vsetko vadi, ked sa chodi po podlahe, ked sa posuvaju stolicky a otvara suplik.
chcem sa spytat, moze mi niekto nakazat ako si mam zariadit byt, alebo ze v nom musim mat kob erec, uz som bola aj u spravcu, ale tam len krutili hlavou, ze pani sa moze obratit na miestny urad. mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer, neviem si predstavit, keby byvala pod niekym kto ma male deti, ved dnes je normalne, ze ludia si davaju len plavajucu podlahu alebo parkety. poradte prosim, mam cakat nejaky problem??
Usporiadat
UGO UGO

UGO je offline (nepripojený) UGO

korduľa Pozri príspevok
mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer


Podla zakona je nocny klud od desiatej vecer ked ty si tam len si tam len do deviatej tak sa nema co stazovat a ked pôjde s tym na sud urcite to prehra.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja mám aj ďalší príspevok ohľadom hluku... Môj sused, ktorý je nadomnou a ešte aj krížom-čiže v druhom vchode každé ráno tak "čľapoce do WC", že ma to normálne ráno budí... no, čo by ste nedali za taký budíček bŕŕŕ...
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
GabiZ Pozri príspevok
Všetko je to o tolerancii medzi ľuďmi. Nielen tí, čo musia trpieť by mali byť trochu tolerantní, ale hlavne tí, čo hluk spôsobujú by si mali uvedomiť, že sú veci, na ktoré by si mohli dať pozor (ako napríklad to zasúvanie stoličiek a pod.), pretože nebývajú tam sami. Ale to obyčajne býva najväčší problém medzi ľuďmi, vzájomná tolerancia. A na druhej strane, existujú fakt ľudia, ktorí by mali žiť niekde na samote, lebo im vadí aj to, ak niekto nad nimi kýchne. Takže sme všeliakí ale rozumní vždy nájdu spôsob, ako sa dohodnúť.
Minule som robil poriadky a omylom mi padla na zem šálka. Postaršia susedka, ktorá býva podo mnou začala v tom momente búchať na radiator, ako keby čakala priňom s trstenicou v ruke /to je ten typ lazníka ako ty píšeš - samotka/.
O tri dni neskôr bez ohlásenia sused vedľa mňa vŕtal tri hodiny v kuse, to už jej nevadilo /asi ma bytostne neznáša, pretože som mladý?/

No nevadí nabudúce, keď budem upratovať napíšem dole oznam:
"Dňa 7.4.07 od 15 hod - 17 hod bude v byte č. 9 prevádzané jarné upratovanie. Za prípadne náhodne zhodené šálky sa vopred ospravedlňujem"
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
slavica Pozri príspevok
Ja mám aj ďalší príspevok ohľadom hluku... Môj sused, ktorý je nadomnou a ešte aj krížom-čiže v druhom vchode každé ráno tak "čľapoce do WC", že ma to normálne ráno budí... no, čo by ste nedali za taký budíček bŕŕŕ...
Super budíček, vhodný na účely situácie, keď elektronika zlyháva. Nazval by som tento štýl budenia ako energeticky nenáročný, tzv. EKOBUDÍK
0 0
vieruschka vieruschka

vieruschka je offline (nepripojený) vieruschka

žienka domáca momentálne na materskej ...viac
Ja mam tiež problém čo sa týka suseda. Teraz som sa dozvedela že sused má na byt nahlásenú firmu - on je živnostnik. Lenže ten byt nieje jeho a nemá ani nahlásený trvalý pobyt. Býva v ňom so svojou družkou a troma detmi v jednoizbovom byte. Strašne sú hlučný a tvária sa ako keby im to tu celé patrilo. A ešte teraz to chcú prerábať že si chcu spraviť predsienku a na streche v podkrový izbu. A ked som im povedala že potrebujú nato povolenie oni že môžu všetkych j...ť a že si to spravia aj tak. A je to vlastne hned vedľa mňa - máme spoločenú stenu a strechu takže na strechu môže ísť jedine cezomňa.
Ani do fondu mi neplatia. Ako to môžem riešiť?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

O stavbách, nadstavbách sa tu popísalo mnoho. On bez vlastníka bytu nemá žiadne práva ani povinnosti voči SVB. On je nájomník podľa toho čo si písala. Ty máš tiež jednať len s vlastníkom. Písomne vyzvi vlastníka bytu, aby sa vyjadril k predmetnému prolému s jeho nájomníkom.
0 0
vieruschka vieruschka

vieruschka je offline (nepripojený) vieruschka

žienka domáca momentálne na materskej ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
O stavbách, nadstavbách sa tu popísalo mnoho. On bez vlastníka bytu nemá žiadne práva ani povinnosti voči SVB. On je nájomník podľa toho čo si písala. Ty máš tiež jednať len s vlastníkom. Písomne vyzvi vlastníka bytu, aby sa vyjadril k predmetnému prolému s jeho nájomníkom.
On vlastne nieje nájomník. To je byt družkynho brata. A ona tvrdí že jej to brat daroval tak je to jej lenže darovacia zmluva je neplatná / nie je úradne overená napísané na zdrape papiera/a nemá ani list vlastníctva. A jej brat než tu býval mal tiež všetko na háku a mal samé exekúcie tak preto rýchlo odyšiel preč a akože jej daroval byt. Teraz som počula že je ževraj niekde na východe. Preto neviem čo robiť. No s tým nadstavovaním a prerábaním by som aj vedela / nahlasím to na meskom úrade - lebo aj oni majú podiel na byte/ ale teraz sa mi jedná stým "podmikom" - že tu má nahlásenú firmu a nieje to jeho byt ani tu nemá trvalí pobyt - či to môže mať.
Naposledy upravil vieruschka : 17.04.07 at 18:48
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Písomne vyzvi majiteľa bytu /podľa LV/ o vyjadrenie. Keď neplatia aj upomienku.... Treba všetko písomne.
0 0
vieruschka vieruschka

vieruschka je offline (nepripojený) vieruschka

žienka domáca momentálne na materskej ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Písomne vyzvi majiteľa bytu /podľa LV/ o vyjadrenie. Keď neplatia aj upomienku.... Treba všetko písomne.

Tomu rozumiem a viem že všetko mám písomne ale neviem kam mu to mám poslať ked on je niekde na východe neviem kde a podľa listu vlastníctva má tuto adresu tohto bytu vo Svätom Jure. Takže aj tak by to neprevzal. Jedine čo viem nejakú poštu preberá jeho sestra a tá býva v tom byte a ten jej družba je ten živnostník čo tam má nahlásenú firmu na ten byt o čom píšem že je problém. A ako som písala a poznám ho / toho vlastníka bytu/ on to má všetko na háku. A určite sa sem nevráti lebo má exekúcie. Dúfam že som to už dobre vyjasnila. Tak čo robiť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

V zmysle novelizácie sa pošta považuje za prevzatú /doporučenú/ aj keď nedôjde k fyzickému prevzatiu. Napíš v zmysle, že žiadaš vyjadrenie.... všetko čo potrebuješ vyriešiť... ďalej tam daj lehotu dokedy sa má vyjadriť /žiadaj písomnú odpoveď ale mu hneď oznám, že jednať budeš len s platným vlastníkom bytu zapísaným v katastri mala by si tým predísť rôznym invektívam z jeho strany/... zároveň tam daj "bububu" v zmysle zákona k čomu ako SVB môžete a mienite pristúpiť pokiaľ nedôjde k zlepšeniu a odstráneniu vzniknutých problémov. V 182 máš aj možnosť...SVB môže pristúpiť k odpredaju bytu... takže stačí skutočne uplatniť len znenie zákona a zmluvy a dodatku k zmluve. Samozrejme, dozorná rada, zhromaždenie, uznesenie, že súhlasia s takýmto postupom. Poprosím Ťa, nemôžeš písať na čierno? Ak máš potrebu niečo urgentne zvýrazniť zvýrazni, ale to modré sa dosť zle číta. Ďakujem. Dúfam, že je to zrozumiteľné. Ja by som zaujala takýto postup určite.
0 0
vieruschka vieruschka

