Zavrieť

Porady

Zateplenie domu

Chcem sa opýtať... Mám z toho už hokej. Niekto tvrdí, že zatepliť dom treba, niekto vraví, že sa v tom nedá dýchať. Máme totiž dilemu či dať šírku tehly 44 a nezatepliť alebo dať 38 tehlu a zatepliť myslím, že 6cm. Bývame na Orave takže zimy si užijeme až dosť. Ale počula som, že ten dom nedýcha, že sa v ňom nedá vetrať. Aké máte s tým skúsenosti????

Ďakujem za všetky odpovede....
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na tvoj dom odrátaj okná a pridaj 3 m2 .
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nesúhlasím s tým, že zateplený dom nedýcha. Je to na tom s čím zateplíš dom. Polystirénom alebo šklovatovými doskami, resp. iným materiálom.
Je pravda, že aj odborníci hovoria, že stenu širky 44 cm netreba zateplovať, ale na Orave sú veru tuhé zimy. Takže ja by som na tom neuvažoval. Jednoznačne zatepliť, sice je to zdraženie stavby, ale na kúrení sa ti to vráti.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

je rozdiel zatepliť starý dom a je rozdiel zatepliť nový dom. U nového som určite za. Pri starom je otázne čo s vlhkosťou ktorú uzavrieme v dome zateplením.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dnes už existujú technológie na vysúšanie starých stavieb.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jana0707
Chcem sa opýtať... Mám z toho už hokej. Niekto tvrdí, že zatepliť dom treba, niekto vraví, že sa v tom nedá dýchať. Máme totiž dilemu či dať šírku tehly 44 a nezatepliť alebo dať 38 tehlu a zatepliť myslím, že 6cm. Bývame na Orave takže zimy si užijeme až dosť. Ale počula som, že ten dom nedýcha, že sa v ňom nedá vetrať. Aké máte s tým skúsenosti????

Ďakujem za všetky odpovede....
Vetráš otvorením okien, tak neviem prečo po zateplení by sa v ňom nedalo vetrať? Jednozančne zatepliť. Dnes postavia dom z kvalitných stavebných materiálov a kožujú aj tak až po zeteplení. Veď tu ide hlavne o šetrenie energií. Kedysi boli riadne šamotom vyvložkované pece a ja neviem aké vykurovacie telesá, ktoré vydržali hriať celú noc. Dnes si odkázaná na drahý plyn, elektriku. Nie je čo riešiť. Máš aj minerálnu vatu, skutočne materiál podľa vlastného výberu. Pošlem Ti ss.kou ešte www. stránku kde sa dozvieš ešte čosi navrch.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith
Dnes už existujú technológie na vysúšanie starých stavieb.
Áno existujú ale ľudia sú lakomí do niečoho takého investovať. A náklady na vysúšanie,zateplenie, úpravy niekedy sú vyššie ako na postavenie novej stavby odizolovanej - suchej.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ninna
Áno existujú ale ľudia sú lakomí do niečoho takého investovať. A náklady na vysúšanie,zateplenie, úpravy niekedy sú vyššie ako na postavenie novej stavby odizolovanej - suchej.
Súhlasím s tebou, preto treba pouvažovať nad tým či kupovať starý dom a rekonštruovať alebo postaviť nový.

Tiež som mal túto dilemu. Na začiatku sme uvažovali o kúpe staršie domu, ale... Mám známeho stavebného inžiniera, ktorý urobil výpočet, že koľko by sa malo investovať na rekonštrukciu. Bola to taká suma, že sme sa nakoniec rozhodli prer stavbu nového domu. A ešte stále je to výhodnejšie, aj keĎ sme kupovali aj pozemok.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Áno a je to presne o tom. A musím podotknúť že starý dom bude vždy starý dom. či statika,či už použité staré technológie ktoré dnes nevyhovujú a vyplavujú časom problémy. V novom si človek vie navrhnúť čo a ako chce. V starom dome sa to často nedá . Zase na druhej strane u novostavby často architekti /česť vínimkam/ navrhnú čo v praxi nie je možné. Počítačovo áno.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pri novom môže zavážiť cena projektu. Keď si dá človek na mieru vyhotoviť tak cena môže vyšplhať aj nad 100 tisíc. Katalógové projekty zase nie vždy splňajú predstavy. Riešili sme kombináciou oboch. Kúpili sme katalógový projekt, ktorý bol najbližšie k naším predstavám, vyžiadali sme súhlas so zmenami. A dali sme zmeny zapracovať do už kúpeného projektu. Takto máme to čo sme chceli, a finančne to bolo oveľa lacnejšie ako na miesru ušiť dom.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Je to presne o tom, aby mal každý predstavu čo od toho očakáva.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ohľadom zateplenia a faktov okolo týchto problémov, či prerobiť starý atď. máš teraz aj v časopise Môj dom. Pozri www. k tomu časopisu. Možno Ti pomôže zorientovať sa čo je pre Teba lepšie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ohľadne zateplenie tiež by som odporúčil časopis Urob si sám. Zatiaľ ma tento časopis nesklamal. Vždy majú jednu hlavnú tému, a ak dobre viem v tomto roku už mali tému zateplenie.
0 0
rudux rudux

rudux je offline (nepripojený) rudux

Jednoznacne zatepluj a radsej viac, nez menej. Kazdy rok sa viac oplaca investicia do hrubsieho zateplovania, nie je to len o teple, ale hlavne o uspore z tepla. No a na Orave by urcite nevahal. A je jedno ci je to stary alebo novy dom.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

rudux
Jednoznacne zatepluj a radsej viac, nez menej. Kazdy rok sa viac oplaca investicia do hrubsieho zateplovania, nie je to len o teple, ale hlavne o uspore z tepla. No a na Orave by urcite nevahal. A je jedno ci je to stary alebo novy dom.
Nemôžem súhlasiť niekedy je menej viac. Treba zvážiť všetky okolnosti a zbytočne to nepreháňať. Všetko má svoje klady ale aj zápory.A tak isto aj zatepľovanie...
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Treba si nechať urobiť tepelný audit.
Podľa mňa. Firmy, ktoré robia zatepľovačky by ho mali robiť už v ponuke.
Máme zateplenú bytovku (10 cm polystyrén) a môžem Vám jednoznačne povedať, že tak ako nepustí panelák teplo von, nepustí ho ani dnu, Jedine otvorením okien a výhodným postavením paneláku sa byt vyhreje. Najlepšie je tým, čo majú byt na JZ.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Síce som nevystudovala stavbarinu, ale mam na to svoj, taky zensky, nazor. Ak zabednis niecim nepriepustnym dom zo vsetkych stran, trepnes tam plastove okna, podla mna ten dom nema ako "volne dychat"
a clovek sa tam musi fakt citit ako vo vakuu.

Takze - osobne si myslim, ze ked zateplis hoci len severnu stranu domu, vymenis stare za nove okna, budes mat v dome teplejsie, usetris na kureni,
= bude to mat svoj vysledny efekt.

Sorry, ak sa mylim
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Je to individuálne. Ale ja kúrim preto, aby som mala teplo v byte a nie na to aby moje "drahé" teplo unikalo stenami, suterénom, strechou. Takže keď zatepliť, tak celkovo. Energetický audit je jednoznačný. Termovízia sa robí tiež celková, nie len jednej steny, suterénu, strechy. Mne keď je zima oblečiem teplú bundu, obujem teplé topánky, dám si na hlavu čapicu, resp. to čo znesiem, na krk šál, na ruky rukavice. Jednoducho z každej strany. A zateplenie je o tom istom. Nie som z komunity spoluobčanov, ktorým v zime stačia šľapky a r.. holá. Pritom sa tiež síce tvária ako by im bolo teplo. Ale mne keď je zima, oblečiem sa celá. V projekte ohľadom zateplenia sa robí aj enegetická úspora, statický posudok atď. Keď mi projektant vypočíta 50 % úsporu na energiách, pre mňa to je jasné, kam moje peniaze nasmerujem. Ale rozhodujeme o nich každý osve. Nikto za nikoho. :p
0 0
MiaP MiaP

MiaP je offline (nepripojený) MiaP

Zateplenie je len vymysel bytoveho družstva ako sa nabaliť na sprostosti ludi.Ako može vačšina rozhodnuť o konečnom verdikte.Ved ludia maju kopu požičiek,veci na splatky a 50.000 na rodinu je na zbytočne zateplenie dosť penazi.Každy sa len ohana,že šak vam vratia za kurenie kopu penazi,ale iba presne tolko,čo budete mes.platiť za zateplenie krat 12.mes.Neviem či to nevychadza ešte aj viac.A ked stati niekto z rodiny pracu tak z čoho platiť?To neni len tak,že 30 ludi povie ano čo su dochodcovia so stalym prijmom,ale mlady ludia nevedia čo bude zajtra
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mala si zákonnú možnosť, odvolať sa na súd. Máš zákonom danú 15-dňovú lehotu využi to. Nestačí tu len vyjadrovať svoj názor, keď neurobíš nič, aby sa niečo zmenilo. A keď prídeš o prácu /ber to prosím tak ako teoretickú alternatívu, ako som ja brala Tvoj názor/ z čoho budeš platiť vysoké náklady na kúrenie? Od 1.9. ide plyn hore o 15%. Ak aj vláda niečo dokáže, podľa mňa maximálne sa im podarí oddialiť zvýšenie ceny plynu. Aj to drahé kúrenie budeš musieť platiť či máš prácu alebo nemáš. Tým, že zateplíte, máš možnosť usporiť na kúrení. Ale pokiaľ sú v byte malé deti, ťažko by som dokázala nepustiť to teplo. Choroby zvlášť z chladu, prievanu sa veľmi často stanú chronickými. Takže ak nesúhlasíš, postupuj o Ti umožňuje zákon.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať