Zavrieť

Porady

Doprovod s dcérou k lekárovi počas mojej PN

Dobrý večer,
potrebovala by som info ohľadom nasledovného problému. Momentálne som PN kvôli nevolnostiam v tehotenstve, vychádzky mi lekár zatiaľ neurčil. Problém je však v tom, že potrebujem ísť k lekárovi so 7 ročnou dcérou. Som rozvedená a s bývalým manželom odmieta ísť ani s nikým s rodiny. V prípade ak by mi prišla kontrola zo SP je nejaká možnosť že by mi uznali doprovod s dcérou k lekárovi?
Ďakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ...Každú neprítomnosť, hoci aj ospravedlnenú iným lekárom, posúdi posudkový lekár. Vždy však musí zohľadniť situáciu a jej okolnosti, aby určil, či išlo o porušenie liečebného režimu alebo nie. Pokiaľ napr. žijete s dieťaťom sama a musela ste s ním ísť na pohotovosť, je to iné, ako keď žijete v spoločnej domácnosti s manželom, starými rodičmi a idete s dieťaťom k lekárovi, aj keď iní členovia rodiny by tiež boli schopní dieťa sprevádzať....
    http://poradna.hnonline.sk/otazka/mo...i#.WfeLo-uqeK0
    Skor by som sa dohodla so svojim osetrujucim lekarom, informovala ho o situacii, aby ti v pripade nutnosti potvrdil navstevu u neho.
    Lebo ty sama s dcerou nezijes a to, ze dcera nechce ist s otcom nemusi posudkovy lekar vobec brat do uvahy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka.117 Ďakujem veľmi pekne.
    Janka.117 A ešte by som mala jednu otázku bude mi ospravedlnená aj návšteva zubnej hygieny? Viem že počas tehotenstva mám nárok na 2 prehliadky u zubného lekára ale platí to aj u zubného hygienika?
    Dav Podľa toho, ako dlho bude trvať PN. Či až do nástupu na materskú, alebo len do zlepšenia stavu. A podľa toho, ako. či a odkedy už máš dohodnutý termín u zubného lekára.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Teoreticky platí, že tehotné ženy nekontrolujú, či dodržujú vychádzky, alebo celkovo liečebný režim. Ale spoliehať sa na to nedá - je to PN, ako každá iná, aj s povinnosťou dodržiavať liečebný režim. Prípadná kontrola bude posudzovať, či si práve ty musela ísť s dieťaťom k lekárovi - ak budú mať za úlohu len vykonať kontrolu, tak každý normálny človek považuje za správne, aby choré 7 ročné dieťa k lekárovi doprevádzala práve matka. Ak budú mať za cieľ znížiť vyplácanie nemocenských dávok, tak ich nepresvedčí nič. Ak budeš u lekára s dcérou a ak príde rýpavá kontrola, tak si dosledujú, či si bola u svojho, alebo u detského lekára, takže najlepšie bude argumentovať pravdou. Pritom kontrolovať môže tak sociálna poisťovňa, ako zamestnávateľ .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka.117 ďakujem za info. Presne o to mi ide nechcem nikoho klamať len jednoducho potrebujem ísť s ňou k zubnému lekárovi kde je už objednaná ešte pred mojou PN ide o pečatenie zubov a viem že mám ja sama problém udržať ju v zubárskom kresle takže s nikým iným mi tam nepôjde... Tak isto môže nastať situácia že dostane teploty a budem musieť ísť s ňou k detskej lekárke a vtedy ako rodič už nebudem riešiť či mi príde kontrola keď bude jej stav vyžadovať lekára. A PN bude už zrejeme až do nástupu na materskú keďže už mám 36 rokov a mám rizikovejšiu graviditu a problémy.
    ivka70 prave kvoli tomu stavu nemas ani vychadzky .... myslis, ze stres v takom pripade je podpora tvojho zdravotneho stavu? Ty sama by si mala brat ohlad na svoj stav a neriskovat ...
    ivka70 vobec to neplati, ani teoreticky, poznam niekolko aj opakovanych kontrol SP pre zenu na rizikovom tehotenstve ...
      zbaliť

    Doprovod s dcérou k lekárovi počas mojej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.