vieruschka je offline (nepripojený) vieruschka

žienka domáca momentálne na materskej ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
V zmysle novelizácie sa pošta považuje za prevzatú /doporučenú/ aj keď nedôjde k fyzickému prevzatiu. Napíš v zmysle, že žiadaš vyjadrenie.... všetko čo potrebuješ vyriešiť... ďalej tam daj lehotu dokedy sa má vyjadriť /žiadaj písomnú odpoveď ale mu hneď oznám, že jednať budeš len s platným vlastníkom bytu zapísaným v katastri mala by si tým predísť rôznym invektívam z jeho strany/... zároveň tam daj "bububu" v zmysle zákona k čomu ako SVB môžete a mienite pristúpiť pokiaľ nedôjde k zlepšeniu a odstráneniu vzniknutých problémov. V 182 máš aj možnosť...SVB môže pristúpiť k odpredaju bytu... takže stačí skutočne uplatniť len znenie zákona a zmluvy a dodatku k zmluve. Samozrejme, dozorná rada, zhromaždenie, uznesenie, že súhlasia s takýmto postupom. Poprosím Ťa, nemôžeš písať na čierno? Ak máš potrebu niečo urgentne zvýrazniť zvýrazni, ale to modré sa dosť zle číta. Ďakujem. Dúfam, že je to zrozumiteľné. Ja by som zaujala takýto postup určite.
Toto som pochopila presne a ďakujem za podrobné vysvetlenie len bude horšie s tým súhlasom od dozornej rady a zhromaždenia /lebo zhromaždenie sú všetci vlastníci a všetci sa boja niečo robiť/. Radšej sú všetci ticho. Zatial nič neprerábaju a nebudujú tak uvidíme ale spravím tak ako píšeš. Lenže stále neviem a nedostala som odpoveď nato že tam ma nahlasenú tu firmu. To mi asi nevieš poradiť?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vieruschka Pozri príspevok
Toto som pochopila presne a ďakujem za podrobné vysvetlenie len bude horšie s tým súhlasom od dozornej rady a zhromaždenia /lebo zhromaždenie sú všetci vlastníci a všetci sa boja niečo robiť/. Radšej sú všetci ticho. Zatial nič neprerábaju a nebudujú tak uvidíme ale spravím tak ako píšeš. Lenže stále neviem a nedostala som odpoveď nato že tam ma nahlasenú tu firmu. To mi asi nevieš poradiť?
To máš v tom "bubububu" a v tej písomnej výzve ... tam od neho žiadaj vyjadrenie sa k tomuto problému. V 182 máš vyslovene uvedené, že prenájom bytu a rôzne iné skutočnosti sa musia oznámiť. Ak on má aj adresu firmy na byt, nie je to nič proti právne. Záleží na tom či mu tam chodí aj klientela.
0 0
vieruschka vieruschka

vieruschka je offline (nepripojený) vieruschka

žienka domáca momentálne na materskej ...viac
Sem tam ho tu niekto hľadá viem že väčšinou telefonicky alebo cez internet ho kontaktujú lebo roznášal letáky a ma aj reklamu na internete. Asi cez mail si ho objednávajú to neviem. Takže nieje to protiprávne. To som chcela vedieť tak diki za info. Však nikto nevie všetko ani ja a preto sa učim a povedané vyzvedam, ako mi povedal jeden dobrý človek nikto z neba múdry nespadol.
0 0
Judit Judit

Judit je offline (nepripojený) Judit

Keď začnú niečo robiť nahlás to na stavebný úrad na mestskom úrade je také oddelenie. Na takéto práce potrebuje minimálne ohlásenie stavby, ale podľa mňa tu stavebné povolenie. Oni veľmi radi prídu, pozrú a dávajú pokuty.
No a ktomu stavebnému povoleniu bude potrebovať aj súhlas správcu aj majiteľov bytov. Takže aj dodatočne mu bude ťažké vybaviť to povolenie, keď nikto s tým nesúhlasí, no a podľa listu vlastníctva to nie je jeho byt, takže musí k tomu zohnať aj majiteľa. Neviem, prečo niektorí si myslia že aroganciou môžu všetko vybaviť a my normálnejší len môžeme na to pozerať.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Judit skôr než začneš reagovať na nejaký príspevok, skús si všimnúť aj dátum zadania posledného príspevku, tento problém sa riešil v APRÍLI 2007 a domnievam sa, že už je bezpredmetný.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

aj tak by ma zaujimalo ako to dopadlo
0 0
beal123 beal123

beal123 je offline (nepripojený) beal123

uz je to asi neaktualne ale urcite nieco podobne zaziva aj niekto iny. kupte si riadne bedne a vypekajte hudbu na plne gule aspon mesiac. ked s tym skoncite, uvidite aka radost zavladne, ze uz iba sem tam vrzgne stolicka a vsetci vas budu milovat
Ja mam pod sebou maldeho zasrana, ten v kuse ale fakt v kuse (druhy rok) pocuva Eminema a podobnych sracov. To ze sa nam trasie podla mu nevadi, dvere neotvara. Najovsie si kupil mikrofon tak si tam lalaka. Vsetko od osmej rana do osmej vecera. ten chlapec ma neskutocne vytaca. rodicov ma tiez nejakych vadnych takze tadial tiez cesta nevedie. Jeden by si myslel, ze vyraste a bude pokoj, lenze v rade za nim vyrastaju dalsi dvaja podobni smradi. Keby to bol raz za tyzden nepoviem, aj ja som bol mlady (este kusok som) ale kazdy den to uz je moc. Tiez s tym nic nezmozem. Asi ich budem pravidelne vytapat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať