Zavrieť

Porady

upravujete staré prac.zmluvy dodatkami v súvislosti so zmenou zákonníka práce od 1.11.2022?

Dobrý deň v súvislosti so zmenou zakonníka práce od 1.11.2022 musia byť i pracovné zmluvy uzatvorené pred 1.11.2022 doplnené o povinné náležitosti,ktoré ustanovuje zakonnik prace od 1.11.2022? alebo sa nemusia staré prac.zmluvy upravovať? lebo zachytila som,že inšpektorát práce to vraj niekde požadoval,ale ja som porozumela tomu tak,že sa to netýka starých prac.zmluv uzatvorených pred 1.11.2022
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    neupravujem
    § 252s

    Prechodné ustanovenie k úpravám účinným od 1. novembra 2022

    Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi,
    ktorého pracovný pomer vznikol pred 1. novembrom 2022, písomnú informáciu v rozsahu údajov podľa § 44a ods. 2 a § 47a ods. 1
    a zamestnancovi, ktorého vyslanie na výkon prác pri poskytovaní služieb na územie iného členského štátu Európskej únie začalo pred 1. novembrom 2022,

    písomnú informáciu v rozsahu údajov podľa § 54b ods. 2,

    ak zamestnanec o tieto údaje požiada

    a ak mu zamestnávateľ tieto údaje už neposkytol podľa predpisov účinných do 31. októbra 2022;

    tým nie sú dotknuté povinnosti zamestnávateľa podľa § 44 v znení účinnom do 31. októbra 2022.

    Zamestnávateľ poskytne informáciu podľa prvej vety
    do jedného mesiaca
    odo dňa podania žiadosti zamestnanca.

    Ustanovenia prvej vety a druhej vety sa vzťahujú aj na § 223 ods. 3.

    upravujete staré prac.zmluvy dodatkami v súvislosti so zmenou zákonníka práce od 1.11.2022?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.