Zavrieť

Porady

PP s poistencom vo Švajčiarsku s trvalým pobytom v na Slovensku

Dobrý deň, mám trochu špecifický problém.

Je nejaká možnosť, ako uzavrieť PZ na skrátený úväzok (4 hod. denne) na Slovensku s osobou, kt. je odhlásená v zdr.poisťovni na Slovensku, zdržiava sa vo Švajčiarsku, kde je zdravotne poistená, trvalý pobyt má v SK. Prácu plánuje vykonávať čiastočne na diaľku.
Ďakujem vám za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna problem s uzavretim zmluvy nie je ziadny, len odvody bude treba platit do Svajciarska ....
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laura1 Ďakujem za radu, predpokladám, že tam nebude odpočítateľná položka na zdr. p. (ak náhodou áno, problém by bol vyriešený, v hrubom by mala do 340,- eur).
    ivka70 tazko, kedze nejde o jeho jediny prijem. A ide aj o odvody do SP, nielen ZP ....
    Laura1 je to jeho jediný príjem, odvody do SP tiež riešime ...
    ivka70 a na zakloade coho je poisteny vo Svajciarsku? aky je dovod zakonneho poistenia tam?
    Laura1 má tam povolený pobyt, žije tam s manželom a s dieťaťom, presný dôvod udania pri poistení neviem,
    ivka70 Ak to ma ako spolupoistena osoba, lebo nema ine ZP (asi je este na RD s dietatom?), tak tym PP ci brigadou jej poistenie vo Svajciasku zrusite a musi sa pred zaciatkom prace prihlasit v slovenskej ZP.
    Neviem ,ci jej to bude vyhovovat a ci to za tych 340 eur stoji, ked tam, kde zije, bude mat slovenske ZP .....
    Laura1 "dieťa" má 10 rokov, nie je na rodičovskom. Zatiaľ viac neviem. Ďakujem za trpezlivosť, musím to s ňou predebatovať. (Ja som jej radila, nech si zájde do poisťovne a poinformuje sa osobne)
    ivka70 to iste s poistenim by, myslim, platilo, aj keby bola nezamestnana a len s manzelom v zahranici
    fakt jedine sa informovat v poistovniach
      zbaliť

    PP s poistencom vo Švajčiarsku s trvalým pobytom v na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.