Zavrieť

Porady

Kontrolný vykaz a hlasenie chyby

Dobry vecer, podavam KV prvy krat a hlasi mi chybu v tabulke A1 u vsetkych odberatelov, ktori nemaju IC DPH, tito nie su platcovia DPH a DIC do objednavky neuviedli. Su povinni mi oznamit DIC, alebo ako mam opravit tento KV?
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    poucenie - dodatok:

    6.1. Platiteľ dane nemá dostupné údaje
    Ak platiteľ dane nemá k dispozícii niektorý z povinných údajov (povinné náležitosti faktúry), ktoré vypĺňa v A. a B., (napr. chýba údaj na faktúre), uvedie v kolónke príslušného stĺpca údaj „0“.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DankaZV21 dakujem krasne, zmizlo to, tesim sa velmi
    aktaK ináč, to je zaujímave, nakolko v A1 mám jednu faktúru, kde nemám vyplnené políčko ič dph, nakolko viem na 100 %, že nie je platitelom dph, tam som nevyplnila nič, a chybu mi nehlásilo, ako je to možné?
    prečo niekomu hlasi a niekomu nie?? ja som to takto samozrejme aj odoslala..
    mne nesedí aj to poučenie, nakolko my máme k dispozícii všetky udaje - predsa ked niekto nie je raz platitelom dph, tak tam ten údaj predsa nemoze figurovat...
    DankaZV21 a aky mas uct.program? ja som to robila v pohode, tam mi to davalo vykricniky...
    aktaK asi sme sa neporozumeli, ja som myslela, ze ti to vyhadzovalo uz priamo v KV pred odoslaním,
    lebo tam vyhadzuje chyby tiež...

    ale odpoviem si sama na moju otazku:

    prave som si otvorila KV uz na stranke FS
    a ked dam kurzor na toto poličko, tak mi tam vysvieti poznamka v zmysle, že tato kolonka sa n e v y p l n u j e v prípade, že n e m á pridelené ič dph,

    takže ja to chápem tak, že tá "0" sa vypisuje vtedy a len vtedy, ked neviem s určitostou povedať, či je, alebo nie je platca dph, resp. teda nemam od neho vsetky fakturačné údaje...
      zbaliť
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Mne to vyhodilo tak isto, ale predsa nie všetci naši odberatelia sú plátci DPH, v tom riadku mám proste nulu, ako som čítala manuál na DRSR, malo by to byť v poriadku, či nie vari????????????? možno sa mýlim /tiež podávame 1-krát!!!

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Nám to chybu nevyhodilo, ale na základe Tvojej otázky som zavolala na Call centrum a tam mi povedali, že to je v poriadku, že ak nie je platcom DPH, tak že sa tam nepíše nič - teda miesto IČ DPH a že netreba ani nulu písať. Uvidíme ako to bude, zatiaľ nič neprišlo, ani nikto nevolal.

    Kontrolný vykaz a hlasenie chyby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.