Zavrieť

Porady

Faktura prelom mesiacov a DPH

Pekny den, chcela by som sa opytat, ako mam postupovat v nasledovnom pripade:
Mesacny platca DPH A fakturoval Platcovi DPH B. Dodanie bolo 25.3.2016 ale firma A vystavila fakturu 06.04.2016 - splna podmienku do 15 dni. ALE. K tejto fakture som sa dostala az teraz pri uctovani stvrteho mesiaca, kedze "vsak datum vystavenia je stvrty mesiac". Kontrolny vykaz dph i danove priznanie dph bolo tym padom podane v stvrtom mesiaci za marec bez tejto faktury. Co mam robit? Dakujem velmi pekne za vsetky rady, ja som bezradna. Ak podam teraz opravne bude pokuta? Za marec sme mali NO aj ked zaratam tuto fakturu, stale vyjde NO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Happy1 je offline (nepripojený) Happy1

    Happy1
    Podať dodatočné DP k DPH,ak je to vaša vystavená faktúra, DPH musíte za daný mesiac 03/2016 priznať a aj doplatiť ak vznikne povinnosť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Timush Povinnost nevznikne stale mi ostane nadmerny odpocet. A neviete ako je to s pokutou? V akej vyske by mohla byt? A dakujem velmi pekne.
    evuš ..pokuta nebude...
    Timush Ďakujem Upokojili ste ma.
    alicacka Súhlasím, v každom prípade treba podať dodatočné DP. Inak, výška pokuty závisí vždy od závažnosti "prešľapu". Mne sa stalo, že klient neodovzdal faktúru a pri úhrade som prišla na to, že ešte jedna faktúra musí byť. Preto sme podali dodatočné DP. Mali sme doplatiť nejakých 140 Eur a pokuta bola okolo 20 Eur.
      zbaliť

    Faktura prelom mesiacov a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.