Zavrieť

Porady

Dobropis zo zahraničia

Prosím o radu ohľadom DPH. Vedieme podvoj. účto. V roku 2005 mi prišla z ČR fa za tovar, ktorý sme tento rok predali. K došlej fa som vystavila doklady o samozdanení. V roku 2006 mi prišiel dobropis na túto fa. Opäť som vystavila doklady o samozdanení, ale mínusové, a samotnú faktúru zúčtovala mínusom na 501.Účtujem v POHODE. Urobila som to správne?
Tuzemské dobropisy zaraďujem v Pohode na členení DPH ako oprava, alebo rozdiel. Ale u fa zo zahraničia neviem, aké členenie použiť. Dík za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia XX je offline (nepripojený) Silvia XX

    Silvia XX
    keď si pozrieš §53 /1 v nadväznosti na §25 /1 Zákona o DPH, zistíš, že si postupovala správne. Ale čo sa týka tej Pohody, s tým nemám skúsenosť ale logicky z názvu - oprava - vyplýva, že by malo ísť o opravu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    účet si oprav.
    renatan
    V roku 2005 mi prišla z ČR fa za tovar.... V roku 2006 mi prišiel dobropis na túto fa..... mínusom na 504
    Pohodu žiaľ tiež nemám.

    Dobropis zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.