Zavrieť

Porady

obedy & SZCO & platca DPH & JU

Prosim, moze mi niekto odobrit nasledovny postup?

Drzim v ruke PPD od platcu DPH "za obedy 23*60,-Sk" v cleneni
1160 (zaklad) + 220 (DPH). Tiez som platcom DPH.

220,00 uplatneny odpocet DPH
(23*48,95) 1125,85 prevadzkova rezia
34,15 osobna spotreba


vdaka...

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mir0slav je offline (nepripojený) mir0slav

    mir0slav
    to som cital (super prispevok), len tam sa hovori o stravnych listkoch, ja take nemam, kupujem si priamo obed za 60 Sk s DPH.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    mir0slav
    to som cital (super prispevok), len tam sa hovori o stravnych listkoch, ja take nemam, kupujem si priamo obed za 60 Sk s DPH.

    SZČO si kupuje stravu a má len doklad z ERP? Má podpísanú nejakú zmluvu s poskytovateľom stravy? Jedná sa len o SZČO alebo sa jedná aj o neho a aj o jeho zamestnancov?

    mir0slav je offline (nepripojený) mir0slav

    mir0slav
    bez zmluvy, bez zamestnancov... denny odber stravy v cene 60Sk s danou (poskytovatel je platca DPH). Na konci mesiaca si to zaplatim v pokladni, na PPD je uvedene napr. "za obedy 23*60,-Sk"... po hodine citania vsetkych moznych prispevkov a v casovej tiesni som to uzavrel skonstatovanim, ze s DPH sa mozem rozlucit a ze vlastne tento doklad sa ani nema uctovat a sluzi
    len ako podklad pre uplatnenie "pausalnej nahrady stravy" v hodnote 23*48,95.

    je takyto vyklad akceptovatelny statnymi instituciami?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mir0slav
    bez zmluvy, bez zamestnancov... denny odber stravy v cene 60Sk s danou (poskytovatel je platca DPH). Na konci mesiaca si to zaplatim v pokladni, na PPD je uvedene napr. "za obedy 23*60,-Sk"... po hodine citania vsetkych moznych prispevkov a v casovej tiesni som to uzavrel skonstatovanim, ze s DPH sa mozem rozlucit a ze vlastne tento doklad sa ani nema uctovat a sluzi
    len ako podklad pre uplatnenie "pausalnej nahrady stravy" v hodnote 23*48,95.

    je takyto vyklad akceptovatelny statnymi instituciami?
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=230227#post230227

    mir0slav je offline (nepripojený) mir0slav

    mir0slav
    ten link som zachytil uz predtym, §y som si precital, ale tym som skoncil... vobec tomu nerozumiem... som technik a bez dalsieho komentara to neviem pouzit. To mam ten obed kupit ako SZCO ako tovar a ten dodat sebe fyz.osobe) za protihodnotu, t.j. vystavit nejaky doklad na 0 Sk? som blb. sorry.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mir0slav
    Prosim, moze mi niekto odobrit nasledovny postup?

    Drzim v ruke PPD od platcu DPH "za obedy 23*60,-Sk" v cleneni
    1160 (zaklad) + 220 (DPH). Tiez som platcom DPH.

    220,00 uplatneny odpocet DPH
    (23*48,95) 1125,85 prevadzkova rezia
    34,15 osobna spotreba


    vdaka...

    podľa mňa je to správne tak ako píšeš. Plus musíš odviesť DPH zo sumy, ktorú účtuješ ako osobnú spotrebu teda 34,15*0,19 je daňová povinnosť....

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Lida
    podľa mňa je to správne tak ako píšeš. Plus musíš odviesť DPH zo sumy, ktorú účtuješ ako osobnú spotrebu teda 34,15*0,19 je daňová povinnosť....

    To by môhol urobiť, ale píše , že má len PPD. Chýba mu doklad , ktorý by splňal náležitosti podľa § 71 ods.2 zákon o dph.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hm, ak je to tak, tržby v hotovosti za obedy treba zachytiť v ERP, čiže minimálne by mal mač blok z registračky... a to by bola tá faktúra. No ale nech si vypýta faktúru, obaja su platitelia, tak na požiadanie ju MUSÍ dostať, v tom nevidím problém.

    dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

    dajana16
    Prosim Vas, podnikatel raz, dva razy do mesiaca donesie blocek z RP z restauracie. Moze si uplatnit 48,95 stravne? (aj ked nema zmluvu)

    dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

    dajana16
    dajana16
    Prosim Vas, podnikatel raz, dva razy do mesiaca donesie blocek z RP z restauracie. Moze si uplatnit 48,95 stravne? (aj ked nema zmluvu)
    Naozaj mi nevie nikto poradit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.