Zavrieť

Porady

Od 1.1.2005 novy vypocet PN ?

Prosim. o radu, docitala som sa na Porade, ze od 1.1.2005 sa vymeriavaci zaklad, t.j. jeho vyska, pre vypocet PN meni. Budte taki laskavi a niekto mi napiste sposob vypoctu a vymer. zaklady./min. a max./
Vopred dakujem dobrodincom, ktori mi poradia a prajem im prijemny den.
olga
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    olga - jediná zmena je, že pri výpočte už neexistuje zákonom daný "strop" denného vymeriavacieho základu - do 31.12.2004 bol strop vo výške 472,340 Sk.
    Viď § 253 ods.4 zákona 461/2003.
    O výpočte DVZ sa dočítate napr. na www.aurus.sk

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Veľmi pekne Vám ďakujem, p. Mihál sránku WWW.aurus.sk ked´ otvorím, tak tam mám všetko o lietadlách, alebo som na zlej stránke? Olga

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    pán Mihál je momentálne "offline", keď sa prihlási, on si určite tieto príspevky prečíta

    I.H. je offline (nepripojený) I.H.

    I.H.
    Od 1.1.2005 sa ani nejedná o nový výpočet PN z pohľadu mzdára. Ten strop max.denného vymer.základu 472,2740 platí len pre vyplácanie dávok Sociálnej poisťovne, teda pre nemoc od 11. dňa, pre ošetrovačky, ... Pokiaľ sa bavíme o termíne od 1.1.2005, od tohto dátumu by už nemali existovať ani tzv.veľké závody, prostredníctvom ktorých sa aj tieto dávky SP vyplácali, lebo povinnosťou Soc. poisťovne je do konca r.2004 prevziať od ešte existujúcich veľkých závodov všetky podklady najneskôr do konca roka. Znamená to teda, že od 1.1.2005, keďže už nebude rozdelenie malý a veľký závod, tieto dávky už nebude vyplácať žiaden zamestnávateľ, ale len SP. Pravdou však je to, že od 1.1.2005 tento strop padá aj pre tie sociálne dávky, čo znamená, že pri nemoci od 11.dňa, ošetrovačkách, ... aj tieto už budú Sociálkou vyplácané v plnej výške, teda z takého vymeriavacieho základu, ako vypláca nemoc zamestnávateľ počas prvý 10.dní nemoci.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Ďakujem, za širšie vysvetlenie, už som to pochopila,teda ak niekto bude PN , tak dávky bude vyplácať SP a nie zamestnávateľ.
    Olga

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    POzor prvých 10 dní zamestnancovi stále (aj po 1.1.2005) vyplácate náhradu príjmu počas PN, ale pri nej nesledujete max denný VZ. Ale nemocenské dávky od 11.dňa vypláca od 1.1.2005 už len Sociálka.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    ešte raz srdečna vďaka ,už som to konečne pochopila, teda VZ 660,-sk tak potom pocelé obdobie PN poberám
    Prvé 3 dni 25 per. z VZ a ďalej 55 per. z VZ
    Olga

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.