Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť medvedíka obyčajného, mám diery v travniku a neviem ako ho vyhnať. Poradí niekto ?

Ako sa zbaviť medvedíka obyčajného, mám diery v travniku a neviem ako ho vyhnať. Poradí niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Rád je na internete veľmi veľa, stačí si dať do google medvedík v záhrade.....nám pomohlo prevápnenie záhrady....neznášal to a prestal klásť vajíčka.
    Dáša_ Geniálna rada niečo na spôsob - klin sa klinom vyráža. A potom otázka, jak sa zbaviť krtka. Ale myslím si, že máš v podstate pravdu.
    tannenkau kedysi som si do maminej záhrady doviezol

    keď boli nové zemiaky (v polovičnej veľkosti) dohryzené na 1 konci aj o 60 m ďalej na druhom, tak som to v podstate vzdal

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Najlepší predátor na medvedíka sú sliepky. Naši tiež mali plno medvedíkov v záhrade. Odkedy vypustili sliepky do celej záhrady, medvedíky zmizli.

    Pravdou je, že zmizla aj celá zeleň, záhrada je teraz ako mesačná krajina. Sliepka je v podstate likvidátor - všetkého.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ved to je chrobacik, co za diery moze urobit?
    Ked sa nam po 2 tyzdnoch od polozenia travoveho koberca nastahoval krtko udernik, to bolo ine zufalstvo - 100 krtincov za par dni...
    Vcera som si vsimol 2 diery asi od hrabosa/hryzca. V sobotu som kosil a nevidel.
    Tak ake su tie diery od medvedika?
    Hadam do nich vopchat nejaku granulu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma nejde o diery, ale o tú paseku, ktorú dokáže narobiť na úrode, mne poničil značnú časť paprikových plánt. Treba kúpiť pre ne krmivo
    paťuška Tak to by som ti priala takých pár medvedíkov v záhrade a potom by si mal iný názor na "chrobáčika" . Narobí nenormálne škody nie v trávniku, ale podžiera všetko, čo práve vysadíš, paradajky, papriku, zeler, skrátka všetky priesady krvopotne vypestované alebo kúpené.
    vicktor nooo ale otazka znie - ako vyhnat medvedika, mam diery v travniku.
    Aspon pridaj ako s nimi bojujes.
    lacotinka Prírodu neoklameš
    medvedicine vajíčka potrebujú prehriatu zem

    preto vykosí všetko, čo tieni zem nad JEJ vajíčkami
    ale nie veľa
    iba cca kruh s priemerom menším ako 1 meter
    paťuška Ak mám chuť bojovať, nalejem na diery alebo na zem, ktorá je viditeľne podrytá vodu s jarou alebo nejakým iným prostriedkom na umývanie riadu napr.pax a pod. ( lacnejší variant) v pomere asi 1 štamprlík na 10l vody - to zistíš sám, pri akej koncentrácii ho vyženieš. On vylezie, je omámený, ale musíš ho aj zneškodniť, lebo po čase sa preberie a ide znovu "do práce".
    Prajem Ti veľa chuti do boja :-)
      zbaliť

    Ako sa zbaviť medvedíka obyčajného, mám diery v travniku a neviem ako ho vyhnať. Poradí niekto ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.