Zavrieť

Porady

Hlásenie 2016 a mesačné prehľady

Do hlásenia na r. 0 spočítavam sumy z mesačných prehľadov z r. 0. Máme len 1 zamestnanca. Ale táto suma na r. 0 hlásenia mi nesedí s úhrnom zúčtovaných a vyplatených príjmov z RZD práve o sumu nedoplatku RZZP. Nedoplatok RZZP som v mesačnom prehľade odpočítala od zdaniteľných príjmov, no v RZD mi túto sumu dalo na r. 05b - poistné a príspevky do ZP. Je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa24 je offline (nepripojený) pepa24

    ekonómka, mzdárka pepa24
    Ahoj, práve včera som riešila rovnaký problém. Máme takmer 70 zamestnancov, takže som dlhšie hľadala ten rozdiel medzi Hlásením a súčtom Prehľadov v riadku 0. Chybu som našla v októbrovom prehľade, kedy som vyplácala preplatky aj jeden nedoplatok z RZZP. Počítač mi započítal v Prehľade do zdaniteľných príjmov výsledok preplatky-nedoplatky. a to je tá chyba.Preplatky sú v poriadku, ale nedoplatok sa tam nemal dostať. Takže sumu zdaniteľných príjmov v októbri musím navýšiť o nedoplatok z RZZP. Pre istotu som volala na náš daňový úrad, lebo je mi jasné že krížom krážom musia všetky sumy sedieť a pani mi povedala, že aby som urobila opravný výkaz Prehľadu za október a odovzdala ho spolu s Hlásením. Sankcie za to nie sú žiadne.
    Našťastie nejde o chybu v odvedených daniach iba v papieroch. A ten riadok 05b je tiež v poriadku, aj v Hlásení má zamestnanec zdravotné odvody vyššie o sumu nedoplatku.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina27 áno, je to tak, nedoplatok RZZP sa nemal dostať na r. 0 mesačného hlásenia, len preplatky
    podala som aj ja opravný mesačný prehľad a Hlásenie je v poriadku, súčty sedia,
    som rada, že sme prišli k rovnakému záveru :-)
    praca123 U nas mal jeden zamestnanec nedoplatok na Rzzp. V RZD mu do uhrnu zdanitelnych prijmov vykazalo sumu znizenu o tento nedoplatok. Je to spravne. Lebo prehlady nam sedia na hlasenie.
    Kristina27 je to tak, ako písala pepa24, na r. 0 mesačného prehľadu sa objavujú len preplatky RZZP a nedoplatok RZZP je súčasťou úhrnu povinného poistného RZD
    praca123 Dakujem, ale aj tak ved je to suma vyplatenych zdanitelnych prijmov a nedoplatok nevyplacas. Ale ponizis a zvysis odvod.
    Podla toho co pisete suma vyplatenych zd. prijmov nesedi na skutocnost za rok.
    Dakujem za vysvetlenie.
    Kristina27 Mne všetko sedí, suma hrubých miezd zaúčtovaná 2016, zdaniteľné príjmy zamestnancov, mám to overené od daňového poradcu, že to tak má byť a preto som podávala opravný mesačný prehľad, kde som zadávala hrubé mzdy bez nedoplatku RZZP a Hlásenie už išlo dobré...
      zbaliť

    Hlásenie 2016 a mesačné prehľady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.