Zavrieť

Porady

Mate senzorove osvetlenie?

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ak máte niekto senzorove osvetlenie, aké mate s tým skúsenosti? Chcem to dat do vchodov. Ak to ma nejaké minusy skuste napisat, ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
helvécia helvécia

helvécia je offline (nepripojený) helvécia

slavica Pozri príspevok
Ak máte niekto senzorove osvetlenie, aké mate s tým skúsenosti? Chcem to dat do vchodov. Ak to ma nejaké minusy skuste napisat, ďakujem.
Máme to vo vchode asi rok, môžem doporučiť a nie sú s tým žiadne problémy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Už mám aj ja vo všetkých troch vchodoch. Niečo ako steinel, ale o dosť lacnejšie...Je to super. Len na schôdzi vlastníkov mi jeden opäť "ING "povedal, že on po večeroch nezblíňa. . .No vidíte radosť robiť dobre luďom....
Ešte že ostaní si to pochvaľujú a chodia aj po večeroch domov ... Ach jaj zlatý život starať sa o blaho iných
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Navrhujem dať vypinač na odtlačok prstu, kde by si každý individuálne nadstavil dobu svietenia ktorú potrebuje a zažalo by sa to iba pre vlastníkov bytov, počítač by presne zaevidoval spotrebu z hodín a tak by sa potom fakturovalo ... Určite by už boli všetci spokojní aj ten čo v noci "nezblíňal". Akurát návštevu by si musel večer ísť každý vyzdvihnúť osobne, aby posvietil. (Prípadne by si návšeteva nosila baterku)
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica Pozri príspevok
Už mám aj ja vo všetkých troch vchodoch. Niečo ako steinel, ale o dosť lacnejšie...Je to super. Len na schôdzi vlastníkov mi jeden opäť "ING "povedal, že on po večeroch nezblíňa. . .No vidíte radosť robiť dobre luďom....
Ešte že ostaní si to pochvaľujú a chodia aj po večeroch domov ... Ach jaj zlatý život starať sa o blaho iných
Čo je to "zblíňať"?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zblíňať je loziť,chojiť, behať po večeroch a nociach a tým zbytočne zasvecovať svetlo, zvyšovať náklady za elektrinu, ktorú musí aj on platiť. A mali by ju platiť podľa neho len Tí, čo zblíňajú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sito Pozri príspevok
Zblíňať je loziť,chojiť, behať po večeroch a nociach a tým zbytočne zasvecovať svetlo, zvyšovať náklady za elektrinu, ktorú musí aj on platiť. A mali by ju platiť podľa neho len Tí, čo zblíňajú.
Ďakujem.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Včera som mal doma zástupcu zo stredného vchodu, ktorý sa díval na výpočet nákladov na služby za rok 2008. Naše dva krajné vchody majú namontované senzorové osvetlenie. Cena za elektriku v jednotlivých vchodoch sa samozrejme pohybuje aj podľa počtu osôb nie sú veľké rozdiely medzi vchodmi.
V minulom roku (dám to v korunách) vo vchodoch kde je senzorové osvetlenie bola platba za elektriku 3085.35.- Sk (tu je len 1/2 schodišťa + prízemie urobené) a 2190.83.- Sk (kompletne celý vchod).
Vo vchode bez senzorového osvetlenia zaplatili 7580.10.- Sk
Porovnajte si výsledky, k tomu nie je čo dodať. (bytov je 3x16)
Naposledy upravil Orim : 28.05.09 at 07:06
0 0
horvatm horvatm

horvatm je offline (nepripojený) horvatm

My sme tri vchody, sice rozuctovavam elektrinu spolocne, ale kazdy vchod ma iny istic a tam este moze byt rozdiel vo vyslednej sume za elektrinu za rok, my mame 25 A, 50A a 55A poistky a tento rok je to fakt neunosne zvysenie ceny za elektrinu aj vyse 100%. Takze pri tom senzorovom osvetleni treba brat do uvahy aj ake je tam istenie.
0 0
janmace janmace

janmace je offline (nepripojený) janmace

Vidím, že všetci tu chválite senzorové osvetlenie, aké úspory ste dosiahli, ale jeden hovorí o koze a druhý o voze. Jeden si nainštaloval, alebo dal nainštalovať len IR senzor (150-200 SK) a pripojil ho k jestvujúcemu osvetleniu, iný zase zakúpil nové osvetľovacie telesá aj s IR, alebo VF senzormi (cena od 1400 Sk). Takto sa výhodnosť a nevýhodnosť určite porovnávať nedá.
My sme si koncom novembra 2006 nechali zrekonštruovať schodiskové osvetlenie v dome, ktorý má 4 vchody a 4 poschodia. Firma demontovala pôvodných 42 osvetľovacích telies a 42 spínačov (poschodia a medziposchodia) a na poschodia namontovala 26 senzorových osvetľovacích telies Steinel – German Quality typ RS-16L. Stálo nás to necelých 60 tisíc. Záruka 3 roky.
Hneď po montáži, v rámci preberania, sme si všimli, že niektoré telesá reagujú aj na vzdialenosť 7 m, iné len na 2m. To nám majiteľ firmy vysvetlil tým, že senzor sníma v priamom smere na vzdialenosť až 8 m, ale v šikmom smere (na schodiskách) len cca 2-3m) a ukázal nám vyžarovací diagram VF senzoru. No dobre.
Asi 2 roky sme nemali žiadne problémy. Za posledný pol rok sa nám pokazilo už 9 svietidiel (pokazili sa senzory). Niektoré svietia aj cez deň, iné poblikávajú aj bez podnetu (pohybu), iné vydávajú rapkavý zvuk – spínajú a vypínajú bez podnetu v intervale asi 1 sekunda, iné vôbec nesvietia.
Majiteľ sa tvári, že nejestvuje, neodpovedá na emaily, na listy neberie telefón. Už to ideme riešiť cez právnika. Ešte, že je to fyzická osoba.
Takže v takomto prípade sľubovaných až 80% asi neušetríme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať