Zavrieť

Porady

Nárok na zamestnaneckú prémiu

Osoba zamestnanec od 1.1 do 1.6 a potom pracujúci na dohody o PČ nemá nárok na zamestnaneckú prémiu, pretože neodpracoval celých 6 mesiacov, ale len 5 mesiacov a 1 deň, že? A ešte osoba poberajúca celý rok invalidný dôchodok v sume nad 3803,33 ročne a zamestnaná od mája do decembra na čiastočný pracovný úväzok s príjmom 393,30 ročne tiež nemá nárok na zamestnaneckú prémiu z dôvodu nízkych príjmov. Invalidný dôchodok sa nepočíta ako príjem, že? Ďakujem Vám za potvrdenie môjho názoru alebo jeho poopravenie. Prajem Vám pekný deň
Naposledy upravil kubkokubko : 02.02.16 at 11:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Czbebe je offline (nepripojený) Czbebe

    som účtovníčka Czbebe
    Nárok na zamestnaneckú prémiu za rok 2015 už nemá nikto
    !
    kubkokubko Aha dakujem za informáciu

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://www.etrend.sk/podnikanie/dole...roku-2015.html

    Zamestnanecká prémia za rok 2015

    Hoci je zamestnanecká prémia naďalej v zákone o dani z príjmov, v praxi už nebude mať nik na ňu nárok. Od januára 2015 sa totiž zaviedla ročná odpočítateľná suma na zdravotné odvody 4 560 eur. Z ročnej minimálnej mzdy 4 560 eur po odpočítaní odvodov na sociálne poistenie (9,4 %) vychádza vyšší základ dane ako nezdaniteľná suma 3 803,33 eura.


    Už len nastáva otázka, a kto si neuplatnoval odp.položku na ZP?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kubkokubko Dakujem za super odpoved
    berere ani im nepatri ZP? Ď.
    jales A ak zamestnanci nemali uplatnenú odp. položku zo ZP s tým, že to bude zohľadňovať až ZP pri ročnom zúčtovaní.
    mints tak podľa mňa to bude príjmom pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2016
    jales Robila som jedno daňové priznanie, ktorému vychádzala aj zamestnanecká prémia. Na základe potvrdenia od zamestnávateľa neviem, či si uplatnil odp. položku zo ZP. Takže už ju skrátka vôbec nemôžem uplatniť?
    kn-alka podľa mňa v niektorých prípadoch môže vyjsť zamestnanecká prémie, kolonky na to v DP sú, takže ak vyjde, treba uplatniť

    v elektronickom formulári ti to nedalo ako chybu? ak nie, tak je to OK
      zbaliť

    Nárok na zamestnaneckú prémiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.