Zavrieť

Porady

Reštruktúra Váhostavu

Tak neviem, počítam dobre?

Platiteľ DPH má pohľadávku u Váhostavu vo výške 120 aj s dph. 20 odviedol štátu hneď, týchto 20 si samozrejme uplatnil váhostav ako vratku DPH.

a teraz z tých 120 dostane podnikateľ späť 15%, čo je nech počítam akokoľvek 18. Rozdiel pre platiteľa dph je -2. Z toho samozrejme platí odvody .... Minimálne do zdravotnej poisťovne, keď už iní nie. Nebodaj mal zamestnancov, to už ani nehovorím...

to je iná sila.... podnikateľ zaplatí za tú česť, že môže pracovať pre štát
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Váhostav, keď išla firma dolu vodou, Váh sa nemal zastaviť, mal ju potopiť. No niekto jej hodil záchranné koleso, zachránil ju, možno? A vôbec mu nevadí, že stovky ďalších utopil ... ( topiaci nech sa aj slamky chytá )
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Včera bola o tom reportáž aj v správach RTVS.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Llívia
Včera bola o tom reportáž aj v správach RTVS.
aspoň že môžu mať dobrý pocit, že podporujú chudobných juhoameričanov z Kostariky
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Ešte niekto pochybuje o tom, že ustanovenia zákonov, ktoré to umožňujú, sú zámerné?
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Obrať zo zákona nie je okradnúť. Odrbať. Juuuj, tajko, to nie sú moje kruhy, olympijské. A Slovenská olympiáda, kto viac a kto o viac ... a jedno je koho ...
2 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

... mňa by zaujímalo, že tí subdodávatelia, čo aj prežijú, či budú aj v budúcnosti znova subdodávateľmi reštrukturovaného; lebo ak nie, kto bude plniť jeho lukratívne zákazky?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
Ešte niekto pochybuje o tom, že ustanovenia zákonov, ktoré to umožňujú, sú zámerné?
Uhm...mám menovať ?
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Váhostav niečo podobné urobil už v roku 2002 . Všetky dlhy nechal na firme Váhostav a.s. , ktorá išla potom do konkurzu a založil si novú firmu s názvom Váhostav - SK a.s. a s čistým štítom išiel ďalej
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

wirgi
Váhostav niečo podobné urobil už v roku 2002 .
... a urobí to aj do tretice!
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Čiže cenový návrh na diaľnice a postaviť ich....to mohlo byť aj napr. za 15 % z obvyklej ceny a ešte ako bonus "zarobiť" na DPH. ...Potom v pohode zvýši na sponzoring- to aby sa darilo...
No a čo ja? Idem zaplatiť daň- to aby sa nejako vyrovnalo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no ve´d tých 15% majú z tej dph a platby od štátu majú ako všimné Mali by sme si brať vzor, jak sa má podnikať
0 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
karakul
... mňa by zaujímalo, že tí subdodávatelia, čo aj prežijú, či budú aj v budúcnosti znova subdodávateľmi reštrukturovaného; lebo ak nie, kto bude plniť jeho lukratívne zákazky?
je to neuveriteľné, ale takých ľudí/firiem je nespočetne veľa. Mnohí stále nechápu, že nie je OK robiť iba pre samotnú robotu.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Široký by mal byť financ ministrom.
Jeho myslenie na ojesexovanie štátu je proste geniálne...aspoň by vedel klepnúť po prstoch tým ostatným a zmenili by sa aj tie fasa zákony.

Váhostav neplatí, no štát mu štedro vracia dane
http://www.etrend.sk/ekonomika/vahos...acia-dane.html
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
Široký by mal byť financ ministrom.
Jeho myslenie na ojesexovanie štátu je proste geniálne...aspoň by vedel klepnúť po prstoch tým ostatným a zmenili by sa aj tie fasa zákony.

Váhostav neplatí, no štát mu štedro vracia dane
http://www.etrend.sk/ekonomika/vahos...acia-dane.html
Kokso, tak toto je tazka nechutnost. Ba mozno aj zvrhlost. Ale zase sa nic ndeje, lebo medzi osklbanymi su len zli neslusni podnikatelia a zlodeji, ako sa nam tu niektori snazili naznacit v "u starej Blazkovej".
1 0
UctoPRO UctoPRO

UctoPRO je offline (nepripojený) UctoPRO

Tu by sa oplatilo vytvoriť spoločenský tlak na vládu SR vo veci DPH.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
buchač
Široký by mal byť financ ministrom.
Jeho myslenie na ojesexovanie štátu je proste geniálne...aspoň by vedel klepnúť po prstoch tým ostatným a zmenili by sa aj tie fasa zákony.

Váhostav neplatí, no štát mu štedro vracia dane
http://www.etrend.sk/ekonomika/vahos...acia-dane.html
Široký JE financ-ministrom
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať