Zavrieť

Porady

Prečerpaná dovolenka

Mám problém. Zamestnanec končí PP dohodou. Vyčerpal však viac dovolenky ako má do tohto dátumu nárok. Ako to mám riešiť?Ako mám vypočítať zrážku zo mzdy?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

StanislavaF
a je to teda správny postup?
Správny, pretože náhradu za dovolenku, na ktorú nevznikol nárok je potrebné vrátiť. § 117 ZP.
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Ja by som tie dni dovolenky zaplatila aj zrazila a bola by z toho 0.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Takže vykrátim hrubú mzdu. Tak neako som to pochopila keď som si prečítala § 117 ZP. Lebo keby som to zrazila z čistej mzdy tak by boli zaplatené odvody a to je hlúposť. Rozmýšľam správne????
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

zrazíš to z hrubej mzdy
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

ja to robim tak, čo mi aj poradili naši programátori, že mám vo výplate kolónku preplatená dovolenka a tú zadám s mínusovým znamienkom.
Tak mi vlastne stiahne náhradu za dovolenku, čo bola zaplatená. Je to z hrubej mzdy, vyráta mi z toho aj odvody. dúfam, že je to správne.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Tony1 Pozri príspevok
ja to robim tak, čo mi aj poradili naši programátori, že mám vo výplate kolónku preplatená dovolenka a tú zadám s mínusovým znamienkom.
Tak mi vlastne stiahne náhradu za dovolenku, čo bola zaplatená. Je to z hrubej mzdy, vyráta mi z toho aj odvody. dúfam, že je to správne.
poradí mi niekto?
0 0
Janakana Janakana

Janakana je offline (nepripojený) Janakana

katkaj Pozri príspevok
Krátiť zo mzdy sa musí ale čo s tými dňami čo bol človek na dovolenke a nemal na ňu nárok? Niečím sa musí vyplniť tá neprítomnosť v práci
Mala som kontrolu zo soc. poisťovne a tam mi vytkli, že za prečerpanú dovolenku - nemôžem krátiť vymeriavace základy, hrubú mzdu (ale máme sa to poriešiť ako škodu, ktorú spôsobil zamestnanec zamestnávateľovi- zrážka z čistej mzdy.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Janakana Pozri príspevok
Mala som kontrolu zo soc. poisťovne a tam mi vytkli, že za prečerpanú dovolenku - nemôžem krátiť vymeriavace základy, hrubú mzdu (ale máme sa to poriešiť ako škodu, ktorú spôsobil zamestnanec zamestnávateľovi- zrážka z čistej mzdy.
fakt zaujimave, VZ na SP je prijem za vykonanu pracu, ktory <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CMATLOV%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5 Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Arial Narrow"; panose-1:2 11 5 6 2 2 2 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:647 2048 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; mso-hyphenate:none; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:AR-SA;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="1026"/> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapelayout v:ext="edit"> <o:idmap v:ext="edit" data="1"/> </o:shapelayout></xml><![endif]-->podlieha dani z príjmu ...., daniari sa vyjadrujú k tejto veci tak, ze pri storne neopravnene vyplatenej nahrady mzdy za dovolenku sa znizuje aktualny zdanitelny prijem, takže je zvlastne, co potom tvrdi socialka, nebudem dalej k tomu pisat, lebo by to bolo a hneva ma to velmi
0 0