Zavrieť

Porady

Medzinárodna preprava

Dobry den,

chcem sa opytat. Firma z Ciech nam robila prepravu tovaru z CR na SR. Dala nam fakturu, bez DPH. Ako je to na SR? Je tato preprava sucast nakupu tovaru, ak ked tovar je uplne z inej firmy alebo z nej platim DPH na SR?
Pomozte aj viete, dakujem.
Usporiadat
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Natalyk Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať ako mám fakturovať prepravnú službu, začiatok prepravy A-Rakúsko (EU), koniec prepravy CH- Švajčiarsko (mimo EU), objednávateľ služby SK s IČDPH?
Je služba oslobodená na základe §47 zákona o DPH? To je môj prvý prípad, takže som neistá. ďakujem dopredu za odpovede.
Preprava je oslobodená na základe §47 zákona o DPH.
Je nutné preukázať sa dokladom, že tovar opustil EÚ - napr. JCD,CMR....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

http://www.porada.sk/t66582-uctovani...t=%B9ped%EDcia
Natalyk, v priloženom linku, v príspevku č.7 nájdeš tabuľku, kde sú detailne rozpísané situácie z hľadiska DPH v doprave.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Stále zdôrazňujem našim špeditérom, aby v snahe vyhnúť sa zbytočným problémom nevykonávali zahraničné prepravy v rámci jedného štátu: napr. DE-DE, FR-FR, CZ-CZ atd. Neuvedomili si že to isté pravidlo platí aj u nás.
Zadali českému dopravcovi tuzemskú prepravu v rámci SR - SR .
Podľa zákona by mal CZ dopravca s IČDPH v ČR fakturovať vykonanú prepravu so slovenskou DPH a v SR ju odviesť.

Fakturoval ale takto:
Celkom k úhrade : 100 Eur (taka bola dohodnutá cena za dopravu)
Účtovný prepočet na Kč:
základ 100 EUR x kurz ČNB t.j.2755,30Kč + 19% DPH 523,50Kč
Je to malý dopravca, ktorý si sám jazdí s autom.

Moje úvahy:
- myslím si že tú DPH 523,50 Kč mu program vypočítal automaticky, lebo keby ju vedome plánoval odviesť v SR tak by nám ju fakturoval. On ju ale k úhrade nepýta.
- sumu 100 EUR asi v tomto prípade nemôžem samozdaniť.
Alebo je u nás zo zákona možnosť preniesť jeho daňovú povinnosť na nás????

Prosím poradte mi čo s tou faktúrou.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jajina Pozri príspevok
Stále zdôrazňujem našim špeditérom, aby v snahe vyhnúť sa zbytočným problémom nevykonávali zahraničné prepravy v rámci jedného štátu: napr. DE-DE, FR-FR, CZ-CZ atd. Neuvedomili si že to isté pravidlo platí aj u nás.
Zadali českému dopravcovi tuzemskú prepravu v rámci SR - SR .
Podľa zákona by mal CZ dopravca s IČDPH v ČR fakturovať vykonanú prepravu so slovenskou DPH a v SR ju odviesť.

Fakturoval ale takto:
Celkom k úhrade : 100 Eur (taka bola dohodnutá cena za dopravu)
Účtovný prepočet na Kč:
základ 100 EUR x kurz ČNB t.j.2755,30Kč + 19% DPH 523,50Kč
Je to malý dopravca, ktorý si sám jazdí s autom.

Moje úvahy:
- myslím si že tú DPH 523,50 Kč mu program vypočítal automaticky, lebo keby ju vedome plánoval odviesť v SR tak by nám ju fakturoval. On ju ale k úhrade nepýta.
- sumu 100 EUR asi v tomto prípade nemôžem samozdaniť.
Alebo je u nás zo zákona možnosť preniesť jeho daňovú povinnosť na nás????

Prosím poradte mi čo s tou faktúrou.
UF !
Ak zadávaš prepravu zahraničnému dopravcovi, platcovi DPH v inom členskom štáte EÚ, mal by Ti za túto fakturovať bez DPH a daňová povinnosť sa prenáša na Teba, faktúru od v tomto prípade českého dopravcu by si u nás samozdanila.
Ale takto Ti to český dopravca zavaril. Nemali ste mu tú prepravu dať, mali ste ho upozorniť, že v rámci jedného štátu /SR-SR/ prepravy vykonávať nemôže, pokiaľ nie je registrovaným plátcom DPH u nás...
Otázka znie, ako z tejto šlamastiky von.
Český dopravca sa podľa všetkého na túto malú sumu radšej vykašle a Čierny Peter ostáva v ruke Vám.
Rada si vypočujem názor aj od niekoho skúsenejšieho, ako by v tomto prípade postupoval.
Lebo mi napadajú rôzne kombinácie, ktoré však nesúladia s našimi platnými zákonmi.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jajina Pozri príspevok
Stále zdôrazňujem našim špeditérom, aby v snahe vyhnúť sa zbytočným problémom nevykonávali zahraničné prepravy v rámci jedného štátu: napr. DE-DE, FR-FR, CZ-CZ atd. Neuvedomili si že to isté pravidlo platí aj u nás.
Zadali českému dopravcovi tuzemskú prepravu v rámci SR - SR .
Podľa zákona by mal CZ dopravca s IČDPH v ČR fakturovať vykonanú prepravu so slovenskou DPH a v SR ju odviesť.

Fakturoval ale takto:
Celkom k úhrade : 100 Eur (taka bola dohodnutá cena za dopravu)
Účtovný prepočet na Kč:
základ 100 EUR x kurz ČNB t.j.2755,30Kč + 19% DPH 523,50Kč
Je to malý dopravca, ktorý si sám jazdí s autom.

Moje úvahy:
- myslím si že tú DPH 523,50 Kč mu program vypočítal automaticky, lebo keby ju vedome plánoval odviesť v SR tak by nám ju fakturoval. On ju ale k úhrade nepýta.
- sumu 100 EUR asi v tomto prípade nemôžem samozdaniť.
Alebo je u nás zo zákona možnosť preniesť jeho daňovú povinnosť na nás????

Prosím poradte mi čo s tou faktúrou.
Si si istá, že išlo o prepravu tovaru SR-SR? Ako sa český prepravca dostal do SR? Nemôže to byť náhodou v skutočnosti tak, že prepravca vykonal prepravu v rámci EÚ a v SR tovar len doložil a vyložil? Pozri tú zmluvu a skús porozmýšľať, či takáto preprava nebola súčasťou prepravy medzi štátmi EÚ...

Pozri tento link: http://www.porada.sk/t29943-p4-preprava-tovaru.html
Naposledy upravil Monika Kováčová : 20.03.09 at 21:16
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Monika Kováčová Pozri príspevok
Si si istá, že išlo o prepravu tovaru SR-SR? Ako sa český prepravca dostal do SR? Nemôže to byť náhodou v skutočnosti tak, že prepravca vykonal prepravu v rámci EÚ a v SR tovar len doložil a vyložil? Pozri tú zmluvu a skús porozmýšľať, či takáto preprava nebola súčasťou prepravy medzi štátmi EÚ...

Nájdem ti link, moment.
Monika, to čo sa deje momentálne v doprave je čisté zúfalstvo. Dopravcovia majú tak úboho platenú prácu, že zoberú čokoľvek, len aby prežili.
Preto sa môže stať aj takéto.

Pri vnútroštnátnej preprave pravdepodobne viac dokladov ako denný záznam o vedení motorového vozidla + nejaký dodací list špedičky nedostanú.
Ak by tam bola nejaká CMR, kde by bolo jasné, kde sa tovar nakladal a kde mal skončiť, tak by sa tu ešte dalo špekulovať o tom, že daňová povinnosť českého dopravcu sa prenesie na slovenského prepravcu /v tomto prípade SK špedičná spoločnosť/.

Z praxe viem, že najťahšia spolupráca je s dopravcami, ktorí si zabezpečujú všetko sami - od šoférovania až po administratívu a vystavovanie faktúr.A zvyčajne títo ľudia ani len netušia, že existuje zákon o DPH.
Naposledy upravil danushka : 20.03.09 at 21:29
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ja skôr narážam na doplnkové služby súvisiace s prepravou medzi členskými štátmi...
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Robím v dopravnej firme účtovníčku od roku 2000.
Je mi jasný systém fakturovania na vplyv DPH pri medzinárodnej doprave aj pri tuzemskej.
Stále zdôrazňujem našim špeditérom, že takéto prepravy z dôvodu zbytočných problémov sa nemajú robiť. Pri našich autách si už dávajú pozor. Neuvedomili si že toto je podobný prípad. Ja im verím, že situácia v doprave je momentálne ťažká a sú radi, že zoženú vyťaženie.

Chudák český dopravca z dôvodu neznalosti pravidiel (sám si jazdí,zháňa robotu,sám si fakturuje) uskutočnil naozaj tuzemskú prepravu. Vyťažil sa z Košíc do Žiliny aby nemal "zbytočný prejazd" ale má zbytočné problémy
Mne po 2 týždňoch prišla na stôl fakturka a čo teraz s tým
Problém mám aj ja.

Rozmýšlam:
1.) DPH patrí SR. CZ dopravca by mi ju mal fakturovať, ja jemu zaplatiť a môžem si ju odpočítať. Ale on ju asi neodvedie, keď mu poviem aby aj prerobil faktúru možno prerobí ale vykašle sa na odvod DPH v SR.
2.) Neviem či je v tomto prípade zákonovo možné, aby daňová povinnosť prešla na nás - zdaním faktúru, odvediem, odpočítam - DPH zostane v SR.
Je na to nejaká predpis, § ???

Budem vďačná za Vaše názory.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jajina, pokúsim sa zistiť viac v pondelok s mojimi kolegyňami vo firme. Určite sa podobné už aj u nás riešilo v minulosti, ak budem vedieť poradiť - dám ešte vedieť.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

ja mámtento problém,je to JU
1.SR SZCO si objednal dopravu u 2.SR SZCO zo SR do Rumunska v sume 1500€. 2.SR mu vo fakture uviedol v SK aj v Eurach.
Fa. kurz 13.07.2008,kurz 30,288 :

suma bez DPH 45432,- Sk 1500,- €
DPH 8632,10Sk 285,-€
_________________________________________________

spolu: 54064,10 1785,-€


Fa bola zaplatená dňa 26.7.2008 na euroúčet t.j.1785,-€.Kurz30,366
suma bez DPH 45549 a dph 8654,31,-Sk spolu 54203,31.

Otázka:Ako vysporiadať DPH - môže to tak ostať alebo musí byt aj v úhrade DPH 8632,10 a ostatné do tržby?

ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
ja mámtento problém,je to JU
1.SR SZCO si objednal dopravu u 2.SR SZCO zo SR do Rumunska v sume 1500€. 2.SR mu vo fakture uviedol v SK aj v Eurach.
Fa. kurz 13.07.2008,kurz 30,288 :

suma bez DPH 45432,- Sk 1500,- €
DPH 8632,10Sk 285,-€
_________________________________________________

spolu: 54064,10 1785,-€


Fa bola zaplatená dňa 26.7.2008 na euroúčet t.j.1785,-€.Kurz30,366
suma bez DPH 45549 a dph 8654,31,-Sk spolu 54203,31.


Otázka:Ako vysporiadať DPH - môže to tak ostať alebo musí byt aj v úhrade DPH 8632,10 a ostatné do tržby?

ďakujem
úhradu do PD účtuješ kurzom NBS zo dňa úhrady.
O kurzovom rozdieli neúčtuješ v PD.
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.03.09 at 11:37
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ako mám vysporiadať to DPH?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Čiže tak ako som to uviedla v tej úhrade,45549 tržba a dph 8654,31. Ja som si myslela,že DPH by malo byť rovnaké?

ĎAKUJEM
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
Čiže tak ako som to uviedla v tej úhrade,45549 tržba a dph 8654,31. Ja som si myslela,že DPH by malo byť rovnaké?

ĎAKUJEM
máš pravdu, pozrela som to v mojej evidencii, kurzový rozdiel vzniká len na základe dane, nie na DPH.

Suma v PD v členení DPH bude rovnaká ako v Evidencii faktúr.
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Dobry den, dnes som objavila túto temu a prešla som si všetky príspevky, pristavila som sa pri tejto tabuľke. Znamená to, že slovenský dopravca, ktorý faktúruje prepravné služby zo SR - do EU špedičnej firme /zahraničnej/ faktúruje aj s DPH? Ide o druhý riadok zhora. dakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

nina100 Pozri príspevok
Dobry den, dnes som objavila túto temu a prešla som si všetky príspevky, pristavila som sa pri tejto tabuľke. Znamená to, že slovenský dopravca, ktorý faktúruje prepravné služby zo SR - do EU špedičnej firme /zahraničnej/ faktúruje aj s DPH? Ide o druhý riadok zhora. dakujem
Nie, zle si to pochopila.

Ak dostaneš túto prepravu od SK obchodníka alebo špedičnej spoločnosti, kde nakládka je EU - EU vrátane SK, vtedy fakturuješ s DPH.

Ak je to vývoz do tretej krajiny, vtedy je to oslobodené od DPH.

ALE,
ak však dostaneš prepravu tovaru od iného , nie SK obchodníka v rámci EU /alebo špedičnej spoločnosti/, napriek tomu, že je to preprava v rámci EU - EU, včetne SK, vtedy TY fakturuješ bez DPH.
Daňová povinnosť prechádza na zadávateľa prepravy.

V takomto prípade vo svojej faktúre uvádzaj tento text :
Dodanie služby je podľa článku 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28.novembra 2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19.decembra 2006 je oslobodené od dane a ide o dodanie služby, ktorú je povinný zdaniť prijímateľ služby.

...a prečítaj si §16 zákona o DPH
Naposledy upravil danushka : 23.03.09 at 14:57
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jajina Pozri príspevok
Stále zdôrazňujem našim špeditérom, aby v snahe vyhnúť sa zbytočným problémom nevykonávali zahraničné prepravy v rámci jedného štátu: napr. DE-DE, FR-FR, CZ-CZ atd. Neuvedomili si že to isté pravidlo platí aj u nás.
Zadali českému dopravcovi tuzemskú prepravu v rámci SR - SR .
Podľa zákona by mal CZ dopravca s IČDPH v ČR fakturovať vykonanú prepravu so slovenskou DPH a v SR ju odviesť.

Fakturoval ale takto:
Celkom k úhrade : 100 Eur (taka bola dohodnutá cena za dopravu)
Účtovný prepočet na Kč:
základ 100 EUR x kurz ČNB t.j.2755,30Kč + 19% DPH 523,50Kč
Je to malý dopravca, ktorý si sám jazdí s autom.

Moje úvahy:
- myslím si že tú DPH 523,50 Kč mu program vypočítal automaticky, lebo keby ju vedome plánoval odviesť v SR tak by nám ju fakturoval. On ju ale k úhrade nepýta.
- sumu 100 EUR asi v tomto prípade nemôžem samozdaniť.
Alebo je u nás zo zákona možnosť preniesť jeho daňovú povinnosť na nás????

Prosím poradte mi čo s tou faktúrou.
Jajina,
priložím Ti v prvom rade výťah zo zákona o medzinárodnej cestnej doprave :

Druhý oddiel
Medzinárodná cestná doprava vykonávaná zahraničnými dopravcami[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[FONT='Arial','sans-serif']§ 25
Zahraničný dopravca[/FONT]
[/CENTER][/CENTER]
[FONT='ms sans serif','serif'](1) Zahraničný dopravca28) v medzinárodnej cestnej doprave môže podnikať na území Slovenskej republiky, ak spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom a medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná.[/FONT][FONT='ms sans serif','serif']

(2) Zahraničný dopravca môže vykonať prepravu do miesta na území Slovenskej republiky alebo z neho, alebo cez územie Slovenskej republiky na územie cudzieho štátu na základe dopravnej licencie alebo prepravného povolenia, ak z medzinárodnej dohody, z rozhodnutia medzinárodnej organizácie, ktorej je Slovenská republika členom, 27) alebo z rozhodnutia ministerstva nevyplýva, že prepravu možno vykonať aj bez prepravného povolenia.

(3) Ak zahraničný dopravca vykonáva medzinárodnú autobusovú dopravu so zastávkou na území Slovenskej republiky, vzťahujú sa naňho ustanovenia druhej hlavy.

(4) Zahraničný dopravca môže vykonať prepravu medzi dvoma miestami na území Slovenskej republiky iba na základe predchádzajúceho povolenia ministerstva. Povolenie možno udeliť na jednorazovú prepravu alebo na opakovanú prepravu určením počtu prepráv alebo určením času, počas ktorého možno vykonať neobmedzený počet prepráv. [/FONT]
[FONT='ms sans serif','serif']Fyzická osoba alebo právnická osoba s trvalým bydliskom alebo so sídlom na území členského štátu, ktorá má povolenie Spoločenstva, môže ako súčasť kombinovanej dopravy vykonávať prepravy medzi dvoma miestami bez predchádzajúceho povolenia ministerstva. Fyzická osoba alebo právnická osoba s trvalým bydliskom alebo so sídlom na území členského štátu, ktorá má licenciu Spoločenstva môže vykonávať prepravy osôb medzi dvoma miestami podľa osobitného predpisu. 28a)[/FONT][FONT='ms sans serif','serif'](5) Bez povolenia ministerstva podľa odseku 2 možno vykonávať prepravy podľa osobitného predpisu.24e)[/FONT][FONT='ms sans serif','serif']

(6) Zahraničný dopravca môže používať prenajaté nákladné vozidlá, ak sú splnené tieto podmienky:

a) motorové vozidlo je evidované na území štátu, kde má nájomca sídlo alebo miesto podnikania,

Čiže z daného vyplýva, že český dopravca ani nesmel vykonávať prepravu v rámci SK - SK
Navyše, ak nie je registrovaným platcom DPH na SK a vystavil Ti Fa s DPH 19 %, pochybujem, že tú DPH aj odvedie do nášho štátneho rozpočtu, tobôž, aby vypisoval ešte nejaké DPH priznanie.No ja by som si vyžiadala od CZ dopravcu faktúru na prepracovanie /aby bola bez DPH/ a nedodanila by som ju u nás asi
Namôjdušu, zavarili Ti Tvoji špeditéri aj s dopravcom.
[/FONT
Naposledy upravil danushka : 23.03.09 at 13:21
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Pýtala som sa daňového poradcu na moj problém s faktúrou českého dopravcu, ktorý uskutočnil prepravu len vrámci SR.
Jeho odpoveď bola:
aj keď to nie je najšťastnejšie riešenie a takéto prepravy by sa nemali vykonávať hlavne z dôvodu Zákona o medzinárodnej cestnej dopravy, menšie zlo je ak český dopravca vystaví faktúru bez DPH a keďže sme SK platcovia DPH a daň patrí SR, mám ju podľa § 69 odst.4) zákona o DPH zdaniť v našom daňovom priznaní. Nárok na odpočet bude.
Naposledy upravil Jajina : 24.03.09 at 10:28
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Prepáčte mi Jajina a Danushka že necitujem celé príspevky, ale chcem reagovať hlavne na toto:

Jajina Pozri príspevok
Stále zdôrazňujem našim špeditérom, aby v snahe vyhnúť sa zbytočným problémom nevykonávali zahraničné prepravy v rámci jedného štátu: napr. DE-DE, FR-FR, CZ-CZ atd.
danushka Pozri príspevok
Zahraničný dopravca môže vykonať prepravu medzi dvoma miestami na území Slovenskej republiky iba na základe predchádzajúceho povolenia ministerstva. Čiže z daného vyplýva, že český dopravca ani nesmel vykonávať prepravu v rámci SK - SK.
Chcem pripomenúť, že od 1.5.2008 došlo v tejto oblasti k zmene. A to k takej, že kabotážne prepravy od tohto dátumu na území SR môže vykonávať dopravca z týchto členských štátov EÚ: Belgicko, Cyprus, Česká republika, Estónsko, Fínsko, Holandsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Španielsko a Švédsko.
Platí to aj opačne, čiže vo vymenovaných štátoch môže aj dopravca zo SR vykonávať kabotážne prepravy.
Prehľadná tabuľka je dostupná tu:
http://ec.europa.eu/transport/road/a...d_cabotage.pdf

Kabotážna preprava je dočasné prevádzkovanie vnútroštátnej cestnej prepravy tovaru pre cudziu potrebu na území iného členského štátu takým dopravcom, ktorý v danej krajine nemá sídlo ani pobočku.


Pre oblasť DPH v súvislosti s kabotážnou prepravou na území Slovenskej republiky platí:
Podľa § 5 zákona č.222/2004 o dani z pridanej hodnoty je dopravca, ktorý nemá na Slovensku sídlo, miesto podnikania alebo prevádzku a ktorý podniká v zahraničí, povinný podať žiadosť o registráciu k dani z pridanej hodnoty na Daňovom úrade Bratislava I a to ešte pred začiatkom vykonávania kabotáže. Daňový úrad Bratislava I je povinný zahraničného podnikateľa zaregistrovat k dani, vydat mu osvedčenie o registrácii k dani a prideliť mu identifikačné číslo k dani bezodkladne, najneskoršie však do siedmych dní odo dňa doručenia žiadosti. Dňom uvedeným v osvedčení sa zahraničný dopravca stáva platcom dane.
Bližšie k tejto problematike viď tu: http://www.prodopravce.cz/upload/fil...0Slovensko.pdf


Pre kabotáž v Českej republike ohľadom DPH platí:
Informace pro zahraniční osoby, které chtějí provádět kabotáž v ČR
Na základě vyjádření Ministerstva financí musí osoba registrovaná k DPH v jiném členském státě, která nemá v tuzemsku sídlo, místo podnikání ani provozovnu, a uskutečňuje přepravu zboží v tuzemsku, postupovat podle českého zákona o DPH, protože místo plnění poskytované služby přepravy zboží je v tuzemsku.
V případě, že tato osoba poskytuje svoji službu plátci nebo osobě identifikované („Osobou identifikovanou k dani je právnická osoba, která nebyla založena nebo zřízena za účelem podnikání, včetně veřejnoprávního subjektu, a neuskutečňuje ekonomické činnosti v tuzemsku, nebo osoba povinná k dani, která uskutečňuje pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, pokud pořizují zboží z jiného členského státu a hodnota pořízeného zboží bez daně v běžném kalendářním roce převýší částku 326 000 Kč.“ viz § 96 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH), nevznikne poskytovateli služby povinnost se registrovat a platit DPH v tuzemsku, protože povinnost přiznat a zaplatit DPH má osoba, které je služba poskytnuta.
V případě, že tato osoba poskytuje svoji službu osobě, která není plátcem, vznikne poskytovateli služby povinnost se registrovat k DPH a přiznat a zaplatit DPH v tuzemsku. Zahraniční osoba, které vznikne povinnost přiznat a zaplatit DPH v tuzemsku, se stává plátcem dnem uskutečnění plnění a je povinna podat přihlášku k registraci Finančnímu úřadu pro Prahu 1 nejpozději k datu uskutečnění plnění.


Vnímam to ako veľkú škodu, že na Slovensku je málo verejne dostupných informácií nielen o tejto problematike, ale celkovo čo sa podnikania v doprave týka.
Keď začnete gúgliť na českých stránkach, tam je tých informácií oveľa viac, tak som si už zvykla "na rozumy" chodiť k susedom
Naposledy upravil mandula : 24.03.09 at 10:55
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

TEDA MANDULA !!!

Smekám klobúk, práve sme túto tému rozoberali s kolegami u nás v práci a svetosvete sme sa presviedčali, že od kabotáže ruky preč...
Už aj celý Tvoj článok rozpošlem všetkým našim pobočkám po SK, tuším sme zaspali celých 10 mesiacov.

SI PROSTE No 1 v tejto problematike, u Teba je fundovaná rada vždy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať