Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Prosím vas, som SZCO, vyuzivam svoje osobne mot. vozidlo na podnikanie (nemam ho zaradene v obchodnom majetku) a uplatnujem si 50% pausal z nakupu PHL.Za ake casove obdobie platim dan z motorovych vozidiel - za cely rok ? kedze si nevediem evidenciu jazd, neviem kolko dni bolo vyuzivane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klara5 hoc som auto pouzila na podnikatelsky ucel len par dni ?
    kn-alka DÚ nezaujíma, koľko dní si auto využívala, ale za aké obdobie, v tvojom prípade celý rok, takže platíš daň za celý rok - za celé obdobie, čo si mala auto v podnikaní
    marjankaj Katy, použila auto v osobnom majetku, teda nezaradenom do podnikania. Riešil by som to oznámením o skončení daňovej povinnosti. Trebárs aj viackrát do roka.
    Ak by som si auto požičal(napríklad od brata), tak by som tiež mal platiť za celý rok?
    Ja by som určite nepoužil v tomto prípade 50% paušál. Pri aute v osobnom majetku je to dosť problematické.
    klara5 poradite mi co je pre mna vyhodnejsie ?
    marjankaj A o ktorom roku sa bavíme?
      zbaliť

    Daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.