Zavrieť

Porady

pôžička z nebankovky na byt nevysporiadaný po rozvode

dobrý den...chcem sa opýtať za kamaratku ktorá nemá internet.Je rozvedená dva roky k BSM ešte nedošlo ,nevedia sa dohodnúť na vyplatení...Bývalý sa jej vyhráža že si na byt má tam trvalé bydlisko,vezme pôžičku z nebankovky a nebude ju splácať,nech si tú jeho časť vezme kludne exekútor...Môže toto urobiť?! ako by to bolo keby sa tak stalo? býva na ubytovni ,príde exekútor a predá byt?dakujem za odpoved
misoft Nuž - čo sa tej pôžičky týka. Ak sú rozvedení a on si zoberie pôžičku od nebankovky - bude to len jeho dlh. A keby sa začal v tom angažovať exekútor (po nesplácaní) - tak v prvom rade by mu šiel najskôr po jeho príjmoch, účtoch.
Na druhej strane, pokiaľ by šiel po "jeho časti" bytu - exekútor by najskôr ju oslovil (predkupné právo), aby mohla si odkúpiť. Ak by sa nerozhodla, bola by dobrovoľná dražba jeho časti (ale to by sa muselo rozdeliť BSM súdne) a možno by tú "jeho časť" odkúpila za zlomok ceny (pretože málo kto kúpi 1/2 bytu, ak tam býva ešte druhý spolumajiteľ).
helicka dakujem ja som si presne toto myslela,aj som jej to hovorila,len neverila...toto jej ukázem,dúfam že tá časť o byte ju presvedčí a prestane sa tak báť..pekný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    pôžička z nebankovky na byt nevysporiadaný po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.