Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva so zahraničnou firmou

Dobrý deň.

Založil som si firmu v UK cez jednu britskú spoločnosť. Po založení my oznámili, že keď chcem môžem sa zamestnať vo svojej firme. Zamestanie by prebiehalo spôsobom, že ja by som pracoval z domu tu na Slovensku. Čo sa týka dani my bolo povedané, že britský daňový úrad požaduje aby každý riaditel firmy podával daňove priznanie v UK čím dostáva rovnaké podmieny "nezdanitelná čiastka" ako každý iní riaditel a na takýto príjem by sa mal vztahovať zákon o zamedzeni dvojakého zdanenia. Moja otázka znie, platil by som daň s príjmu len v UK? A ako je to so zdravotným a socialným? Bolo by možné tieto platiť na SK keďže mám trvali pobyt na Slovensku? Ak má niekto skúsenosti s takýmto niečím bol by som mu vďačný za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak z titulu zamestnania v UK budes povinny si platit tam zdravotne poistenie, na SK sa musis odhlasit.

    Socialne poistenie na SK nie je povinne - ak chces, mozes si platit dobrovolny balik poistenia - pozri na stranke Soc. poistovne.

    Danove priznanie podas v UK podla ich pravidiel, na SK podas DP z celosvetovych prijmov - pouzijes bud metodu vynatia prijmov alebo zapoctu.
    luja5 16.10.14 19:04 odstránil(a) z Porady

    Pracovná zmluva so zahraničnou firmou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.