Zavrieť

Porady

Krádež peňažnej hotovosti

rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

V roku 2003 sme mali vo firme krádež, pričom ukradli z pokladne hotovosť.
Polícia začala vyšetrovanie a v roku 2004 bolo prerušené, páchateľ samozrejme neznámy.

Ako to zaúčtovať v podvojnom účtovníctve?
Môžem dať ukradnutú hotovosť do nákladov ?
Keby mi dali z polície doklad, že pátranie bolo prerušené už v roku 2003, musím podávať dodatočné priznanie k DPPO ?
Usporiadat
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Dobry den,
v maji nam vykradli auto a majitelovi ukradli okrem ineho cca 4000EUR trzbu. Prave mi prislo rozhodnutie, ze prerusuje paranie nakolko sa nezistilo dostatocne mnozstvo dokazov voci urcitej osobe (aj ked samozrejme nasli elektroniku, ktoru ukradli, ale v kocurkove staci povedat ze v meste 200km od miesta cinu isiel nejaky ujo okolo a predal mi ipad za 100Eur a hned aj laptop za 200Eur... no a vsetci mu verime ). Elektronika sa nam vratila, peniaze samozrejme nie.
Ako to mam zauctovat v JU? Resp. aky je to bude pre mna vydavok? Je to danovo uznatelny "naklad" alebo nie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je to VNZD na základe rozhodnutia - páchateľ neznámy, tú škodu=hotovosť máš predsa v tržbách, t.j. POZD...som sa preklepla v skratkách, prepáč, správne má byť
je to VOZD na základe rozhodnutia - páchateľ neznámy, tú škodu=hotovosť máš predsa v tržbách, t.j. POZD.
Naposledy upravil KEJKA : 03.11.12 at 17:42
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

no ved prave, trzby su POZD a teraz mam super nedanovy vydavok... Idem to teda zuctovat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prepáč, opravila som sa............. VOZD
fortunka Pozri príspevok
no ved prave, trzby su POZD a teraz mam super nedanovy vydavok... Idem to teda zuctovat.
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

))) super! Idem to opravit ))
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Prosím Vás, nám ukradli hotovosť v r. 2011, účtované na 549/211, pripočítateľná položka v daň.priznaní. Páchateľ sa však našiel (kamery ho usvedčili) a v roku 2012 máme z polície obžalobu aj trestný rozkaz voči obvinenému. Čo s tým mám urobiť účtovne a daňovo? Pohľadávka voči obvinenému... a ďalej? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zauctovala by som 378/648 odpočitateľná položka
pohľadávka voči pachateľovi.
Podľa mna ste tu škodu zaúčtovali priskoro a teda nesprávne. Vyšetrovanie nebolo uzavreté.
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Ano, az teraz ked to riesim som si uvedomila ze na 549 to este nemalo byt. Dakujem za odpoved.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Podľa môjho názoru, každé odcudzenie sa musí zaučtovať hneď, bez ohľadu na vyjadrenie polície. Odcudzenie hotovosti má byť správne vo finančných nákladoch. 569/211.
Ak v roku 2011 ešte nebola k dispozícii správa z polície, tak sa aj muselo vyhodnotiť daňovo iba ako nedaňový výdavok a PP V DP.

Až v roku 2012 majú výsledok, preto sa naučtuje pohľadávka voči známemu pachateľovi 378/668. (kvôli reciprocite účtov N a V/
Účet 668 bude nedaňový výnos OP v DP, lebo prislúha k výdavku, ktorý bol nedaňový.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
do vyjadrenia polície sa neúčtuje o škode, ale o pohľadávke hoci aj voči neznámemu páchateľovi, tak to malo byť účtované. Súhlasím s účtom 569, ale až v roku, ked polícia uzavrie prípad.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať