Zavrieť

Porady

Faktúru za dodanie služieb v SR pre odberateľa z EU vystavím bez DPH?

seda

seda je offline (nepripojený) seda

seda
SK platca DPH dodal osvetľovacie práce koncertu, ktorý sa uskutočnil v SR, platcovi DPH v EU. Faktúru vystavím bez DPH s poznámkou prenesením daňovej povinnosti podľa §15 odst.1? Ďakujem.

Zadala som túto otázku na FS a tu je odpoveď:

Pre správne uplatnenie DPH pri službách je potrebné určiť miesto dodania, aby bolo zrejmé, daň ktorého štátu sa uplatní. Daň patrí tomu štátu, v ktorom je miesto dodania služby.
Za predpokladu, ak sa na službu nevzťahuje žiadne z osobitných pravidiel určenia miesta dodania podľa § 16 zákona o DPH, uplatní sa všeobecné pravidlo miesta dodania podľa § 15 zákona o DPH, t.j. ak má odberateľ (zdaniteľná osoba) usadenie (sídlo – miesto podnikania) v inom členskom štáte, miesto dodania služby je tento štát (§ 15 ods. 1 zákona o DPH), dodávateľ (tuzemský platiteľ dane) vystaví faktúru bez dane, s textom „prenesenie daňovej povinnosti“.

A tak som sa rozhodla že pôjdem s § 15 ods. 1
Naposledy upravil seda : 13.06.18 at 11:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    u.martina

    u.martina je offline (nepripojený) u.martina

    u.martina
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    monika.a

    monika.a je offline (nepripojený) monika.a

    monika.a
    faktúru vystavíš bez DPH s prenosom daň.povinnosti podľa § 15 ods. 1 a uvedieš ju do súhrnného výkazu

    Faktúru za dodanie služieb v SR pre odberateľa z EU vystavím bez DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.