Zavrieť

Porady

Stravne listky z dovodu kozneho problemu

Ahojte potrebujem serioznu radu. Pracujem 7 mesiacov v potravinach siet supermarketov. Priblizne po 3 mesiacoch som dostal ekzem na ruke. Neriesil som to, casom sa ten ekzem rozsiril a v sucasnosti ho mam na oboch rukach. Cervene flaky a lupe sa koza obcas to aj svrbi. Pracujem s peniazmi, vykladam tovar a robim aj skladnika. Ruky si pravidelne umyvam neviem kde som to schytal. Ako dieta som mal atopicky ekzem po 20 rokoch ma strasi toto. Po sviatkoch to chcem riesit lebo sa mi to zhorsilo. No lenze okrem tohto problemu som sa dozvedel ze lekar neviem ci aj kozny mozne vystavit dokument pre zamestnavatela kvoli stravovaniu. Zamestnavatel cez blbu vyvarovnu nam nosi obedy casto krat nechutne a casto sa opakuju, radsej by som dostava, stravne listky a mna zaujima ci cez skrz ekzem je mozne vystavit koznym lekarom takyto doklad. A ci je za to extra poplatok nejaky.
4 komentárov     zbaliť
buchač Myslím si, že si to niekde neschytal.
Ono sa to len znovuobjavilo, niečo to podnietilo.
Myslím si, že je potrebné riešiť skôr ten ekzém a nie nejakú blbú vývarovňu.
Spomínaš, že si nechceš robiť problémy. Lenže Ty si ich síce sám nemusíš nenarobiť, tie môžu mať podnet úplne inde. Napríklad v nejakej sťažnosti od zákazníka....a dalo by sa pokračovať.
Napríklad aj tým, že by si mal podstúpiť vyšetrenie u lekára, či môžeš prísť do styku s peniazmi a potravinami.
Toto by malo zaujímať aj zamestnávateľa...a nie nejaké lajstro ohľadom blbej vývarovne.

Tým extra poplatkom si ma ale vcelku solídne dostal.
Nikdy sa neprestanem čudovať nad takýmito otázkami.
kopretinka ten exém môže byť alergia na nikel-peniaze.Len ma zaráža jedna vec,skladník chodí do pokladne?To v ktorom reťazci?
korela Čo sa stane dve hodiny po tom, čo prijmete pokladničný bloček?
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...dnicny-blocek-
korela A nejakú blbú vývarovňu by som aj dávala do súvisu s imunitou. Ide o zdravie zamestnancov a nie krytie členov parlamentu v podporovaní umelej zamestnanosti práve aj tými vývarovňami. Veľmi často ide o najhoršiu kvalitu mäsa, používanie mrazených jedál a polotovarov, takmer bez zeleniny, lacné oleje, plno éčok, konzervantov. Niečo hanebné v dnešnej dobe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja by som riesil v provom rade tu stravu. Vela koznych lisajov a ekzemov je sposobene autoimunitnymi reakciami a casto ma aj kozny lekar problem zistit, o aky typ ide. Stravou vela podobnych problemov zacina aj konci. Samozrejme, ten kozny problem sa treba snazit riesit aj cez lekara.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu asi nehľadáš riešenie na liečenie alebo možnosť liečenia ekzému, zo zdravotných dôvodov máš nárok na stravné lístky, nemusíš sa stravovať nechutným jedlom, ale musíš doručiť zamestnávateľovi lekársky nález a odporúčanie stravy zdravotnému stavu primeranej, preto hľadaj lekára, ktorý by ti toto potvrdenie vydal - kožný, dermatológ, dietológ, alergológ, ktorýkoľvek lekár a keďže je už prakticky po sviatkoch, určite rieš svoj zdravotný problém čím skôr

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ako dieta som mal atopicky ekzem po 20 rokoch ma strasi toto.
    ------------------------------------------------------------------

    Stres: Ruka v ruke s atopickým ekzémom ide aj stres. Ak patríte medzi nešťastníkov bojujúcich s týmto druhom ochorenia, určite ste si všimli zhoršenie jeho prejavov vplyvom vypätých situácií, ktoré nezaťažujú iba psychiku, ale i organizmus. Zvýšené hladiny kortizolu sú teda jedným z hlavných aktivátorov zhoršenia ekzému a u niektorých pacientov s vrodenými predispozíciami môže byť dokonca jeho spúšťačom.
    Hoci nie je možné zbaviť sa atopického ekzému úplne a navždy ho vyliečiť, jeho prejavy môžete dostať pod kontrolu vyvarovaním sa uvedených faktorov, ale i vhodnou voľbou liekov.
    http://www.pluska.sk/izdravie/liecba...tologicka.html
    https://www.google.sk/search?q=stres...IbKE8QfzrZmoDA
    Mal by si namiesto stravných lístkov riešiť tvoj ekzém na rukách. Navštív dermatológa a začni si ho liečiť, aby sa ti zmiernili príznaky, pretože sa nedá úplne vyliečiť. Bolo by aj vhodné zmeniť zamestnanie, pretože ti neprospieva striedanie zimy a tepla keď chodíš ako skladník do chladeného skladu. Samozrejme, častým umývaním rúk si ich vysušuješ, ale ekzém je treba premasťovať, aby koža nepraskala a ekzém sa nezhoršoval. V každom prípade by si mal ísť dermatológovi na vyšetrenie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ekzem moze byt v prvom rade dovodom na preskumanie, ci mozes pracovat s potravinami. Zamestnavatel moze od teba vyzadovat opatovne potvrdenie, ze si sposobily na taku pracu.
    Co sa tyka stravnych listkov namiesto stravovania dovazanym jedlom, je taka moznost, ale to by sa musela dokazat suvislost medzi stravou a ekzemom a gastroentrolog by ti musel vystavit potvrdenie, ze sa nemozes stravovat standardne v jedalni. Aj potom je na zamestnavatelovi, ci ti zabezpeci dietnu stravu dovozom alebo to vyriesi listkami ci financne.
    leonardos mam kolegynu ktora nemoze jest citrusy lebo dostane zachvat, normalne jej dava zamestnavatel listky. Cize tym ekzemom by som si skomplikoval zivot? Totiz zamestnavatel nepreplaca odbornu sposobilost na vykon prace. Nechcem si robit problemy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie dovozom stravy, na stravny lístok nemáš nárok. Môžeš požiadať o finančný príspevok na stravovanie, ktorý však nebude predmetom odvodov a daní, ak budeš mať potvrdenie odborného lekára že vzhľadom na svoj zdravotný stav potrebuješ špeciálne dietne stravovanie
    korela Keď to takto pôjde ďalej, tak je iba otázkou času, kedy lekári budú vystavovať potvrdenia o zdravotnom stave čoraz častejšie. Existuje vôbec na Slovensku pre bežných zamestnancov vývarovňa na báze zdravej a kvalitnej výživy? Tomu predsa dnes nemôže nikto ani uveriť.

    Stravne listky z dovodu kozneho problemu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.