Zavrieť

Porady

Moze zivnostnik(neplatca DPH) zamestnat zamestnanca na dohodu?

Dobry den, som zivnostnik neplatca DPH a chcel by som zamestnat kamarata na dohodu o vykonani prace cca do 30 hodin mesacne, samozrejme zaregistrujem ho na socialnu a zdravotnu poistovnu a na danovy urad. Chcem sa opitat stanem sa automaticky platcom DPH ked ho budem zamestnavat aj na dohodu? Dakujem a prajem pekny den.
veronikasad Kamarát je evidovaný na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe, zamestnávanie zamestnancov alebo dohodárov nemá nič s dph. Ak ale bude vykonávať opakovanú činnosť, DoVP nie je vhodná, Je potrebná DoPČ.
    Na DÚ ho netreba prihlásiť. Tu sa musíš prihlásiť ty sama ako platiteľ dane zo ZČ.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    melondubnica Dakujem za Vas cas. Takze odporucate ho zamestnat na dohodu o pracovnej cinnosti? A ja sa na danovy urad teda musim prihlasit ako platitel dane, cize to znamena ze uz nebudem moct fakturovat ako neplatca DPH ?, lebo tak vystavujem faktury ako Neplatca DPH.
    Tweety nemiešaj dve dane, daň z príjmu(daň zo ZČ) a DPH sú dve rôzne dane, naďalej budeš fakturovať bez dane pokiaľ nedosiahneš limit na registráciu pre DpH
    veronikasad Stanes sa platiteľom dane zo závislej činnosti a tá nijako nesúvisí s DPH.
    melondubnica Vdaka za vase odpovede, uz tomu rozumiem. Prajem pekny den.
    veronikasad Kamarát je evidovaný na úrade práce?
    melondubnica Nie je na urade prace evidovany a nie je ani nikde zamestnany. Ja ho chcem zamestnat na obcasnu vypomoc ako sofera na dodavku do 3.5 t, ked obcas nestiham.
    melondubnica Takze zamestnat ho na Dohodu o vykonani prace alebo na dohodu o pracovnej cinnosti? Co odporucate alebo co je podla zakonu vhodne, vdaka. a postacuje takyto vzor ? http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...ohOPracCin.pdf
    Tweety písala som, že DoPČ
    melondubnica a ten vzor zmluvy je v poriadku?
    veronikasad Tlačivo je v poriadku, výkon práce nemôže presiahnuť 10 hod. tyzdenne
    melondubnica Ano to viem 10 hod tyzdenne, vdaka.
      zbaliť
    kopretinka 08.04.17 09:30 odstránil(a) z Porady

    Moze zivnostnik(neplatca DPH) zamestnat zamestnanca na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.