Zavrieť

Porady

Výška cestovných nákladov

Som SZČO, neplatca DPH. Príjmy mám 24.000 eur, používam súkromné motorové vozidlo, ktoré nie je v obchodnom majetku. Zaplatil som dan z motorových vozidiel, teraz robím cestovné na auto. Aby som znížil základ dane tak som vypísal 15.000 eur na cestovné. Je možné takú sumu dať do výdavkov? Kto má s tým skúsenosti? Vediem daňovú evidenciu . ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si ho používal v podnikaní, môžeš si zaúčtovať pracovné cesty a vyúčtovať náhrady, tie budú VOZD. Len upresním, že cesta z domu na miesto a z miesta pracivdelného pracoviska nie je pracovnou cestou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik skôr si myslím, že v prípade "pravidelného pracoviska" by bol problém so závislou prácou, ako s dochádzaním...
    Tweety to nenapísal, či robí len pre jedného tzv. zamestnávateľa
    jslancik veru, nenapísal. ale s takým predpokladom si začala ty
    jslancik mohol si to spraviť aj lepšie... hlavné, že fakturácia je pravdepodobne pre jedného klienta... vôbec nie je podozrivé... keď sa tváriš, že toho jedného dennodenne hľadáš...
    ivka70 Kedze autor komentar, o ktorom sa diskutuje, zmazal, prikladam:
    kittike23 (08:51) tak evidujem KM, že dochádzam každý deň do Devínskej Novej Vsi - 170 km tam a späť. - + napísal som hľadanie prác v okolitých miest.
      zbaliť

    katu77 je offline (nepripojený) katu77

    katu77
    Nemôžeš si vymyslieť sumu 15.000 eur a to odpísať..na to máš vzorec aby si vypočítal výšku cestovného + diéty podľa zákona.
    jslancik veď vypísal si CP v súhrnnej hodnote 15k. nemajme ho za úplne blbého

    Výška cestovných nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.