Zavrieť

Porady

je napadnutelne darovanie nehnutelnosti darovacou zmluvou za zivota v ramci neskorsieho dedicskeho konania?

Prebehla zmena vlastnika bytu formou darovacej zmluvy (v ramci rodiny - z matky na dceru) Darca ma obavy, ci po jej smrti v ramci dedicskeho konania nebude toto jej rozhodnutie (byt darovat) napadnutelne rodinou jej druheho neboheho dietata, ci si nebudu narokovat na polovicu bytu. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V zmysle § 473 občianskeho zákonníka však zákonný podiel nebohého dieťaťa môžu zdediť len jeho deti alebo vnúčatá (nie iná rodina).

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak by mala ešte majetky,išlo by o tzv.započítanie daru v dedičskom konaní,o ktoré by mohli žiadať dediči zosnulého potomka: http://www.freereality.sk/clanky/dar...icstva-takto-/
    Mária27 potomci, nie všetci dediči (napr. nie manžel )

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nárokovať si môže. Nedostane ale nič. Ak raz darovala za života, tak to bolo jej rozhodnutie.

    Je ešte aj iný majetok, ktorý by išiel do dedičského konania? NApr. druhý byt, nejaké pozemky alebo vyššia suma hotovosti či zostatku na jej účte?
    kamka78 Dakujem za odpoved. Darca ma k dispozicii penaznu hotovost, ktoru ale planuje v kratkej dobe tiez darovat a to prave pozostalej rodine po zosnulom dietati. Cize do dedicskeho konanie by prakticky isli iba nejake "omrvinky".

    je napadnutelne darovanie nehnutelnosti darovacou zmluvou za zivota v ramci neskorsieho dedicskeho konania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.