Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva

Potrebovala by som poradiť. Predávam záhradu s chatou. Predávajúci sme dvaja spoluvlastnici. Kupujú to manželia, ktorí nemajú rozdelené BSM. Pripravujem zmluvy. Pôvodne sme mali v úmysle všetci sa dostaviť k notárovi, podpísať zmluvu, odovzdať si peniaze a spolu podať na kataster. Kupujúci manžel má problém prísť k notárovi. Môže byť zmluva len na manželku, ktorá ju podpíše? Podpisy overujú aj na matrike, zviazu tam zmluvy? Ako to prípadne urobiť bez účasti manžela? Ďakujem
buchač Kupujúci manžel má problém prísť k notárovi.
---------------------
Čo je príčinou problému ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusite byt pri overovani podpisov vsetci sucasne.
    Podpisy sa daju overit aj jednotlivo, aj na uplne inych miestach, pripadne v inych mestach.
    A pri kupe a predaji sa overuju len podpisy predavajucich, overenie podpisov kupujucich nie je potrebne, teda ucast kupujuceho manzela nie je na matrike vobec nutna.
    Pokial viem, matrika nerobi sluzby zvazovania zmluv, to robi len notar.
    Zmluvu si ale mozete zviazat sami, nemusi to byt zvazovane notarom.
    Naposledy upravil ivka70 : 18.10.17 at 05:46
    draik Zväzuje.

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    Pripravte zmluvu, podpiste a pošlite im ju poštou na podpis. Nepotrebujete overenie podpisov. Len si dajte do zmluvy spôsob zaplatenia, vás súhlas na vkadové konanie, odstúpenie od zmluvy a pod... Napr. Uhradiť dohodnutú cenu do 7 dní po právoplatnosti vkladu vlastníckeho práva na zaklade zmluvy, dajte si tam, kto bude platiť poplatky na katastri. A odstúpenie od zmluvy ak nezaplatí. Týmto sa vyhnete vybavovaníu na katastri. Kataster vám aj tak zašle oznámenie o vklade... Aspoň takto som to mala ja a prešlo to bez problemov

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pri kupnej zmluve postacuje overenie podpisov predavajucich. Vypracujete zmluvu na oboch manzelov ako kupujuich kazdy ma podiel 1/1. Zmluvu si dokazete zviazat aj sami - dierovacom predierovat zmluvu - previazat snurkou - vzadu prelepit paskou - ziadna veda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.