Zavrieť

Porady

Usporiadat
Jenny-jana Jenny-jana

Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

ahojte, vie mi niekto poradiť ak sme N.O.-neštátne školy a školské zariadenia sme povinný tvoriť rezervu na nevyčerpanu dovolenku (a v akej výmere na cely rok 8 týž.alebo 20 dni?) a socialyn fond? ĎAKUJEM
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Ak dobre viem, rezervu tvoríš len na nevyčerpanú dovolenku +odvody v roku 2008 552/383 t.j. čo zamestnanci nevyčerpali a preniesli do roku 2009 a v roku 2009 rozpustíš 323/652 mesačne podľa čerpania dovoleniek.
Naposledy upravil skola : 25.03.09 at 11:06
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Prosim vas o radu. OZ - materske centrum
1. vydavok za uctovne skolenie, na ktorom bola jedna z cleniek, ktora robi UZ a DP bude patrit do nakladov zdanovanej alebo nezdanovanej cinnosti?
2. clenske v Unii MC na ktory ucet? zatial mam na 538 ale moc sa mi to nepaci.

Dakujem vopred velmi pekne.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Poplatok za skolenie nedanovy naklad a clenske na 562
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Vrela vdaka v tomto hektickom obdobi, zasa som sa nieco naucila, robim neziskovky prvykrat, podnikatelov 12 rokov a zda sa mi to velmi komplikovane.
Nedanovy naklad znamena nezdanovana cinnost, vsak?
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Začínam účtovať n.o. - a chcem poprosiť skúsenejšie kočky (aj mužov): Táto n.o.prijíma dotácie z rozpočtu obecného úradu a má aj podnikateľskú činnosť. Má 2 účty - 1. na podnikateľskú činnosť, 2. na nezdaňovanú-hlavnú činnosť. Urobila som si dve strediská - zdaňovaná a nezdaňovaná činnosť. A teraz neviem, či si mám urobiť dve analytiky na napr. bankové poplatky, alebo stačí jedna a rozúčtovať to na strediská. Ako to máte nastavené vy? Vopred moc ďakujem.
Naposledy upravil robin1 : 02.04.09 at 07:28
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

:-)
Naposledy upravil robin1 : 02.04.09 at 07:28 Dôvod: 2x nahodené
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

robin1 Pozri príspevok
Začínam účtovať n.o. - a chcem poprosiť skúsenejšie kočky (aj mužov): Táto n.o.prijíma dotácie z rozpočtu obecného úradu a má aj podnikateľskú činnosť. Má 2 účty - 1. na podnikateľskú činnosť, 2. na nezdaňovanú-hlavnú činnosť. Urobila som si dve strediská - zdaňovaná a nezdaňovaná činnosť. A teraz neviem, či si mám urobiť dve analytiky na napr. bankové poplatky, alebo stačí jedna a rozúčtovať to na strediská. Ako to máte nastavené vy? Vopred moc ďakujem.
.... posúvam
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Pekný deň, prosím nevie mi tu niekto vložiť vzor krátkej správy o hospodárení neziskovky - občianskeho združenia, vedie JÚ, zaoberá sa športovou činnosťou. Hľadal som vo výročných správach, ale nemôžem nič nájsť, čo by trošku sedelo na tento prípad. Ďakujem.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Ahojte kolegovia, prosím podeľte sa so mnou s vašimi skúsenosťami - začínam účtovať n.o. - má aj podnikateľskú činnosť. Akým spôsobom účtujete náklady a výnosy pre hlavnú a podnikat.činnosť - podľa stredísk, alebo aj podľa analyt.evidencie? Budem robiť aj výročnú správu, správy o hospodárení a rada by som to mala už v softe nastavené na jednoduché ekonomické výstupy.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Kristina27 Pozri príspevok
My sme dostali prevádzkovú dotáciu z mesta, ja ju účtujem:
221/346
predpis 346/691, ide o príjem, ktorý je predmetom dane ale podľa § 13 oslobodený od dane, uvádza sa na r. 230 DP PO. Všetky výdavky k takejto dotácie, k takémuto príjmu sú na r. 130 DP PO a v následne v tabuľke ako výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane.
Kedy účtujete o predpise prevádzkovej dotácie. Keď dostanete avízo o dotácii, keď príde dotácia na účet alebo až keď ste vyčerpali prostriedky z dotácie?
0 0
global global

global je offline (nepripojený) global

Viete mi poradiť niekto, ako začať pri založení neziskovky? Zameranej na vzdelávanie? BTW, zrejme tam budú aj nejaké príjmy - za učebné texty, pomôcky a pod., vložné (na úhradu lektorov, prenájmy a pod.). Treba na živnostenskom úrade založiť živnosť? a kto - organizácia, alebo fyzická osoba - štatutár ?
ďakujem za odpoveď, aj za námet, alebo link na poradenskú, daňovú, alebo účtovnícku spol., alebo niekoho, kto by nám v tom mohol poratiť.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

jarkra Pozri príspevok
Kedy účtujete o predpise prevádzkovej dotácie. Keď dostanete avízo o dotácii, keď príde dotácia na účet alebo až keď ste vyčerpali prostriedky z dotácie?
Počas roka účtujem dotáciu, keď sa pripíšu prostriedky na BÚ 221/346 a na konci roka interným dokladom 346/691 predpis na základe prípisov od mesta, pretože dotácia sa nám počas roka mení.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

robin1 Pozri príspevok
Ahojte kolegovia, prosím podeľte sa so mnou s vašimi skúsenosťami - začínam účtovať n.o. - má aj podnikateľskú činnosť. Akým spôsobom účtujete náklady a výnosy pre hlavnú a podnikat.činnosť - podľa stredísk, alebo aj podľa analyt.evidencie? Budem robiť aj výročnú správu, správy o hospodárení a rada by som to mala už v softe nastavené na jednoduché ekonomické výstupy.
N a V n.o. delím na hlavnú, nezdaňovanú a zdaňovanú, podnikateľskú činnosť analytickými účtami a ak sa dá zvoliť, aj strediskovo.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

global Pozri príspevok
Viete mi poradiť niekto, ako začať pri založení neziskovky? Zameranej na vzdelávanie? BTW, zrejme tam budú aj nejaké príjmy - za učebné texty, pomôcky a pod., vložné (na úhradu lektorov, prenájmy a pod.). Treba na živnostenskom úrade založiť živnosť? a kto - organizácia, alebo fyzická osoba - štatutár ?
ďakujem za odpoveď, aj za námet, alebo link na poradenskú, daňovú, alebo účtovnícku spol., alebo niekoho, kto by nám v tom mohol poratiť.
Vsetko zalezi od toho co ma ako hlavny ciel a cinnosti za jeho dosiahnutim napisane predmetna organizacia v zriadovacej listine alebo stanovach. Od toho sa bude odvijat co patri medzi prijmy z hlavnej cinnosti a prijmy zdanovane. Ak planujete opakovane vykonavat cinnost za ucelom dosiahnutia zisku ktora nie je v stanovach tak sa treba zamysliet nad vybavenim zivnostenskeho listu.
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

prepáčte, že odbočím trocha mimo témy,ale chystá sa najbližšiu dobu školenie N.O, alebo združení ?


Ďakujem veľmi pekne a ospravedlňujem sa vopred, že som s takouto otazkov vstúpila............

Krásny deň prajem..
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

andyt Pozri príspevok
prepáčte, že odbočím trocha mimo témy,ale chystá sa najbližšiu dobu školenie N.O, alebo združení ?


Ďakujem veľmi pekne a ospravedlňujem sa vopred, že som s takouto otazkov vstúpila............

Krásny deň prajem..
.... pripájam sa k tejto otázke.
0 0
andre.a andre.a

andre.a je offline (nepripojený) andre.a

Proooosim o radu
Dostala som "ponuku"na uctovanie no. Robim sice JU pre SZCO ale pre neziskove organizacie som doteraz nerobila a vlastne ani neviem ako sa uctuje. Vie mi niekto poradit ako uctovat? Ide o NO s ICO bez podnikania.
Neviem ci to zobrat
DAKUJEM velmi krasne
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Teraz som videla na www.polica.sk knihu o účtovaní neziskových organizácií za prijateľnú cenu. Ak sa rozhodneš to zobrať, kniha ti určite pomôže.
0 0
Wanda9 Wanda9

Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

Mám sa dobre
Ahoj, ja som robila NO teraz 1.x a veľmi mi pomohla kniha od V. Laszovej Nové účtovníctvo NO v praxi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať