Zavrieť

Porady

Môžem podať sťažnosť na obec pre časté a hlučné púšťanie rozhlasu, ktoré nám ručí rovno do okna a zakaždým zobudí moje malé dieťa zo spánku?

Dobrý deň, bývame v obci na hlavnej ceste, v bytovke na prvom poschodí. Rovno do našich okien máme natočený a pustený reproduktor miestneho rozhlasu, ktorý by zobudil aj mrtveho. Na tom by nebolo nič zlé, no rozhlas vysiela v priemere 5 krát do dňa, aj po 15-20 minút dlhé oznamy, z toho je 95 % reklama. Máme doma malé dieťa, ktoré často cez deň spí, no zákon schválnosti, vždy keď zaspí, ho zobudí práve rozhlas. Potom samozrejme je problém ho ďalej uspať, a takto to máme každý pracovný deň. Ide leto, nemôžeme mať otvorené okná dokorán, ani nijak, lebo ten hluk je neznesiteľný.

A teda moja otázka je, či sú nejaké paragrafy alebo nejaké zákony, čo upravujú takúto situáciu? Keď nesúhlasím s tým, aby by mi v nadmernom hluku bola x-krát denne servírovaná reklama miestnym rozhlasom, duplom keď sa snažím dieťaťu vytvoriť spánkový režim, a moja snaha je stále a stále marená rozhlasom? Ako sa môžem proti tomuto brániť?

Vopred ďakujem za všetky komentáre.
4 komentárov     zbaliť
Peggynka Už si bola na obecnom úrade?
natassa22 Áno, bolo mi povedané, že zistia, či sa to dá otočiť iným smerom. No nič sa nedeje. Tam kým neprídem s oficiálnym papierom opretým aspoň o jeden paragraf, tak sa nič diať nebude.
Peggynka Ešte ti dám jeden tip;ak púšťajú hudbu,sú povinní platiť SOZA: http://www.soza.sk/?id=126
LydaLyda V našej obci už niekoľko rokov vyhlasujeme len 2x za deň a to raz o 10 h doobeda a raz o 16 h poobede, už sú tak naučení aj predávajúci podnikatelia, preto si dajú vyhlásiť oznam deň dopredu, že prídu napríklad ráno o 8 h predávať .... a funguje to.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Tu to máš a pošli im to písomne (doporučene).Dala by som im termín (30dní) a potom sa môžeš dožadovať svojich práv na súde.BTW. to si na tom ešte dobre,u nás jeden zúri (robieva nočné) a býva pri kostole-má trikrát denne zvony (a keď niekto zomrie,tak 5x )
    http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-...dskych-vztahov
    Naposledy upravil Peggynka : 22.05.15 at 20:05
    natassa22 no krásne. teraz neviem, či sú horšie tie zvony, alebo super hlas našej vyhlasovateľky spolu s tými ludovkami.
    Ďakujem pekne za radu, pripravím si to písomne podľa tvojich inštrukcií a zašlem im to tam.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Nuž a keby si nepochodila,ako to u ''nás'' zvyčajne býva kúp mužovi dobré kliešte:-) :-) :-)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    My sme mali opacny problem. Amplion na konci hlucnej ulice,nikdy sme nepoculi dolezite oznami.
    Pisomne sme poziadali o prelozenie a presmerovanie amplionu.Do mesiaca nam vyhoveli.

    Asi treba podat staznost a ziadost pisomne a oficialne,nielen ustne,alebo telefonicky, skor dosiahnete napravu


    mrk aj sem http://www.porada.sk/t139067-obecny-rozhlas.html

    ...a na odlahcenie .-) http://www.porada.sk/t112250-kostoly-zvonenie.html
    Ing. Ľubomír Janoška
    Klasicky sa to rieši tak, že obecné zastupiteľstvo schváli všeobedne záväzné nariadenie, ktorým určí vysielací čas obecného rozhlasu (a v prípade dobrej vôle poslancov obmedzí vysielanie na potrebný text, bez hudby + reklama naviazaná na oznamy, nie samostatne).

    Môžem podať sťažnosť na obec pre časté a hlučné púšťanie rozhlasu, ktoré nám ručí rovno do okna a zakaždým zobudí moje malé dieťa zo spánku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.